Ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

Apám fizeti a gyerektartást de nem szívesen állok vele szóba, sosem volt vele jó kapcsolatom. Nemsokára megyek egyetemre és a gyerektartás + édesanyám támogatásából tudnék menni suliba. Attól félek, hogy apám mindent megpróbál majd, hogy ne keljen fizetnie. A következőt találtam az interneten; A gyermek a tartásra érdemtelenné válik (pl. a tartásra kötelezett szülővel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot). Mi számít ebbe bele? Mennyi ideig nem kell vele szóba állnom, hogy a bíróság be vonja meg a tartást?

Köszönöm a válaszokat!



máj. 14. 21:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ne vonja meg*
máj. 14. 21:15
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

A bíróság csak úgy nem vonhatja meg emiatt a gyerektartást.

Ezt a szülő indíthatja el, hogy érdemtelennek nevezi a gyerekét (ez amúgy inkább az örökösödésnél szokott felmerülni). Ez jogi téren egy nehéz terep, ugyanis súlyos vád, és erősen igazolni kell. Az, hogy nem hívtad elégszer telefonon, az nem lesz indok.

máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az 1-es irja. De ha megvan a kello indok, hogy miert nincs kapcsolat, attol meg ugyanugy fizetnie kell am! Ne hagyd magad kerdezo, hogy ijesztgessen! ;-)
máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
neb....már, hogy ilyen létezik.. nem azért kell a gyerektartást fizetni, hogy beszéljen veled a gyereked... el se hiszem, hogy ilyet megenged a jogrendszer :(
máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

“Ptk. 4:220. § (3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha


a) a gyermek a tartásra érdemtelen;

b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy

c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.”



Lehet erkocstelen, meg nem helyenvalo, de sajnos-nem sajnos, a jog lehetoseget ad a tartasdij megszuntetesere. Ez van, ez ellen nincs mit tenni. Kerdes, hogy apukanak vajon lesz a kedve pereskedni.

máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Én egyáltalán nem tartottam a kapcsolatot a biológiai apámmal, de tejelnie kellett.
máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

"Mennyi ideig nem kell vele szóba állnom, hogy a bíróság be vonja meg a tartást?"


Amíg akarod, hogy fizessen. Amúgy apádnak joga van abban a pillanatban, amint betoltotted a 18. evedet, a bíróságon kérni a gyermektartasdij rokontartasra való valtoztatasat. Itt először is azonnal hivatkozhat érdemtelenségre, mivel nem tartod vele a kapcsolatot. Másodszor, a rokontartas sokkal alacsonyabb összeg, mint a gyermektartasdij. Harmadszor ha apádat kötelezik a rokontartas fizetésére, azonnal bejelentheti, hogy két szulod van, anyadnak is ugyanúgy hivatalosan fizetnie kell.

máj. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
18 éves kor felett többé NEM gyerektartást fizet, hanem rokontartást, aminek mások az elbírálási szabályai, az összege is eltérhet, ezen kívül sokkal könnyebb méltánytalanná válni rá.
máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Anyukáddal beszéljetek egy ügyvéddel. Sajnos 18 ev felett sokan próbálják megúszni a dolgot, így nehezebb kötelezni ra hogy már egyetemista leszel. Ha egy ügyvédnek elmondjátok hogy eddig milyen volt a kapcsolattartás, apukád élt-e a kapcsolattartási kötelezettseggel (hiszen ez nem csak jog hanem kötelesség is) akkor elmondják mire számíthatsz nagyjábol.
máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Grizesteszta ***** válasza:
76%

#7: Az anyja így is 'fizet', hiszen ő tartja el és hidd el, hogy nem kizárólag a papa által fizetett gyerektartást konvertálja át kenyérre, áramra és mosóporra.

Voltam elvált anyuka, a kapott gyerektartás többszörösét költöttem a gyerekre amellett, hogy én voltam a korrepetitor, a takarítónő, a mosónő, a programszervező, az ápolónő, a fodrász és a pesztra is a gyerek mellett és nem az apuka. ( egyébként, ha a gyerek kolis, de alapvetően otthon lakik, akkor lehet, hogy megítélik anyuka oldaláról is a rokontartást, de ha nem is kolis, hanem otthon él anyukával, akkor a rokontartás már eleve természetben teljesül, nem ítéli meg a bíróság, csak apuka oldaláról. Ez a gyakorlat. De én láttam már olyan bírósági határozatot is, ahol megítélte- csak az apuka oldaláról a rokontartást, amely fillérre azonos volt a gyerektartással, mert a változás csak annyi volt, hogy a kitűnő tanuló gyerek már nem gimibe járt, hanem orvosira...)

máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!