Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor tiltanád le a szüleidet...

Mikor tiltanád le a szüleidet az unokájukról?

Figyelt kérdés
Van pár dolog ami kapcsán gondolkozunk a férjemmel azon, hogy jobb lesz a fiúnknak az anyámék nélkül. Mit gondoltok?
máj. 16. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Mi volt az a pár dolog? Könnyebb lenne válaszolni, ha tudnánk miről van szó.
máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tartom a kapcsolatot az anyámmal. Rosszindulatú, passzív-agresszív, zsarnokoskodó, nemnormális szülő volt, sosem voltunk jóban és mire megszületett a gyerekem, már megszakítottam vele a kapcsolatot, mert nincs rá szükségem, hogy mérgezze az életem.


Így nyilván az unokájàt sem láthatja, ha felkeresne emiatt, akkor sem engedném, ha kedves lenne vele, akkor sem, mert én nem akarok vele semmilyen szinten kontaktolni, meg amúgy se hiszem, hogy a gyerekeimnek azt kellene látniuk, hogy utáljuk egymást.

máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Az anyám passzív-agresszív, neki sohasem jó semmi, amit csinálok - de szó szerint semmi -, ő ellenben szent és tökéletes.


Szóval amikor elköltöztem, onnantól minimál kontakt (nem is keresem, nekem nincs szükségem ilyen emberre), akkor alap volt, hogy termésezetsen a leendő gyerekem sem megy oda. Kizárt.

Engem tönkretett a folyamatos játszmáival, a gyerekemet nem fogja.


Menjen bíróságra, szrom le.

máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Alkoholizmus, felelőtlenség, passzív-agresszió elsősorban az indok. Csak addig bírnak viselkedni amíg mi is ott vagyunk. Belefáradtunk, az meg szóba sem jöhet, hogy ott alszik. A gyermekünk sem szeret nagyon a mamáéknál lenni. Ott aludni meg semmiképpen sem. :/
máj. 16. 22:35
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt, hogy emiatt veszekszenek velünk. De ez egy vesztes csata, itt nem nyer senki semmit…
máj. 16. 22:36
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Az anyósom csak akkor lehet az unokával, ha egy légtérben vagyok én is. Miért? Mert anyósom úgy gondolja, hogy bármit megtehet, csak hogy bizonyítsa, hogy igaza van. Pl a gyerek nem szereti a tökfőzeléket. Jaj dehogynem, az övét szeretni fogja, csak le kell fektetni, lefogni a kezét és leönteni a torkán, akkor megeszi majd.
máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
De minek tartod velük egyáltalán a kapcsolatot, ha ilyenek?
máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát mert a szüleim. Abba nem szólhatok bele hogyan élnek, de eddig engedékenyek voltunk és “ motiváltuk” őket. De se energiánk, se kedvünk már ehhez. Főleg, hogy egyre akaratosabbak. A gyereknek sem tenne jót. És mivel nem is szeretne velük találkozni így lesz a legjobb.
máj. 16. 23:51
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

"Hát mert a szüleim."


És?


2024-et írunk, tudom, hogy nehéz, mert nyomják ezt a társadalmi mantrát, de nem kell velük tartani a kapcsolatot, csak emiatt.


2-es vagyok. A legjobb volt, mikor megléptem. Azóta, nyugalom van.

máj. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk anyós van eltiltva.

Kezdődött azzal, hogy 3 hónapos volt a fiunk, amikor nála voltunk. mondta adjak neki ebédre főtt kaját, tarhonyát főzött disznópörkölttel. Mondtam oké, adok. De majd egy jó fél év múlva.

5percre hagytam kettesben a gyerekkel, mire visszaértem, tömte bele a kocka húsokat és még fennhangon megjegyezte, hogy: Látod, ízlik neki?!

A határozott tiltásom ellenére.


Meg lett kérve, ne posztoljon a gyerekről képeket facebookra, mi sem tesszük. Egyik alkalommal fürdetésre jöttek hozzánk pont. Hazamentek, rá egy órára tele volt a facebookja a gyerekem meztelen képeivel. Úgy fényképezett észre sem vettük, pedig ott voltunk mi is

Hiába kértük, nem szedte le.


Majd ami feltette az i-re a pontot, 1 éves volt a fiunk, szenvedett a fogzástól. Anyós adott neki barackot. Kockára felvágva hozta ki a konyhából. 2kis kockát megevett a gyerek, mire megcsapott a tömény alkohol szag. Az istenbarma az ágyaspálinkából vette ki a barackot, mert az elzsibbasztja.


Itt tellt be nálam a pohár. Mivel alapból csak a gyerek miatt viseltem el a rossz természete miatt, többet nem voltam hajlandó.

5éves a fiunk. 1 éve jutott eszébe, hogy látni akarja. gyámügyre ment. De nem ért el semmit. Így 4 éve nem láttuk.

Férjemnek sem hiányzik, ő sem tartja a kapcsolatot vele. Oka van rá.

máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!