Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal? Most...

Mit csináljak anyámmal? Most már tényleg kezd nagyon kiidegelni.

Figyelt kérdés

Anya nagyon kontrollmániás, sosem hagy békén. Mindig az kell, hogy legyen, amit ő akar és akkor, amikor ő akarja. Azzal egyáltalán nincsen bajom, ha pl ki kell venni a részemet a házimunkából, sőt....szeretem csinálni szinte mindegyiket, csak had csináljam akkor és olyan sorrendben, meg úgy, ahogy én szeretném.


Azzal sincsen bajom, hogy nem engedne bulizni, dohányozni, meg alkoholt fogyasztani, hiszen alapból nem akarom csinálni egyiket sem....


Azzal van bajom, ami pl ma is történt, hogy neki nem mindegy, hogy én mikor eszem.


Ő azt hiszi, hogy én akkor leusek éhes, amikor ő azt akarja. Pl ma este sem voltam éhes, de kényszerített arra, hogy egyek.


Olyanokat mondott, hogy ha nem eszem meg azt a mennyiségű ételt, amit ő akar, hogy megegyek, akkor fizikai erőszakkal fenyeget, és lényegében szobafogságra ítél, nem enged el még apukámhoz sem.

Tudja, hogy ez az egyik legdurvább dolog, amivel zsarolni tud, mert nagyon szeretem apát és imádok vele lenni, nagyon hiányzik, ha sokáig nem láthatom....


Lényeg a lényeg, hogy már nem először kényszerít arra, hogy egyek, ( miközben még azt mondja, hogy kövér vagyok és fogyjak, pedig amúgy még sokan a normál kategóriában vagyok ilyen téren...) végig nézi, ahogyan le nyomom a torkomon az ételt, és nagyon jól tudja, hogy rosszul vagyok ettől, fizikailag is. Most is nagyon erős hányingerem van, még mindig. Hánytam is, de azt szerencsére nem hallotta....



Mit csináljak vele, hogy legalább ezt ne csinálja? Hogy legalább odáig jusson el, hogy nem okoz nekem lényegében fizikai fájdalmat csak azért, hogy az legyen, amit akar. Ha a többiben ugyanolyan kontrolláló maradna, az nem zavarna annyira, mert legalább fizikai bajom nem lenne belőle...



máj. 22. 22:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%

Ezek szerint apukáddal jóba vagy. Szólj neki ezekről. Meg szerintem azt sem teheti meg, hogy nem enged el apukádhoz a hozzá kirendelt napjaidon. Ha jól tudom akkor ha betöltöd a 16-ot akkor eldöntheted, hogy kivel akarsz élni.


Gondolom még nem szóltál vissza neki. Írtad, hogy nem jársz bulizni se. Nem tudom mennyire szoktál barátokkal programozni iskolaidőn kívül, de ha ritkán akkor én simán megmondanám neki, hogy nem eszem meg és akkor inkább nem megyek sehova. Ha van esetleg egy régi telefonod/ tableted amit nem használsz és anyád már rég elfelejtette a létezésüket is akkor azt simán beüzemeled és tudsz kommunikálni a “külvilággal”. Mert gondolom a szobafogság idejére elveszi a telefonodat is.


Amúgy hány éves vagy?

máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
8%
Valószínűleg testkep zavaros vagy, amit nem ismersz be, de anyad már tudja.
máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%
De 2-es akkor miért mondja a kérdező anyja neki, hogy kövér és, hogy fogyjon le? Nem hinném, hogy evészavara lenne a kérdezőnek, mert akkor nem mondana neki ilyet, ha kórosan sovány lenne.
máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

1 nálunk kicsit másabb a helyzet. Egyikük sem vérszerinti szülőm, csak nekem annyira természetes, hogy ők nekem anya és apa.


Apával már beszéltünk róla egyébként, hogy szeretnék hozzáköltözni. Apa örülne is neki, de anya nem, én pedig néha eléggé félek anyám reakciójától, ezért szóba se merem hozni neki.


Durván sosem szólok neki vissza, mert tartok tőle, hogy tényleg tenni fog valamit... Csak ez az egy eszközöm van, ezt sosem szokta elvenni tőlem, inkább a görkorimat zárja el előlem, vagy a kézműves alapanyagaimat. De gyanítom, hogy csak az iskola miatt nem veszi el tőlem a telefont, mert a classroomba kapunk mindenen házit és oda is kell feltölteni mindent.


17 vagyok, jövőre végre leérettsegizek és megyek egyetemre, ahol szerencsére már nem lesz ott anya, de azt a több, mint egy évet még ki kell bírnom valahogy, de már nagyon kezd betelni a pohár.



2 miért lennék az?


169 centis vagyok, 63 kiló. Normálisan eszem. Nem vagyok válogatós, minden főtt étel jöhet, még a sokak által mumusnak tartott tökfőzelékkel, a brokkolival és a spenóttal sincsen semmi problémám. Egyszerűen nem vagyok éhes minden nap ugyanakkor, és nem akarok mindig ugyanannyit enni.

máj. 22. 22:49
 5/41 A kérdező kommentje:
3 igen. Nem vagyok sovány, de szerintem kövér sem...oké, teltebb vagyok, mint mondjuk 12 évesen még a pubertás elején, de szerintem nem vagyok kövér 63 kilósan.
máj. 22. 22:50
 6/41 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem nem mondja az anyja hogy kövér. A bulimiasok tipikus hazugsága.
máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

6 szerintem meg ne higyj mást, mint amit mondok....NEM vagyok bulimiás. Nem jellemző rám sem a falási roham, sem az, hogy hánytatom magam.



Nyilván hányingerem lesz, ha nagy mennyiségű ételt kell letuszkolnom úgy, hogy egy kicsit sem vagyok éhes...

máj. 23. 00:04
 8/41 A kérdező kommentje:
8 ha nem hiszed el, az a te bajod. Az pedig, hogy sajnos igenis megtörténik, az meg az én bajom. Egy kontrollmániás nő esetén szerintem egyáltalán nem elképzelhetetlen. Amennyiben hasznos választ nem tudsz adni, kérlek, inkább tartsd távol magad a kérdésemtől.
máj. 23. 00:24
 9/41 A kérdező kommentje:
10 nem kioktatlak, egyszerűen csak megkérlek rá, hogy ha csak azt tudod folyamatosan ide irkálni, hogy nem hiszed el a valóságot, akkor inkább ne írj semmit, trollkodj másik kérdés alatt. A "válaszaidat" pedig jelentettem, mert egy kicsit sem relevánsak, remélem, megérted.
máj. 23. 00:35
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

Hát haljak meg nem értem honnan jött neki, hogy bulimiás vagy xd


De nem nézheted mindig mások érdekeit, néha magadra is kell gondolni és ha ez azt jelenti, hogy apudnál kell laknod akkor meg kell lépni. Vagy megbékél vele anyád vagy nem.

máj. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!