Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem tudom feldolgozni/belen...

Ha nem tudom feldolgozni/belenyugodni?

Figyelt kérdés

Egy elég nehéz gyerekkoron vagyok túl két bántalmazó szülő miatt. Anyám leginkább szóban, apám fizikailag is bántalmazott. Nem meglepő, hogy amint tudtam, elköltöztem és feléjük se néztem. Önálló életet kezdtem. Később azonban ők szétmentek, és először nem akartam elhinni, de az anyám teljesen más ember lett. Azóta új párja van, akit nagyon kedvelek. Rendszeresen segít, meghív magukhoz. Nekem is nehezemre esik elhinni, de nagyon jóban lettünk. Mint a barátnők. Pedig nem hiszek az emberek személyiségváltozásában. Már azon gondolkodtam, lehet régen is ilyen volt, de ő is beleragadt egy kényszerhelyzetbe.


A lényeg, a mai napig kísért a múlt, ezért nem tudom őt úgy szeretni, ahogy most ő engem. Visszatart a sok rossz emlék.


máj. 25. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Már azon gondolkodtam, lehet régen is ilyen volt, de ő is beleragadt egy kényszerhelyzetbe."


Miért mentegedted a bántalmazódat? Anyád szabad akaratából döntött úgy, hogy egy szemétláda lesz veled. Az lett volna a feladata, hogy normálisan bánjon veled és semmi sem menti fel azalól, hogy egy mocsok volt. Nem évtizedek múlva kéne normálisan viselkednie.

máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják, hogy tudni kell megbocsájtani. Ha Te nem tudsz, akkor engedd el ezt a kapcsolatot. Annak semmi értelme, hogy a gyermekkori traumákon emészd magad.
máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj belenyugodni, nem muszáj megbocsátani. Meglehet, ha úgy érzed. De ha düh, szégyen, kényelmetlen érzések kavarognak benned, el kell fogadni, hogy ezek validak, érezheted ezt, megvan az oka. Akkor legyél jóban vele a jelenben, ha neked jól esik, és attól még emlékezhetsz a múltra, az is megtörtént.
máj. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megbocsátani. Az anyád saját döntése volt a verbális abúzus - most persze már játssza a jó anyukát, mert idősödik és fél, hogy egyedül kell meghalnia.


Engem is bántalmazott a saját anyám. Lassan 10 éve nem láttam, és örülhet,ha a temetésére elmegyek.

Próbálta felvenni velem a kapcsolatot,felhívott, beszéljük meg - azért a pfátlanságnak is van határa.

máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 A poftálanságnak pont nincs határa.


Szép dolog ez a megbocsájtósdi, abban az esetben, ha a vétkes bocsánatot kér és vállalja a tettei kötkezményeit.

Anyád bocsánatot kért tőled valaha is? Próbálta helyrehozni, azt amit elcseszett? Mert ilyenkor jön, hogy körömszakadtáig tagadnak, hogy "á, nem is úgy volt az." "Te emlékszel rosszul". Vagy ami mégrosszabb, hogy egyenesen jó dolognak tünteti fel a bántalmazást, hogy az a te érdekeben történt.

Sokak szemében még mindig csak az a bántalmazás, ha agyba-főbe vernek, holott a verbális agresszió sokkal mélyebb sebeket tud ejteni. Sok bántalmazó szemétláda szépen zárójelbe tesz több évtizednyi szemétséget, mintha mi sem történt volna.

máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézetem szerint nem kell várnod arra, amíg anyukád bocsánatot kér tőled.

Ha úgy látod, hogy megváltozott (talán az új párjának is köszönhetően), akkor fogadd el olyannak, amilyen. Ha tovább is jó lesz a kettőtök kapcsolata, akkor idővel elmúlnak a Te fenntartásaid is.

Vallom, hogy nem szabad a múlt eseményein rágódni, hanem tudni kell alkalmazkodni a jelenhez (és ezt néhányan nem így gondolják. Sajnos.).

máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!