Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám sokat iszik. Azt...

Apukám sokat iszik. Azt mondja megérdemli mit tehetnék, hogy ne így gondolja?

Figyelt kérdés

Apukám nagyon sokat iszik és azt mondja,h nem érti miért szólok rá biztosan rosszat akarok neki..

Nem lenne vele baj ha nem kötekedne és jönne nekem ha be van rúgva. Még józanul is úgy áll a dolgokhoz,hogy a sör a legfontosabb.

Pl kérdeztem,hogy vett-e valami kaját itthonra de mondta,h nem viszont sört azt hozott..

Mindenhol iszik..tömegközlekedésen,boltban..elegem van.

Semmibe vesz engem és az egész családot.

Kihagytam,hogy azt is mondja,h az ellenségei vagyunk mert rászólunk...

Mit tehetnék?


2013. máj. 21. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Annyit tudsz tenni, hogy kiderited mi volt az ivásának a kiváltó oka, és azt orvoslod, utána tudsz ráhatni, addig nem.
2013. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta iszik. Tudom,hogy valami lelki oka van de ő nem akar ellene tenni mert így jól érzi magát... próbáltam vele beszélgetni de csak leoltott,hogy miért okoskodok
2013. máj. 21. 23:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak úgy tud leszokni, ha ő is akarja, erre nem lehet rákényszeríteni sajnos :(
2013. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

apád alkoholista.

és ezt nem fogja belátni.

majd jól lesüllyed, elhagyjátok. melója se lesz. stb stb.

szal igazi homeless alkesz lesz.

az meg h "megérdemli"... és mi a sör, ba....meg , valami kitüntetés? igazából amit tehetsz,hogy nem bocsájtasz meg neki dolgokat. érezze, hogy igenis felelőtlen. egy felnőtt embernek nem ez kell a fontossági sorrendjének lennie

2013. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 Deritsd ki a miértet. Ha spicces egy ember jobban kinyillik, tehát nem részeg, csak spicces, akkor kérdezősködj, ha józanon nem bir megnyilni...
2013. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit nem tudsz tenni ha ő nem akarja!!!


Az én apám is alkoholista volt mióta az eszem tudom,és olyankor ő is belekötött még a fűszálba is,sőt agresszív lett. Mindig talált rá okot hogy ihasson,de hogy pontosan miért azt maga sem tudta! Az hogy orvoshoz menjen lehetetlen volt,mert nem volt hajlandó beismerni hogy "beteg". Így nem tehettünk semmit,közben a családot "kicsinálta"!:(


Mikor észbe kapott már késő volt,a töménytelen pia+a bagó megtette a hatását! Lassan 10éve 52évesen meghalt.

2013. máj. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van.
2013. máj. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az alkoholista iszik, mert létszükséglete. Miért iszik?

Mindig talál okot az ivásra, ha nem talál, keres. Nem fogja elismerni, hogy alkoholfüggő, mert egyik alkesz sem ismeri be. Ördögi kör. Mig nem érzi, tudja, addig tehetetlen vagy.

Egy beteg embernek nem tudsz segiteni, addig, amíg nem jön rá függőségére, alkoholizmusára. Sajnálom.

2013. máj. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van az Anonim Alkoholistáknak, és a Kékkereszt Iszákosmentő Missziónak hozzátartozói csoportja.

Ott legalább arra van lehetőség, hogy hasonló élethelyzetben lévők és kigyógyultak elmondják, velük hogy volt azelőtt.

Kaphatsz tippeket , együttérzést, sőt a Kékkeresztnek van hozzátartozói gyerektábora is.

Keresd meg a neten a hozzátok legközelebbit.

Mint már előttem írták az apukád problémáját Te nem vállalhatod magadra, de igenis a saját életed nyugalmához jogod van. Erősödj!

Legyetek bátrak és kitartóak, ha kell hagyjátok magára, hogy szembesüljön vele mit veszthet. Olvass utána mi a társalkoholista: azok ne legyetek.

Ez egy iszonyatos küzdelem, remélen a Ti családotoknak sikerül. A legjobbakat!

2013. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mit tudsz tenni? semmit! neki jó, hogy iszik, elfelejti a problémáját, ami miatt iszik.

Apám ivott világéletében, elvonó, rohammentő, semmi sem hatotta meg, ő szeret inni, megérdemli, pontosan ezt mondta ő is!! Hét közben gyógyszert szed, hogy elnyomja, hétvégén viszont kiüti magát, mert megérdemli! Ha nem akarja, nem tudod megváltoztatni!! Örülj, hogy csak sört iszik, enyém filmszakadásig ivott, csak rövidet, 3-4 üveggel, napokig. Minden ünnepet tönkretett, minden hétvégét.

2013. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!