Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim havonta cirkuszolnak...

A szuleim havonta cirkuszolnak velem, ha a zsebpenzembol olyan 5. 000Ft-ot parfumre vagy mas sminkcuccokra koltom, miert csinaljak ezt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 15:16
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
54%

"Lehet, szeretnék néha a lányukat is látni. Nem csak a sok roncsoló kencét.:)) Ismerek pár harminc körülit, aki intnzíven használta a sminket. Jó, ha most negyvennek saccolják őket.:)))"

Én 24 vagyok, 10 éve sminkelem magam minden nap. Mindig teszek alapozót, szemhéjpúdert, szempillaspirált, mégis olyan a bőröm mint tiniként, és engem olyan 16-18-nak szoktak nézni. Úgyhogy nem kéne ebből következtetést levonni egyszerűen vannak akiknek csúnyább a bőrük de ennek semmi köze a sminkeléshez.

2013. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
36%
A sok sminktől vén runya leszel 30 éves korodra, olyan leszel, mint a plisztír.Komolyabb dolgokra, pl, könyvekre kellene fordítanod.
2013. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
68%
Parfüm? Sminkcuccok? 5000ér? Miért nem tudsz te is csak simán drogozni, mint a többiek? :(
2013. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
69%

Más meg cigire költi. Itt bizonyára senki se dohányzik vagy iszik. :)

Kérdezőnek adnak zsebpénzt. Nem az anyja tárcájából lop. Arra költi amire akar. Ha a ötvenedik körömlakkját veszi meg és a tizedik parfümét akkor hagy vegye meg.

2013. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
29%

Én is cirkuszolnék veled ha ennyit elpazarolnál parfümre meg sminkre.

Nem tudom, hogy honnan szerzel ennyit /csak úgy ennyit egy átlag szülő/ de jobban járnál ha félre tennéd azokat a pénzeket. Nekem elhiheted ha félre teszed és úgy csinálsz mintha nem is lenne az a pénz később ha valami nagyon fontos lesz legalább lesz félretetted.


Így nekem 70e.-m van. /diák melóból/ 1x volt kivéve 3.e. ft. mert nem volt pofám pénzt kérni a szüleimről. Egyébként eszem ágába sincs kivenni belőle.

2013. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
67%

Nevelni akarnak. Tényleg az a legegyszerűbb, ha nem számolsz be nekik a vásárlásaidról. Mondd azt hogy mittudomén voltatok gyrosozni vagy beültetek egy teaházba. Azon kevésbé akadnak fenn a szülők, pedig sokkal haszontalanabb szerintem...


Egyébként ha sminkelek, nekem is elmegy simán ennyi ezekre a dolgokra, még több is. Mert ha már kínzom a bőröm, nem a legócskább dolgokat akarom rákenni. Annak pedig ára van. Ahogy egy normális sminklemosónak, éjszakai krémnek, arcpakolásnak, stb. is.

2013. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk még mindig nem tudjuk, hogy hány éves a kérdező. :)
2013. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
54%

Még mindig nem tudjuk, hány éves a kérdező, tényleg havonta költ-e ennyit (és havonta a zsebpénzéből 5k-t elkölt sminkre, tehát marad még... mennyit kaphat?!), van más alternatíva, a szülők ennek fejében adják, megérdemli-e (pl. jobb iskolai teljesítményért kapja a zsebpénzt, de nem javulnak a jegyei) és hogy egyáltalán valódi-e a kérdés. A havi ötezer parfümre szerintem is horribilis, de ha a szülőknek nem tetszik, akkor ne havonta cirkuszoljanak, hanem egyszer üljenek le és szépen vonják meg ezt a pénzt a lányuktól. Rengeteg veszekedést meg lehet ezzel spórolni, a kérdező is megtanulná a pénz értékét, szülők is nyugodtabbak. Előfordulhat, persze, hogy a kérdező elkölti az összes zsebpénzét, bevásárol mindenkinek sminkből, majd a hónap többi részében a szüleitől kunyerál pénzt csokira, fagyira, mozira, egy kis bulira, ruhára, szóval minden olyanra, amire amúgy a zsebpénzéből kéne költenie, azért kap ennyit. Ilyenkor is megoldás a pénzstop.


De hogy a spórolási versenybe is beszálljak, én általában nem sminkelem magam, így nem is költök erre. Ajándékba ugyan szoktam kapni parfümöt, krémeket, szemhéjfestéket, körömlakkot, ilyesmiket, azokat elhasználom. Tehát nulla forint kiadással nyertem. Egyelőre. Jöhet még valaki, aki parfümériában dolgozik, tehát ő nemhogy nem költ rá, hanem még pluszban is jön ki. :)

(Viszont az, hogy nem bírom elképzelni, hogy lehet ennyit sminkre költeni, még nem mondom, hogy felesleges pénzkidobás, csak valószínűleg a szülők ezt így látják, azért problémáznak.)

2013. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
90%
12-16 éves koromig havi 5 ezret kaptam, annak egy részét félretettem. Aztán 16 évesen megemelték a zsebpénzemet 10 ezerre, mikor főiskolás lettem meg 20 ezerre. Sosem költöttem el az egészet, de én is rengeteg sminket vettem belőle. Minőségi termékeket használok, és ha csak abból indulok ki, hogy egy MAC alapozó közel 10 ezer forint, az csak 2 havi zsebpénzből jön ki, szóval 2 hónapig semmit nem tud venni, csak ezt az egy alapozót. Vagy például kisebb koromban minden álmom volt egy Coastal Scents Original 88 paletta, ami szintén 8 ezer forint körül van. Erre nekem is ki kellett várnom, hogy megkapjam a második havi zsebpénzt is, hogy megvehessem. A múlt hónapban kifogytam a testápolókból, így betértem a TBS-be, hogy vegyek magamnak kettőt. Vettem még egyet a kedvenc hajbalzsamomból is, mert szintén fogytán volt, így a havi 20 ezer zsebpénzemből nagyjából 10 perc alatt elment 13 ezer olyan dolgokra, amik szükségesek. Persze megoldhatnám az ázsia centerből is 300 forintos balzsammal és 500 forintos testápolóval, de csecsemő koromban sem kentek rám minden sz*rt a szüleim, és tőlük is ezt láttam a későbbiekben, hogy inkább kevesebb, de minőségibb pipere legyen a polcon. De amúgy 5 ezer forintból nem is tudom milyen parfüm jöhet ki, így szerintem erre már gyűjtenie kell a kérdezőnek. És azt sem tudom milyen 30 ml-s parfüm tart ki másfél évig. Én is 2-3 havonta vásárolok parfümöt, de többet is tartok itthon, mert minden alkalomhoz, évszakhoz más illik. Ja és még valami. Az én szüleim soha de soha nem szóltak bele, hogy mire költöm el a zsebpénzem. Smink mellett ruhát is ugyanúgy sokat vettem/veszek magamnak. De ha egyszer is beszóltak volna, hogy minek nekem annyi, akkor megmondtam volna, hogy köszönöm, de nem kérek többet a pénzükből. Mert vagy úgy adják, hogy bármire elkölthető legyen, vagy inkább ne is adjanak, ha csak b*szogatni tudnak utána. Szerintem ez nagyon undorító dolog.
2013. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
48%
Micsoda igénytelen állat itt mindenki.....
2013. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!