Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy ez nekem nem fog sikerülni?

Figyelt kérdés

Mérnök szakra jelentkeztem az egyetemen, még az első 3-4 félévben jól ment, de a mostani évemben semmi nem sikerült szinte, ami mégis az is csak kettes lett. Ezért most szinte 100%, hogy át fognak sorolni költségtérítéses képzésre, erre viszont nincs pénzünk. Szüleim hitelt akarnak rá felvenni, mert ha már ennyi pénzt belefektettünk a dologba eddig, akkor ne hagyjuk veszni...ez persze logikus, de érzem, hogy nem megy nekem, és hiába költünk rá még több pénzt, egyszerűen ezeket a tantárgyakat én nem látom át, hiába erőlködöm bárhogy. Tisztában vagyok vele sajnos, hogy talán sose sikerülne, vagy ha mégis, ki tudja mennyi plusz félévvel, és arra meg aztán végképp nincs pénzünk.

De ezt nem hiszik el, azt hiszik, hogy csak kishitű vagyok, vagy hogy ez épp egy rossz időszak, meg hogy én mennyire okos vagyok, biztos menni fog (na ugye a szülői elvakultság...)

Tudom, hogy ott kell hagynom az egyetemet, és ha máshol kezdeném újra, az is pénzbe kerülne már, szóval szintén nem jöhet szóba.

Hogy értethetném meg velük, hogy sajnos ez nekem nem megy, és ott kell hagynom? Helyette természetesen dolgoznék.

(Egyébként nagyon megértőek és rendesek velem, szóval ezzel nincs probléma, de tényleg azt hiszik hogy csak kishitű vagyok meg ilyenek, nem látják be, hogy buta vagyok ehhez a szakhoz.)


2013. jún. 19. 03:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A végső döntés úgyis a tiéd. Ha ki akarsz iratkozni, tedd meg.

És úgy magyarázd meg nekik, ahogy itt is tetted.

2013. jún. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kedved mást tanulni, ahova átjelentkezhetsz egyetemen belül? Pl. mérnök menedzser?
2013. jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, műszaki menedzser, így hívják a BME-n! És a tárgyak 40%-a márnöki szak csak, és beszámítják az eddigi tárgyaidat.

Vagy nem lehet előbb befjezni egy főiskolai szintű diplomával a szakodat?

2013. jún. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Telefonról ezt most hosszú lenne leírnom, de rosszul tudod! A hangoztatott bsc-s 8 állami félév a túlcsúszásra vonatkozik, tehát ha még megvan mondjuk 8 féléved, akkor azt bátran felhasználhatod. A felvi jogász sem látja akadályát, és én is így értelmeztem a törvénymódosítást (bár eddig is simán kezdhettél új bsc-t, sok ismerősöm van így vele), én is most jelentkeztem át. Egyébként mit akarsz hagyni?
2013. jún. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem semmikeppen ne hagyd ott az egyetemet. Felvehetsz diakhitelt is. Ha mr idaig eljutottal vegig kell csinalnod, meg ha nincs hozza kedves akkor is.
2013. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség lenne otthagynod. Ha már túl vagy a képzés felén, nincs értelme abbahagyni. Amennyiben van lehetőséged, próbálj meg iskola mellett munkát találni, hogy be tudj szállni a költségekbe + diákhitel.

Jobb ha tudod, ha egyszer kiesel az iskolapadból nagyon nehéz visszaülni.

Amúgy nekem úgy jön le az írásodból, hogy nem ott kell hagynod, hanem ott akarod hagyni.

2013. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy BSc szakon nem lehet felhasználni az összes féléved, az azt jelentené, hogy egy 7 féléves szakot végezhetnél 12 félévig, ami nem így van.
2013. jún. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
#4 vagyok. Úgy van a tavaly januárban elfogadott, és novemberben hatályba lépett törvény szerint, hogy a 12 féléveddel azt csinálsz, amit akarsz. Eddig ez nem így volt, a bsc diploma után nem végezhettél államin másik bsc-t, ezért választották sokan a párhuzamos képzést. De mivel azóta párhuzamos képzésnél duplán számolódik, belekerült, hogy (nem tudom pontosan idézni, de) nem zárja ki a diploma megléte, hogy bármilyen formában újat kezdj, ergo az új bsc-t sem. Viszont abban igazad van, hogy ha egy hat féléves képzésen vagy, akkor 8 félév után nem támogatja az állam, ezt értettem túlcsúszás alatt (7 félévnél pedig 9, tehát a lényeg, hogy ha két félévvel léped túl a határt).
2013. jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
"A harcos cselekszik, csak a bolond sír!"
2013. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet halasztani is pár félévet. Dolgozol kicsit a szakmádba, vagy pihensz, aztán könnyebb lesz. A lényeg, hogy nem kell véglegesen kiiratkozni.
2013. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!