Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lázadjak vagy engedelmeskedjek?

Lázadjak vagy engedelmeskedjek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék regényt írni, ezért csak dióhéjban írom le mi a bajom. Remélem így is tudtok konstruktív válaszokat adni.


A lényeg, hogy szüleim állandóan parancsolgatnak nekem (ezt csináld, azt csináld). Én egy ilyen ráérős típus vagyok, nem szoktam elsietni a dolgokat, meg eleve, ha mást csinálok nem hagyok ott csapot-papot, hogy eleget tegyek a kérésünknek. meg ugye a tányéroknak sem szaladnak el ha nem mosom el őket csak 20 perc múlca. Ha nem megyek rögtön, akkor megcsinálják helyettem, aztán meg visszakapom, hogy én soha nem csinálok semmit, lusta vagyok. De nem is ez a baj, hanem hogy soha nem kaptam tőlük dicséretet, nem érzem, azt hogy büszkék lennének rám, mintha egy szolga lennék. Full önbizalomhiányos vagyok már.. Én takarítom a 16 éves öcsém után a wc-t, aki még mindig nem tud beletalálni, és olyan az ülőke is meg körülötte is. Ő is állandóan b*sztat, pedig fiatalabb tőlem.


A kérdésem az lenne, hogy változtassak a dolgokon? Szavakkal már nem érek semmit, próbáltam. Elmondtam nekik üvöltve, sírva, normálisan, nem értették meg mi a bajom. Ezért tettekkel szeretném.


Lázadjak és ne csináljak meg ezentúl semmit, hátha észreveszik magukat vagy ha mondanak valamit akkor azonnal rohanjak, mint egy pincsi?


19/L


2013. jún. 24. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

En a helyedben azonnal megcsinálnám, mert vannak dolgok az életben,amelyek nem várhatnak, és jobb ehhez minél hamarabb hozzászokni. Elmosogatsz stb. gyorsan és utána csinálod,amit szeretnél.

Az öcsédnek meg szóljanak a szüleid, hogy tartson rendet maga körül, ne csak téged akarjanak megnevelni, mert bizony akivel élni fog,akkor az anyós igen emlegetve lesz.


Egyébként te most lázadsz,inkább mint szót fogadsz, mert akkor megcsinálnád,amire megkérnek.

Viszont azt is jelezd a sz‼leidnek, hogy nem lenne szép dolog,ha mindent rád hagynának, legyen munkamegosztás.

2013. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miért lázadnék? eleve ilyen a természetem.Anyám rendmániás, hazajön a munkából és első dolga, hogy takarít aztán meg panaszkodik, hogy nincs ideje enni. Lehet ezért lettem ilyen "ráérős" Ő osztja be az idejét, nem én tehetek róla, hogy neki első a rendrakás (hozzáteszem, ha rend van, akkor is elkezd takarítani)

Én nem vagyok ilyen, mindig is ráérősen csináltam a dolgaimat. Nekem van időm enni is, és a szobám sem egy disznóól. Ha ez valakinek nem tetszik, akkor bocs, de kiny*lhatja. Ha én elkezdek nézni egy filmet vagy éppen beszélgetek valakivel, nem fogom abbahagyni rögtön, hogy elmosogassak. Most komolyan,elszaladnak azok a tányérok vagy mi a retek?? Igenis megcsinálom. Ha lázadnék nem csinálnék semmit. Az emeletet én takarítom, (szobám, wc, folyosó) tesóm szobáját nem vagyok hajlandó. SOha nem kaptam érte dicséretet. Bezzeg ha egyszer kicsit rumli van fent, egyből jön a beszólogatás meg a b*sztatás.

2013. jún. 24. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Mivel az anyukád rendmániás,lehet azért te másképpen akarod csinálni.

Persze, hogy nem szaladnak el a tányérok, megvárni meg vár. Csak vannak emberek,akik elõbb szeretnek megcsinálni mindent, és utána foglalkoznak a kedvenc dolgaikkal. Tudod ez inkább olyan pl.a mosogatás, hogy legyek tul rajta a fene vigye el, vagy bármilyen háztartási dolgok.

2013. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Én lazadnek mindenképp!! Ha eddig nem értékelték a magatartásod,most majd atertekelik a dolgokat!!

Remélem javul az állapot!

2013. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És azért, mert anyámnak fontos a rend, már nekem is annak kell lennie??? félreértés ne essék, én is szeretem ha rend van. De ha neki ennyire fontos, hogy csak rendrakás után eszik, akkor nekem ne panaszkodjon. Ő osztja be az idejét. És még mindig csak ismétlem önmagam: azok a k_rva tányérok nem rohannak el, ha 20 perc múlva mosom el őket. Ahogy a ruhacsomó sem szaporodik háromszorosára, ha 1 óra múlva viszem le a szennyesbe. nem értek veled egyet.


Őszintén szólva nem szeretnék sem lázadni sem rögtön engedelmeskedni Az aranyközéputat kéne megtalálni.

2013. jún. 24. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megcsinálják helyetted, ha nem állsz neki rögtön? Ha nem csinálják meg ők, akkor tényleg megcsinálod 20 perc múlva, vagy elfelejted?


Van ilyen, hogy a szülő a rendmániáját akarja ráerőltetni a gyerekeire és az egész családra. Folyton takarít, és panaszkodik, hogy nem segít neki senki, és ezért semmire nincs ideje. Ez egy lelki betegség, és nem annyira tudsz vele mit csinálni, csak ha ő maga akar változni. Esetleg ha megdicséred a munkáját, akkor legalább öröme lesz benne, és kevesebb kedve lesz panaszkodni. Ezt megpróbálhatod.


Én egyébként a helyedben vagy megbolondulnék, vagy megpróbálkoznék azzal, hogy expliciten megmondom, mikor akarok elmosogatni. Visszakérdezek, hogy most ezt meg ezt csinálom, ha 20 perc múlva elmosogatok, úgy jó? Ha azt mondják igen, és mégis ők mosogatnak el, akkor ki is fejezném nekik a felháborodásomat emiatt, mielőtt még ők tolnának le engem. Azt a munkát nekem ígérték. Ha nem mennek bele ebbe, hogy majd 20 perc múlva, akkor próbáljatok inkább abban megegyezni, hogy valami más munkát csinálnál rendszeresen. Pl. naponta felsöpröd-felmosod az előszobát, akkor, amikor te akarod (de mondjuk ha nagy a kosz, akkor azonnal).

2013. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem is akarom, hogy egyet értsél velem. Pontosan azt irtam, hogy nem akarsz olyan lenni, mint az anyud, mert tulzásba viszi, ha elõbb neki áll takaritani és utána eszik.Ez sem helyes, ha valaki buzgóan csinál valamit.

De tudod, ha egyszer családod lesz, és dolgozni is fogsz, akkor bizony, szeretnél minden fontosat megcsinálni,mert az idõ sürget. Végeredményben minden megvárja az embert, de lehet, hogy idõpocséklás is bekövetkezik.


Viszont te sokat segitesz, ugyhogy nem lehet rád panasz,csak egy kicsit lazábban. Anyudnak olyankor nem kellene futnia, hogy megcsinálja helyetted.

2013. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha családom lesz, én egyáltalán nem így fogom a dolgokat csinálni. Sőt a gyerekemet sem így fogom nevelni, ahogy ő tette. Ez csak egy kis gond. Nagyon elegem van már itthon mindenből.. de erről már nem szeretnék beszélni. Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 24. 21:25
 9/12 anonim ***** válasza:

mosogatás nálunk is probléma volt,de beosztottuk,hogy reggel anyu,délután húgom,este pedig én mosogatok,persze ezek cserélődhetnek,de általában így van..mivel 3x mosogatunk nem marad sok mosatlan :)


volt,hogy én sem azonnal pattantam és mosogattam el,mert épp beszélgettem emberekkel,de azt mondtam,hogy fél óra múlva elmosogatok,betartottam fél óra múlva elmosogattam és kész..


én inkább kötök kompromiszumokat mint hogy feszültség és üvöltözés legyen,mert az utálom!


mondjuk húgommal mi az egész házat kiszoktuk takarítani és így anya megdicsér minket,ezt értékeli mindig..


esetleg ti is osszátok be ki mikor mosogat

2013. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én beosztanám de mint mondottam, nem értenek a szavakból. Szerintük a házimunka a nők dolga. Nincs kis házunk, az emeletet mindig én takarítom. Két öcsém van, az egyik még csak hat éves, a másik 16, de sz*rt sem csinál itthon. És nem is fog mert anyámék ezt nevelték bele, hogy a házimunka a nők dolga... ezvan. alig várom, hogy elhúzzak innen. Majd akkor észreveszik, hogy mennyi mindent megcsináltam.


Én is általában kompromisszumot keresem az emberekkel. De velük nem lehet mit csinálni.. arra meg nem vagyok hajlandó, hogy én mindenben változtassak, ők meg semmiben. Szerintem kétoldalúnak kéne lennie a dolognak.

2013. jún. 24. 22:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!