Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nem bunkóság apukámtól?...

Ez nem bunkóság apukámtól? Eröltessem vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a barátommal másfél éve vagyunk együtt. Apukámmal még csak 2-szer találkoztak, akkor is csak köszönés és bemutatkozás szintjén, de apukám soha nem is emlegette, hogy mutassam már be vagy szeretné megismerni. A szüleim elváltak, apunak azóta új kapcsolata van már több éve. Én az ő párjával szerintem elejétől fogva tök normálisan viselkedtem, nincs vele semmi problémám, elbeszélgetek vele, jól meg vagyunk. A hétvégén édesapám névnapját fogják megünnepelni, nagymamámmal és a nagypapámmal együtt. Apu engem is meghívott, miután mondtam neki, hogy a barátom jön le a hétvégére holnap. Mondtam, hogy mennék szívesen, de a barátomm mit csinál addig egyedül? Ám ő erre nem azt mondta, hogy hozd őt is nyugodtan vagy hogy természetesen neki is szólt a meghívás, hanem hogy küldjem el addig valamelyik haverjához. Ez nekem eléggé rosszul esett... mikor én tudok tök normálisan beszélgetni a barátnőjével és eszembe se jutna soha, hogy apát meghívjam valahová ahová őt nem (egyébként ők mindenhova együtt mennek), ő még csak fel sem ajánlja, hogy megismerné a barátomat. Tegyem ezt szóvá, mondjam el, hogy rosszul esik vagy hagyjam rá és előbb-utóbb hátha kezdeményezőbb lesz?
2013. jún. 28. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Na ez egy kicsit "mit illik" kérdés.

Te meg vagy hívva. A vendég hívhat másik vendéget, ha a vendéglátó beleegyezik.

Te eleve úgy adtad elő, hogy a párod nem jön. Apukád honnan találta volna ki, hogy jönne.

Így egyszerűbb lett volna:

Apu: Hétvégén megünnepeljük a névnapomat. Eljössz?

Te: Szívesen apu! Peti eljöhet? Mert már megbeszéltük, hogy hétvégén lejön, meg legalább jobban megismered.

A: Válasz: Persze, hozd csak.

B: Ezt olyan szűk családi körben tervezem, inkább máskor, jó?

2013. jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elöször is a helyedben úgy kérdeztem volna, hogy akkor a batárom is jöhet?


Másodszor MOST megkérdezném az apukámat, hogy most mit gondol, te se menj hozzá, vagy a barátod is jöhet veled - mert ugy már régen együtt vagytok, nem futó ismeretség.


Amig te nem nyitod ki a szád, addig valószinüleg neki nem fog eszébe jutni. De azért ne veszekedni akarj, hanem udvariasan beszélj vele.

2013. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem azért nem ajánlotta fel, mert eszébe sem jutott, hogy ő is jönne. Már pár hete is volt egy közös programunk, ahová kérdeztem, hogy jöhet-e ő is, a válasz egy szájhúzós "hát... végül is" volt. Mivel éreztem rajta, hogy nem szívesen látná és egyébként is szeret arcokat vágni ha valami nem tetszik neki, ezért akkor inkább nem vittem a barátomat.
2013. jún. 28. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!