Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan merges rám a gyerekem?...

Jogosan merges rám a gyerekem? Munkané Küli és mondtam nem tudom fizetni a diákhitelét fizesse a baratja aki eltarja. Mire ő 6 ezret sajnalsz ram bezzeg a tesom eltartod?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Azért a körülmények és a háttér pontos ismerete nélkül elég nehéz itt idegeneknek megmondani, hogy jogos vagy sem.
2013. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitel az ő nevén van, így jogilag ő felelős érte.
2013. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hitelt törlesztek 180 a jövedelmem. Abból 60 hitel. Aztan a haz rezsijet fiezetem meg az ételt. Azt nehezményezi hogy a másik gyerek aki dolgozik miért nem száll ba a reszibe és akkor én meg fizetném az ő diákhitelét. De a másik gyerek meg nem akar beadni a ktgekbe mert ezt szokta meg hogy a keresete az övé és villanyt stb akkor is kéne fizetni ha ő nem lenne itt . 100at keres
2013. aug. 11. 22:49
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos jogos. Én azt mondtam a lányomnak, amikor munkanélküli lett, hogy: "Egy család vagyunk, majd csak kihúzzuk magunkat a slamasztikából, kicsit most összehúzzuk a derékszíjat, de meglásd, kislányom, sikerülni fog! Nézz körül, hol van alkalmi munka, menj be a munkanélküliek hivatalába és regisztráltasd magad." Bátorítottam, segítettem neki munkát keresni. Másfél év alatt túl voltunk mindenen. Dolgozik. Nem elég neki a maga tragédiája, még a szülő anyja is rúgjon rajta egyet? Nem helyeslem!
2013. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen de most is azt mondja a telefonba hogy ha ihazaköltózne többe kerülne vagy talán hagynám éhen halni ezt mondja meg hogy a másiknak fizetem a kajáját rezsijét és milyen szülő vagyok én hogy egyiket eltartom másikat nem.és most lelkiismeretfurdalasom van. De az az igazsag ő nem tudja hogy a másik gyerek veszi fel a pénzem a bankbol és fizeti be belöle a csekkeket meg veszi a kajat tehát nekem nincs 6 ezrem
2013. aug. 11. 22:51
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

"ezt szokta meg hogy a keresete az övé és villanyt stb akkor is kéne fizetni ha ő nem lenne itt"


Nincs igaza. Igaz, hogy kell fizetni, de nem annyit. Ha ő is ott lakik, akkor arányosan mindenhez hozzá kellene járuljon. Pontosan annyival fizetsz több rezsit, mint amennyit ő használ. Már felnőtt, önálló keresete van, annak arányában köteles hozzájárulni a lakás fenntartásához, rezsijéhez.

2013. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Te tuti a gyerek vagy. Ha tandíjra vetted fel oké de ha bulizásra meg marhaságokra költötted akkor én is hasonlókepén reagálnék.
2013. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem jogosan. Ha a másik gyereked nem ad be a fizetéséből pedig veled él,neki is segíthetsz legalább ennyivel.

AZ én fiam még csak 4 éves, de életem végéig ahogy tudok segíteni fogok neki,ahogy anyukám nekem és anyukámnak anno nagymamám.

2013. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne a másik gyerek vegye fel. Ha a másik gyereket eddig eltartottad, holott kereső, akkor a helyedben azt tenném, hogy na, akkor dobjuk össze, amink van, mert eddig ketten éltünk az én fizetésemből, te felélted a sajátodat, nem adtál haza semmit. Most hárman leszünk, és amíg a testvéred nem kap munkát, addig mi tartjuk el őt. Ezt be kell látnia. Sőt, neki kéne felajánlania. Megjegyzem, ő is bármikor kerülhet hasonló helyzetbe, amikor majd a testévére szorul.
2013. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg eltartod a tesóját, akkor őt is illene valahogy támogatni.
2013. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!