Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki nem örököl semmit és nem...

Aki nem örököl semmit és nem is dolgozik azt is kötelezik hogy rltemesse az anyját? Aki amugy kisemmizte és kidobta 16 évesen prostituciora bíztatta

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az alaptörvény szerint köteles vagy ellátni, mint gyermeke, az már más kérdés, hogy bánt veled

úgy tudom, hogy ha nincsenek hozzátartozók, akkor az adott önkormányzat temetteti el, ha van hozzátartozó, de nem hajlandó eltemettetni, akkor sajnos nem tudom, mi a helyzet, ennek utána kell járni

2013. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Köteles vagy, de! Amennyiben nincs vagy kevés a jövedelmed az önkormányzat eltemetteti, de vissza kell fizetned nekik az összeget. Temetési segélyt mindenhol adnak, igaz ez minimális összeg.
2013. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az érdemtelenség intézménye még létezik.
2013. aug. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kidobta 16 évesen, az lehet bűncselekmény (bántalmazás, elhanyagolás), és ha bizonyítható, akkor érdemes utánajárni. Nem vagyok jogász de szerintem nyilvánvaló bűncselekmény esetén nem kell eltemetnie neki az anyját, gondolom hogy bűncselekmény áldozatát nem lehet ilyesmire kényszeríteni épp az elkövetővel szemben. A kisemmizésre is rá lehetne kérdezni, mert lehet hogy az is bizonyítható papírokkal, tanúkkal, és akkor ez is számíthat. Nálunk az önkormányzatnál, pontosabban a családsegítőben van ilyen ügyekre ingyenes ügyvéd. Ha esetleg Nálatok nincs ilyen, kérdezd meg még itt a Jogi rovatban,


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


vagy a Jogi Fórumon a családjog rovatban.


[link]

2013. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kell kifizetni az ö kormányzat eltemetteti
2013. aug. 27. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!