Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős segítség kellene?

Sürgős segítség kellene?

Figyelt kérdés
A szüleimnek van egy cége ami tönkre fog menni és csináltak nekem egy céget de ez csak az enyém és kellene pénz beinditani és hitelt akarnak flvetetni velem nem tudom mit tegyek mert ,ha nem fizetik majd az én fizetésemből fogják vonni azt meg nagyon nem akarom viszont jól jönne nekem is a pénz szerintetek bele merjek menni?20 éves lány vagyok és még soha nem dolgoztam munkám sincs hogy én fizessem.
2013. aug. 26. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy jól jönne neked is a pénz, dehát sz.rból nem lehet várat építeni. Mint a mellékelt ábra mutatja, egy céget nem olyan egyszerű nyereségessé tenni, de még fenntartani se. Ha szüleid nem tudják fizetni, te pedig nem dolgozol, akkor mi lesz? Kezded az életed egy tartozással? Mert gondolom, az ősök azt is a nyakadba varrnák...

Ha kitesznek otthonról, akkor se menj bele, hanem keress munkát, és állj a saját lábadra, amint tudsz.

20L

2013. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az előző céget is sikerült tönkre tenniük, az életben nem mennék ebbe bele! Valami balul sül el, és te leszel bajban nem ők!
2013. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hitelt nem veszek fel senki kedvéért. Magamnak sem vennék, másnak pláne, akár a szüleim, akár nem. Mindenki a maga életéért felelős, és te olyan emberek anyagi helyzetéért vállalnál felelősséget, akik egyszer már csődbe mentek. Megéri? Nem hiszem. Milyen céget csináltak neked, amikor se munkád se pénzed rá? Minek mész bele homályos dolgokba?? Nagyon komolyat bukhatsz, 20 évesen eláshatod a jövőd a béka segge alá, ha nem leszel résen! A szüleid is elmehetnek dolgozni alkalmazottként pl. egy boltba, tisztességes, rendes munka, és nem kell hitelt felvenni. Én nem tenném! N30
2013. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne vegyél fel hitelt, mert azt NEKED kell visszafizetni és ha nincs miböl, akkor igencsak eladósodsz, és többé nem is tudsz egyenesbe jönni.
2013. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha most nincs fizetésed és nem törleszted az esetleg felvett kölcsönt, akkor az adósság álllandóan nö a kamatokkal, és mire észbe kapsz, minden 100ezer Ft-ból ugyanannyi millió adósságod lesz, amit TÖLED fognak követelni.

Ha aztán lesz munkád, akkor TÖLED vonják addig, amig elfogy - és ez a legtöbb esetben életed végéig nem következik be.


Ha azt akarod, hogy már MOST vége legyen a jövödnek, CSAK akkor menj bele, ha netán nem életed végéig más adósságát akarod törleszteni, akkor ne vegyél fel kölcsönt másoknak.

2013. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
én sem akarok belemenni csak akkor biztos veszekedés lesz hgy nem segítek nekik ők nem tudnak elmenni dolgozni mivel anya beteg apa pedig a szakmája miatt nem tud mást.Van barátom ,ha nem tetszik nekik akkor elköltözök oda.
2013. aug. 26. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:

"akkor biztos veszekedés lesz... ha nem tetszik nekik akkor elköltözök oda."


Akkor veszekedjenek, te meg költözz.

2013. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van fizetésed (márpedig csak akkor adnak hotelt) akkor nyugodtan költözz el, minthogy az egész életed tönkre menjen.
2013. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nincs fizetésem csak papír szerint épp ez a gáz mert még nem is dolgozunk az új cégbe.
2013. aug. 26. 12:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Magyarán minimum hárman vagytok a háztartásban és senki nem dolgozik? Emellett pénzt öltek egy cégbe, ami tönkremegy, majd ezt tetézendő a te kontódra akarják fedezni a megélhetésüket? Nem semmi az a pénzügyi politika, ami nálatok megy. Nyilván pont lesz.rják, hogy a te életedet is tönkreteszik azáltal, hogy hitelt vetetnek fel veled.


Amúgy az azért nagyon érdekelne, hogy miért nem dolgozol, illetve, hogy van-e egyáltalán valami végzettséged, mert az egy dolog, hogy elköltözöl a pasidhoz, de valószínűleg ott sem lesz végtelen kényelem, mert lássuk be, kevés helyen lehet ingyen lakni. Ott is pénzbe kerülsz, bárkié is legyen az a ház.

Első voltam.

2013. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!