Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy tizenhét éves lánynak...

Egy tizenhét éves lánynak mennyi lenne az ideális összeg?

Figyelt kérdés

Eddig nem kapott zsebpénzt, csak szülinapokra, és karácsonyra adtunk neki, de azt a pénzt is nagyon jól beosztotta, és soha nem szórta el hülyeségekre. Nem szokott bulizni, nem dohányzik, nem iszik, de kéthavonta egyszer-kétszer levonatozik a legjobb barátnőjéhez aki tőlünk 150 km-re lakik, és ilyenkor el szoktak menni piacra ruhákat venni, fagyizni. Barátja van, járnak moziba, és ugyan fizet neki, de látom rajta, hogy nem szívesen fogadja el mindig a fiútól, mert úgy érzi, sokat költ rá.

Vásárolni szokott néha, de akkor is egy-két ruhadarabot, sosem költ túl sokat. Jól tanul, de nem kiváló. A reál tárgyakból hármas, matematikából kettes, de a humán tárgyakból az erős négyes szintet tartja. Angolból és informatikából előrehozott érettségit tett, az angolja 85%-os, az infója 73%-os lett, jövőre nyelvből tervezik szintemelőzni is. Becsületes, tisztességes lány, bár a házimunka terén nem mindig végzi el amire megkérjük, szóval egy picit lusta. Havi felbontásban szeretnénk neki adni, mennyi lenne az ideális?


2013. aug. 26. 13:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárcátoktól függ.:) 5-10 ezer körül
2013. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
38%
Ez azért attól is függ, hogy ti mennyit engedhettek meg magatoknak, illetve mi mindent kell magának állnia. 10 éve kb 40.000 forintot kaptam, de abból oldottam meg mindent (ruha, házon kívüli kaja, szórakozás, utazás, telefon, stb…)
2013. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Ez függ az anyagiaktol is. Ha nem gond akkor 10-15 ezret megèrdemel havonta. Ha gond akkor 5 ezer.
2013. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor kérek kapok. Moziba megyünk akkor kérek 2-3 ezret vagy hetente pár ezret nem költőm el mindig így sokszor marad is.
2013. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
23%
Max 5 ezer. Ha több kell neki menjen diákmunkára. Ha sokat adtok neki, sosem tanulja meg a pénz értékét.
2013. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%
Utolso:5000 ft? Havonta? Az jó lesz popsitörlőnek kb.. Szegény gyermeked!
2013. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok zsebpénz párti. Ha kell neki, adok. 17 évesen pedig biztosan diákmunkázni fog, és azt arra költi, amire akarja. Ha mindenáron adni akarsz neki, akkor pár ezret havonta.
2013. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
51%
Szerintem zsebpénzt havi lebontásban 4000Ft ot adjál neki költőpénznek. Ha szól hogy ruhákat akarna vásárolni akkor adjatok neki 10000-ret. Ennél többet nem kell, mivel felesleges minden hónapban ruhát vennie hordja el először amije van, aztán vásároljon újjat. Felesleges 5 ruha szekrény neki, amiből csak 1 szekrényt hord.
2013. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

# 6/8

Én összességében annyit kapok és bőven elég, sokszor még marad is.

2013. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem jó pár éve még havi 5 ezret kaptam. Középiskola 1 aztán oda mentem anyához beszélni vele, hogy ez kevés és már több mindenre kell költenem nem úgy mint az általános iskola alatt! (városban tanultam így mindig több pénzre van szüksége az embernek) Azután oda adta a családit ami 12 ezer volt. Amikor elköltözött itthonról ugyan úgy adta a családit + apa is adott így volt hogy 20-25 ezret kaptam bár ez ritkábban volt. Elmentem diákmunkára és lett pénzem+ballagás. De apa most is adott 10 ezret szó nélkül szóval sosem volt gondom! :D
2013. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!