Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem tudom, hogy mit...

Már nem tudom, hogy mit tegyek. Segítség?!

Figyelt kérdés
A fiam 14 éves korában egyik pillanatról a másikra úgy döntött,hogy nem jön többet hozzám,mert én állítólag nem teszek meg mindent érte és semmibe veszem,legalábbis az anyuka elmondása szerint :( Én úgy gondolom,hogy nincs igaza,mert minden évben vittem magammal és az új családommal nyaralni,de mivel elkezdett kamaszodni én jobbnak láttam,ha innentől kezdve úgy jön hozzá,ahogy ő akar és amikor nálam van,akkor találkozhat a barátaival stb.A lényeg,hogy nem szerettem volna,ha ezeket a 2 hetenkénti láthatásokat börtönnek érezte volna.De most már úgy látom,hogy teljesen mindegy volt,hogy mit tettem meg érte.Több alkalommal küzdöttem a gyerekemért,gyámügyön keresztül,személyesen stb,több hónapon keresztül,eredménytelenül :( Azóta a fiam 19 éves lett és hallani sem akar rólam.Természetesen,a tartásdíjat a történtek ellenére továbbra is fizettem,fizetem,de most már úgy érzem,hogy érdemtelenné vállt a gyerekem rá.Nem szeretnék tovább azok az apukák közé tartozni,akiknek kötelességük van,de jogaik nincsenek.Mit tanácsoltok,forduljak bíróságra a tartásdíj megszüntetése miatt?
2013. aug. 29. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A GYT fizetési kötelezettséged megszűnt a "gyerek" 18 éves korától. Amíg nappali tagozaton tanul addig rokontartási kötelezettséged van. Ez annyiban különbözik a GYT-től, hogy a saját megélhetésed kárára nem vagy köteles fizetni, illetve ha a "gyerek" érdemtelenné válik rá - például nem tartja veled a kapcsolatot - akkor szintén nem vagy köteles tovább finanszírozni.
2013. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lényeget az előttem író leírta. Te ennek tudatában adj be egy kérelmet a bíróság felé, amiben érdemtelenségre hivatkozva kéred a rokontartási díj megszüntetését.

Írtad hogy gyámügyeseken keresztül is próbáltál kapcsolatot tartani a fiaddal, de ő nem tartott igényt rád. Ennek kell lenni írásos dokumentációnak.. Ezt is csatolhatod a kérelemhez, hogy te tényleg igyekeztél..

2013. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén,hogy belefáradtam a küzdésbe,ezért is szeretnék most már véget vetni ennek az egésznek.Lehet,hogy az,hogy megszeretném szüntetni a tartásdíjat egy nagyon csúnya viselkedés részemről,de a "semmiért"nem szeretnék tovább fizetni :(
2013. aug. 29. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a gyerek sz*rik a fejedre és nem kellesz neki akkor ne kelljen neki a pénzed sem. Hozzájárultál a felneveléséhez, nagykorú felnőtt férfi, oldja meg innentől, ha már nem akar veled kapcsolatot tartani.
2013. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!