Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Anyám semmit sem csinál, de elvárja, hogy mindenre én adjak neki.

Figyelt kérdés

Sajnos otthon élek még 26 évesen is,mert elég keveset keresek. Anyu lassan 5 éve csak alkalmi munkákból él.54 éves. Most nem dolgozik, egész nap sorozatokat néz, van amit már 5x néz végig. Ki se lehet robbantani.

Ha kaja kell, akkor én veszem az alapanyagot, ha szórakózni akar, az én bérletem kell neki, ha kölcsön kell én adjak,miközben ő meg csak évek óta pihen..én vagyok szemét, vagy tényleg nem oké ez így?



2013. szept. 10. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Édesanyád depressziós.

Vidd orvoshoz sürgősen.


Még nagyon fiatal ahhoz, hogy "beüljön a hintaszékbe és a kandalló mellett kötögessen".

2013. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Első: a kandalló melletti kötögetés, az egy relaxáló, teremtő állapot.

A sorozat bámulás, döglés, pedig egy haszontalan, destruktív viselkedés.

2013. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg neki, hogy ha így folytatja, filléres nyugdíjat fog kapni, és akkor már te sem fogsz ott lakni.
2013. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
És a rezsit miből fizetitek? Mondd meg neki, hogy nem vagy abban a helyzetben, hogy pénzeld a kiadásait. Persze az, hogy veszel kaját, valahol normális, hisz ő is etetett téged, amikor nem volt munkád, hanem iskolába jártál, de beszéld meg vele, hogy csak x összeget tudsz bedobni a közösbe, neki is kellene állást találnia, már csak azért is, mert hamarosan elköltözöl.
2013. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor költözz el, akármilyen alacsony a fizetésed, 1 szobát tuti ki tudsz bérelni valahol
2013. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Forditva rendben lenne...
2013. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem normális,mint ahogy fordítva sem volna az.Más nem hiszem,hogy segítene azon kívül,hogy fogod magad,és elmész albérletbe.Akkor talán rádöbben,mennyi mindent tettél a megélhetésetekért.
2013. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

At gondolom a kérdező azért kért itt tanácsot, mert azért a kakiban nem szívesen hagyná az édesanyját...


Elsősorban valóban azt tanácsolom, hogy (veszekedés-vita nélkül) tessék leülni anyukáddal, és hozd fel neki, hogy szeretnél önálló életet élni a közeljövőben, ezzel célzol arra, hogy lassacskán elhagynád a lakást, mondd neki h albérleten gondolkozol, vagy akár valakivel közösen....stb...érezze hogy mit akarsz mondani, majd mondd meg neki, hogy próbáljon magának folyamatos munkát keresni, és te is szívesen segítesz, de ha te elmész vele mi lesz, neked is fenn kell magad tartani, nem fogsz tudni segíteni legalábbis ennyit nem....tessék beszélni erről, mondd meg hogy téged zavar ez a helyzet, szeretnél önállósulni, stb..és segítesz neki a továbbiakban, ha van rá lehetőséged, és látod, hogy tesz is azért hogy kiérdemelje...

ez így tényleg nem okés, a folyamatos otthonlét depressziót vált ki, mozduljon ki társasággal, de mindenképp helyezkedjen el, mert úgy felszabadultabb lenne, nem beszélve arról, hogy saját magát fenn tudná tartani..

2013. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!