Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor engednek már haza a...

Blevi55555 kérdése:

Mikor engednek már haza a szüleim? Haza szeretnék menni.

Figyelt kérdés

Édesanyám február óra Németországban dolgozik. Próbáltam ellenkezni de végül csak ki kellett jönnöm nekem is. Már egy jó egy hónapja vagyok itt, a nyelvtudásomon van még mit csiszolni, de boldogulok ilyen téren. A probléma az, hogy minden vágyam az hogy hazamehessek a barátaimhoz és legfőbbképen a barátnőmhöz. Felvetettem azt az ötletet, hogy mi lenne ha akkor ha majd megtanulom teljesen a nyelvet (2-3 hónap) hazaengednek, de hallani sem akarnak róla. Haza szeretnék látogatni a barátnőm születésnapjára 4 napra, de azt sem engedik, mert 2 napot kellene az iskolából lógnom, ahol vendég diák vagyok egy évig és nem kell tanulnom, csak a németet. Mit tegyek? Nem telt el olyan nap vagy olyan óra, mióta itt vagyok, hogy haza ne akartam volna menni. Segítsetek valamit kérlek! nagyon szükségem lenne rá. Ha lehetséges mellőzzük az ilyen válaszokat hogy: majd megszokod, szar le a barátnődet, keress mást, keress barátokat, a szüleimnek igaza van hogy kirángattak, majdcsak jó lesz ha megismered jobban a "fantasztikus" német embereket. Ezek csak rontanák a helyzetemet, ezek a válaszadók nem érthetik hogy pontosan nekem most milyen rossz, nem tudhatják a legtöbbjük hogy milyen egy berendezetlen ház földjén aludni, fürdőkádban mosogatni. Válaszodat előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek! (szebbet mint az enyém)

17/F (ezzel együtt 2 évem van még érettségi előtt)



2013. szept. 14. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A haza utazás sem olcsó. De lenne hol lenned, ha hazajössz? Lenne, amiből megélj? Ilyen fiatalon a barátnődéknél sem lehetsz, kicsi az esélye, hogy ez tartós kapcsolat legyen.

Tudom, hogy most rossz neked, de a szüleidnek is igazuk van.

2013. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sokat nem tehetsz, ki kell bírni. Eselyes, hogy anyagilag se tudjak megoldani es az iskolai hiányzás sem indokolható.
2013. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

A szüleidnek sem lehet leányálom úgy élni, ahogy most éltek. Viszont most teremtik meg a lehetőségét, hogy ennél jobban élhessetek. Érthető, hogy vágyakozol az otthoni barátaid után. De ennyi idősen már értened kellene, miért mentetek más országba . És józanul átgondolva neked is meg kéne értened, sokkal jobb helyzetbe kerülsz majd az ottléttel, mint itthon a legtöbb fiatal.

Lehet vágyakozni haza, de azon kellene dolgoznod, hogy az életedet megalapozd abban az országban, ahol jelenleg nagyobbak a lehetőségek, mint itthon.

2013. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nehéz helyzetben vagy, meg teljesen kiszolgáltatott vagy ott, és nem dönthetsz olyan alapvető dolgokról sem, ami itthon természetes lenne, pl. hogy meglátogatod a barátnőd a születésnapján. Sajnos anyagilag sem vagy független, hogy megengedhess magadnak egy ekkora utat. A szüleid biztosan megengednék, ha telne rá, és a suliban nem okozna problémát, de így csak plusz bonyodalom és szerintem ezért mondanak nemet. Nem tudlak azzal bíztatni, hogy meg tudom oldani a problémáid, mert nem. Nem hiszem, hogy haza fogsz tudni utazni, mert ha nem telik normális lakásra kint, berendezésre, stb. akkor a te utazásodra biztosan nem, mert nem életszükséglet, sajnos. Tényleg sajnálom. Esetleg amit a kapcsolatod érdekében még meg tudsz tenni, hogy összekészítesz a barátnődnek egy meglepetés-csomagot (nem neten, mert az olyan átlagos), hanem valódi csomagot, és azt küldöd el úgy, hogy megérkezzen a születésnapjára. Írhatsz bele kézzel írt szerelmes levelet (nagyon tud ám ütni, ha meg lehet fogni és látni lehet, hogy időt töltöttél vele, jobban hat, mint egy email), tehetsz bele szárított virágot, kisebb emléktárgyakat,vagy akár édességet, olyat, amit csak Te tudsz küldeni, mert cska kint lehet kapni. Egy cipősdobozba számtalan szép apróság elfér és garantáltan ilyet nem kap senkitől! :) Légy kreatív! A helyzeteddel kapcsolatban pedig sajnos nem marad más, mint kitartani a végsőkig, fenntartani az itteni kapcsolataid, és ha megtanultad menőn a nyelvet, talán mo-i egyetemen továbbtanulva lesz esélyed hazajönni. A legjobbakat kívánom neked!
2013. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ritkán nézem ezt a honlapot, ennek ellenére már sokadjára olvasom kérdésedet! :-)

Akarsz róla priviben beszélni?

Mi nem tudunk tenni az hazajöveteled érdekében, ez a szüleiden múlik. Neked alkalmazkodnod kell még hozzájuk. Ennek elviselésében tudnánk csak segíteni...!

2013. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a válaszokat!

Igazából a pénzzel nincs is nagy gond. Tudnék otthon hol lakni, kaptam számtalan felajánlást. Teljesen átérzem a helyzetét anyukáméknak, nagyon szar nekik de egyszerűen ezt nem lehet hogy nem láttam már több mint egy hónapja a barátnőmet. De ha nekem lenne lehetőségem a jobb életre akkor...? Nem szimpatikusak az emberek, a suliban hallom hogy beszélnek rólam és azt hiszik hogy nemhallom. Magyarországi egy nagyon erős gimnáziumba jártam, ahol ha letennék egy emelt matek és biosz érettségit és felvennének állami támogatásra (nagyon nagy rá az esély), az sokkal többet érne mint egy sima német érettségi No-ban, Magyarországon nagyon sok olyan egyetem van ami európai szinten is megállja a helyét, ahova több külföldi jár mint magyar (pl:állatorvosi egyetem), ráadásul számoljuk bele azt is hogy tudok németül. Ezzel nem lesz probléma, ha gondok lesznek énis ki tudnék költözni később és ezerszer jobban kereső munkát találnék magamnak mint ami egy szaros érettségivel elérhető lenne. (egy érettségivel már beültetnek egy hivatalba egy irodába No-ban, akkor egy magyar diplomával mi lehetne? 1,5 milka havonta)

2013. szept. 14. 11:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal meg volt rá az okuk hogy ezt - és igy -bevállalták. Ha minden nap rágod a fülüket azzal csak a szívük szakad meg újra és újra, miközben semmi másról nem szól ez az egész, hogy neked ne kelljen nélkülöznöd.


Az a tanácsom, rázd meg magad, légy felnőtt - 17 évesen ennek lassan itt az ideje - hogy müködj velük együtt és dolgozz a kezük alá. Csak igy vállhatnak be a terveik és ha bevállnak akkor neked mindent szabad. Hazamenni, egyedül utazni, barátnőzni, amit akarsz.


Egyébként pedig ma már létezik internet, igy a kapcsolattartás sem olyan nagy cucc.

2013. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Február óta kinn vagytok, és még mindig a földön alszotok és a kádban mosogattok? Az azért elég érdekes.


"Ha lehetséges mellőzzük az ilyen válaszokat hogy: majd megszokod, szar le a barátnődet, keress mást, keress barátokat, a szüleimnek igaza van hogy kirángattak, ..."


Akkor milyen választ vársz? Olyat hogy hülyeség volt kimenni? Ez hazugság lenne, így ilyet nem válaszolunk. Vagy azt várod, hogy azt írjuk, szard le hogy mit akarnak a szüleid és gyere haza? Meg lehet ezt is csinálni, de akkor egy olyan lehetőségtől fosztod meg magad, amelyért az itthon maradtak 99%-a a fél tökét odaadná. Ne engedd, hogy az érzelmeid felülkerekedjenek az értelmeden, legalábbis ebben a helyzetben semmiféleképpen se, mert életed legnagyobb hülyeségét követnéd el, ha visszajönnél. Oké, hogy kicsit hirtelen szakadt rád a "felnőttkor", de ne ijedj meg tőle, és legfőképpen ne hátrálj meg előle. Eljön még az idő, amikor áldani fogod a szüleid ezért a mostani kényszerért.


"Ezek csak rontanák a helyzetemet, ezek a válaszadók nem érthetik hogy pontosan nekem most milyen rossz, ..."


Nem rontják, épp ellenkezőleg. 17 évesen már felérhetnéd ésszel, hogy mi miért történik körülötted. Ne hagyd, hogy a pillanatnyi érdekeid felülbírálják a hosszabb távú érdekeidet! Különben elveszel, és soha nem fogsz egyről a kettőre jutni.

Egyébként meg miért vagy annyira biztos benne, hogy "ezek a válaszolók nem érthetik, hogy neked most mennyire rossz"? Dehogynem értik, csak Te nem érted, hogy a kesergés, rinyálás helyett inkább azt kéne nézni, hogy ott kint milyen lehetőségeid vannak, és ezeket a lehetőségeket kellene megragadnod és kihasználnod ahelyett, hogy a múltban élsz. Az itthoni életed már a múlt, a kinti életed a jövőd. Ha hazajössz idő előtt, akkor se múltad, se jövőd nem lesz. Ezt kellene megértened. Elhiszem hogy szar most neked, de ha visszajössz, még szarabb lesz. És ha visszajössz, jó eséllyel el is vágod magad elől a lehetőséget, hogy jobb legyen.

2013. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy miért kell ilyen cinikusan válaszolni, ha én normálisan írogatok.Tudom hogy mit akarok, nem vagyok hülye! Pont ezt mondtam, hogy aki ilyeneket ír (megjegyzem tapasztalat nélkül) nem tudja átérezni a helyzetemet, ez a tanulmányaim kárára megy!
2013. szept. 14. 11:25
 10/16 anonim válasza:
94%

Az a baj, hogy az embereket nem érdekli az, amit te akarsz. Ha el akarod érni, hogy valaki megtegyen valamit, amit te akarsz a másik viszont nem, akkor az egyetlen mód rá,hogy úgy állítsd be a dolgot hogy azt a bizonyos másik is akarja.

Ha tényleg az az egyetlen dolgod kint, hogy bejárj suliba és németet tanulj akkor keress valamilyen részidős munkát.Akkor félre tudsz rakni és haza tudsz menni vagy vehetsz repjegyet a barátnődnek. A szüleid is örülhetnek, mert nem nekik kell kifizetni, és egy munkahelyen is lehet nyelvet gyakorolni!

A saját érdekedben pedig, adj egy lehetőséget magadnak hogy megszeresd a kintlétet, keresd a pozitívumokat, köss barátságokat, járd be a környéket, gyűjts élményeket és tapasztalatokat.

2013. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!