Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám majd ezt anyukám...

Hogyan tudnám majd ezt anyukámnak elmondani? Nagyon hálátlan vagyok, amiért így érzek?

Figyelt kérdés

Anyukám tényleg elviselhetetlen tud lenni. Állandóan veszekszik mindenért. Ha megcsinálok valamit az a baj, hogy rosszul csinálom, ha nem, akkor meg az a baj. Gyakorlatilag egész nap képes veszekedni a semmiért és szerinte én vagyok a kiállhatatlan kamasz. Az öcsémet (9 éves) bezzeg már-már szentté avatja, mert ő okos, ügyes, tökéletes.

Egy éve feltűnt, hogy apukám sokkal vidámabb, olyan mint régen és mikor rákérdeztem, bevallotta, hogy barátnője van. Anyukám és a tesóm még nem tudnak róla. A szünetben bemutatott minket egymásnak és együtt töltöttünk 2 hetet. Lehet, hogy csak a "pofavizit" miatt alakult így, de ez volt életem egyik legnyugisabb időszaka. Nem ordibálásra ébredtem, nem verte senki az ajtót, hogy 6-kor már ne aludjak, ha főztem valamit, akkor nem a kutyák ették meg "te úgysem értessz hozzá" indokkal. Rengeteget beszélgettünk és nem volt tabu téma. Úgy érzem, apukám barátnőjével jobban megtaláltam a közös hangot, mint anyukámmal valaha is.

Apukám hamarosan válni szeretne, mert a barátnője babát vár és én velük akarok maradni. Tudom, hogy anyukámnak ez nagy törés lesz az életében és nem akarom még ráadásként én is bántani, de képtelen lennék vele a költözés után hármasban együtt élni. 17L


2013. szept. 17. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát állj elé, és mondd meg. Mondd, hogy szerinted neki is jobb lesz így, hiszen sosem elégedett veled, csak idegesíted.

Mi is apuhoz költöztünk, pedig mi sokkal, de sokkal kisebbek voltunk (7-12 évesek), és életünk legjobb döntése volt!

2013. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 intrepid ***** válasza:
43%
Mindent jól leírtál, nincs azzal semmi baj. Anyukád elsárkányosodott, kiállhatatlanná vált, apukád ezért továbblépett, és most te is így látod a dolgot. Anyukád meg hagy forogjon - morogjon házsártoskodjon magának, majd megvénül, és magára marad. Legalább nem szívja senkinek a vérét.
2013. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Egyelőre SEHOGY.


Előbb arról kellene meggyőződnöd, hogy csúnyán mondva, de egyáltalán kellesz-e apukádnak és az új barátnőjének a válás után.

2 hét semmi. Együtt élni egészen más. Főleg, ha ott hamarosan egy kisbaba is lesz.

2013. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Addig ne mondj semmit, amíg apukád el nem mondja anyukádnak, hogy válni szeretne.

Utána meg, ha ennyire rossz, akkor beszéld meg apukáddal, hogy mi lenne, ha te is mennél vele. Ha ő és a barátnője is benne van, akkor már csak rajtad múlik.

De lehet, hogy kicsit várhatnál és megnéznéd, hogy anyukád változik-e a válás után. Lehet, hogy jót tesz neki a válás, talán azért is ilyen, mert nem boldog apukáddal.

2013. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is beszéld meg először apukáddal és a barátnőjével, ha ő benne van, akkor a válás alatt-után már elmondhatod anyukádnak is. Hogy anyukád ne veszekedjen mondhatod neki, hogy így korrektebb, hiszen neki is kevesebb dolga/költsége lesz ha csak egy gyerekkel van, és ettől még ugyanúgy fogod tartani velük a kapcsolatot. A helyedben én is inkább mennék, mert anyukád úgy tűnik rajtad tölti ki a mérgét.
2013. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Anyukád mióta elviselhetetlen? Teljesen érthető, ha a szétmenő házassága stresszt okoz neki. Eleinte azt hittem, már elváltak a szüleid, aztán írod, hogy apád még csak most készül válni, de már teherbe ejtette az új nőjét. Elég durva árulás lenne anyáddal szemben, ha átállnál hozzájuk. Ha mindenáron velük akarsz lakni, te dolgod, de azt semmiképpen ne mondd anyádnak, hogy azért, mert jobban kijössz az új nővel.

Ja, és a kedvessége ne tévesszen meg, én is tudnék két hetet jópofizni a leendő ingyenes bébiszitterrel...

2013. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Apukám és a barátnője is örülnének neki, ha velük maradnék, ezt már megbeszéltük. Igazából az a cél, hogy az öcsém is velünk maradjon, de erre elég kevés az esély. Apukám barátnőjének a szülei is elváltak és szerencsére a nevelőapja és a nevelőanyja is nagyon rendes. Hiába csak az apukámhoz van közöm, már első alkalommal is családtagként fogadtak, pedig én akkor még elég felemás érzésekkel küzdöttem. Azóta már jobban megismertük egymást. Tudom, hogy 2 hét az semmi, de azt azért nehezen tudom elhinni, hogy hónapokon keresztül csak megjátszaná magát még akkor is, amikor csak kettesben vagyunk.

Nem hiszem, hogy anyukám pozitív irányba változna a válás után. El kell kezdenie munkát és albérletet keresni, gőzöm sincs, erre hogyan fog reagálni. Még soha nem dolgozott és apukám azért is hiába kérlelte, hogy legalább a középiskolát fejezze be. Minden munkahelyről vagy elküldték vagy kilépett 1-2 nap után.

Apu szerint az ügyvéd a héten megírja a papírokat és akkor fog szólni anyunak.

2013. szept. 17. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád valóban nehéz helyzetben lesz, de ez téged ne tántorítson el a szándékodtól. Lehet ugyan, hogy csak sima apéniás zűr miatt veszekszik, de gyanítom, hogy van ott egyéb baj is a fejében, ha még sohasem dolgozott.
2013. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem véletlenül lépsz le , ezért szerintem már ne sajnáld.
2013. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!