Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Utálom a...

Mit csináljak? Utálom a nevelőapám.

Figyelt kérdés
Pár hónapja élünk együtt, anyám, a nevelőapám és én. Eddig se bírtam, mindenbe beleszól, semmi sem elég jó neki, tök hirtelen felkapja a vizet értelmetlen dolgokon is, azt hiszi ő a nagyon vicces, okos, ő a bölcs, aki mindent tud, pedig nem mindig van igaza, meg hogy ő soha semmi rosszat nem tett még életében, meg alapból az egész stílusát, természetét nem bírom. Egyszerűen semmi jót nem látok benne. Ráadásul megváltoztatja az egész életem. Ígyis elég változás volt, hogy el kellett költöznöm, otthagynom anyámon kívül az egész családom, a barátaim, a sulit meg mindent. De még a szokásaimat sem tarthatom meg. Minden más lett, mintha kicserélték volna az egész életemet, pedig én nem akartam, jó volt az, ami volt. De mégis más ház, más barátok, más család, másak az apró dolgok is, pl. ez a férfi főz folyton, de én nem szeretem a főztjét, mert máshogy szoktam meg az ízeket. De ez persze lényegtelen dolog, csak rengeteg ilyen apróság is van. Meg más anyám viselkedése is, más ember lett, mert meg akar felelni ennek a férfinek, és nem mer neki nemet mondani, mindig minden úgy van, ahogy a nevelőapámnak tetszik. Ameddig nem szóltunk egymáshoz, addig jó volt. De most pl. "kiabált" velem valamiért. Egyrészt nem az apám, nekem semmi közöm hozzá, ne mondja meg mit hogy csináljak, másrészt ne kiabáljon. Nálunk senki sem kiabált soha, ill. velem még nem, nálunk ez nem szokás, inkább nyugodtan megbeszéljük, nem tök idegesen. Jó, nem arról van szó, hogy üvöltözött, de azért kicsit növelte a hangerejét... nekem meg ez marhára nem tetszik. Ráadásul olyan hülyeségért.. Meg összevesztünk tökre a tanuláson is most. Én nem vagyok túl okos és szorgalmas, de általában 4-es 5-ös tanuló vagyok. Viszont ő azt mondja, hogy nem lehet 5-ösnél rosszabb jegyem, és ezen tökre kiakadt, hogy én azt mondtam, hogy úgyis lesz pár 4-esem. Meg annyira elegem van belőle.. és abból is, hogy anyám is mindig egyetért vele, bezzeg ha nincs itt a férfi, akkor nekem is igazat ad. De előtte nem mer. Olyan rossz ez az egész így, nem fogok még kibírni így 4-5 évet.
2013. okt. 3. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem beszélj anyukáddal hogy rád is figyeljen fontos hogy te mit gondolsz és ezt mond meg neki!és hátha anyukád is beszél a mostohaapuddal ezt is mond neki és hátha!
2013. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Meg kéne értetni az anyukád új férjével, hogy anyukádat elvette feleségül, de attól még nem lett a te apukád, sem a gyámod.


Lehet véleménye veled kapcsolatban, de beleszólása nincs az életedbe.


Ha szeretné, hogy elfogadd őt, próbáljon meg megértéssel közeledni hozzád. Másképp csak a feszültség fog nőni köztetek, és ez neki sem érdeke.


Szóval: lehet véleménye, de azt közölje kulturáltan, és csak mint magánvéleményt.


A te sorsod, életed az édesanyádra és rád tartozik döntés szinten. Nálatok van egy szokás, stílus, hogy hogyan beszéltétek meg a napi gondokat, egyáltalán, hogy hogyan közlekedtetek egymás közt a mindennapokban.


Tőletek mindig is idegen volt az ingerültség, utasítgatás, az ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatások.


Kérd meg, hogy a rád vonatkozó dolgokat bízza rád és az anyukádra.

2013. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy nem hiszem, hogy rosszat akar, csak a stílusával van gond és hozzád állásával. Úgy viselkedik veled, mintha pótapád lenne.

Ő anyukád férje, de nem a "nevelőd". Vagyis nem attól lesz nevelőapa, ha hatalmaskodni akar feletted, akihez tulajdonképpen semmi köze nincs.


Próbáljon meg téged egyenrangú félként, jó barátként megközelíteni, hogy el tudj gondolkodni azon, mikor fogadható el a véleménye.

2013. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Titkositott004 válasza:
87%
Pontosan ebben a kiba*zott helyzetben vagyok... Próbálok mindent megtenni de semmi sem elég ugyan én nem vagyok kitűnő tanuló és nem is leszek mert nincs hozzá eszem de amit meg kell megtanulok 3-4 es vagyok... Informatikusnak készülök ami kell német+angol kitűnő vagyok informatika+matek szintén... De a fa*zom kivan vele hiszen üvöltözik elzavar a háztól nem hagy nyugtot meg hogy ő arról beszél ő mennyire egy szent lélek hol ott.. Anyám ellenem van mert mindig a másiknak van igaza többször megsértette anyámat egyszer részegen neki is akart menni de én kaptam anyám helyett. De tudod mit 16F -vagyok és nincs sok kedvem az élethez már megfordult 1-2x a fejemben hogy megölöm magam annyira kiidegel és nem lehet vele mit tenni. Azzal nem foglalkozott anyám sem hogy megmondtam neki figyelj én elköltözök vagy figyelj ma volt az utolsó hogy láttatok. De semmi... Ez még nem semmi apámat 3 éve vesztettem el meghalt és még mindig hiányzik. De ez nem apának való...
2016. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Titkositott004 válasza:
Előző vagyok és hozzátenném pénzt is keresek és amennyi szükséges anyámnak adom mert tudom hiányban szenvedünk szakadt farmerok meg olyan ruháim amik 2-3 éve hordtam...
2016. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Azt ajánlom beszélj anyukáddal és ha nem hajlandó tenni valamit és már tényleg eleged van tedd azt amit én. Menj el koleszba. Nálunk is pont ugyan ez van most, de anyám már nagyon bánja mert amióta lett a kapcsolatból egy gyerek, azóta nem tudunk elmenni és így csak még nagyobb lett a pofája. Minden szarért ordibál pl hogy poharat hagytam a szobámban. Egyszer úgy összevesztünk hogy én, anya és a hugom hotelba mentünk. Összeültünk megbeszélni és megbeszéltük hogy ezt az évet próbáljuk meg békésen eltölteni utána meg majd elmegyek koleszba, mert általában én vagyok mindig minden vita tárgya és én állítólag csak " tönkre akarom tenni az életét és direkt cseszek ki vele". Szerencsére pont jövőre érem el azt az életkort hogy elmehetek.
2019. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
nekem is pontosan ugyan ez van 2 eve elek vele mai napig ez van konkretan amit ajandekot kapok tole azt elveszi pedig amit adsz nem szokas elvenni xdd egy nyomorek tonkre tette az eletem majd egyszer csak azt veszi eszre az anyam is hogy csak eltuntem de akkor mar keso en probaltam vele errol beszelni nem lett jobb en voltam a hibas a csaladba mindenki utalja ezt az embert es anyat is egyre jobban mert megvaltozott de ot nem erdekli hogy ki utalja
2020. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nimeod válasza:
Velem is szinte ugyan ez van sőt még a tanyáján széthajtja a belemet is a rohadék. Engem az a gondolat nyugtat, hogy mielőt elköltöznék azelőt szét fogom verni a pofályát mind azért amiért már lassan 8 éve baszakszik velem.
2021. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ahh nekem is ugyan ez van... Csak nekem már lassan 10 éve. Ugyan az a stílusa,mint amit te leírtál. De amúgy nem csak arról van szó, hogy én nem kedvelem. Ő is biztosan utál. Ordibál velem,flegmázik és sérteget. De nem csak engem, anyát is. Most kb 7 éve hogy lett egy gyereke anyammal. Ő vele is ugyan úgy kiabalni szokott, viszont őt ölelgeti,puszilgatja,dicsérketi közben. Én meg csak a rosszat kapom tőle. Tényleg semmi nem elég! Pl néhány hónappal ez előtt tudtam meg, hogy felvettek a Tömörkény Gimnaziumba (Szeged kb 3. legjobb gimiébe) ÉS MEG CSAK NEM IS GRATULÁLT! Sőt! Aznap,amikor megtudtam,volt egy edzésem is. Este fél 9 körül haza érek,es nem hogy azzal várt volna, hogy "Gratulálok", hanem... Lebaszott mert nem húztam be a kukát...


Persze, én sem azt varom,h minden este jóéjt puszit adjon, viszont... Ez azért amit csinál,kva szarul esik... Aztán meg még sértegeti a vérbeli apámat is. Persze,nem azt mondom,h ő egy minta apa, viszont a nevelő apámnal sokkal jobb

2021. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!