Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetném szebbé a...

Hogyan tehetném szebbé a kislanyom eletet, a jelen helyzetben?

Figyelt kérdés

A lányom szuletese nagy boldogsag volt szamomra, ugy ereztem minden korabbi fajdalmam eltörölte.

4 eves koraig hatartalan szeretet vette körul, turelem, barhogy hisztizett, soha nem volt megutve.

Aztan kulföldre költöztunk az apjaval , addig anyukammal neveltem, nem az apjaval.

Aztan történt, hogy muszaj volt kulönköltözzek az apjatol, vele egyutt, mert engem bantalmazni kezdett, es utanaolvastam, hogy valaskor, krizis eseten az ember turelmetlenebb es megszunik jo szulönek lenni, en ennek tudataban probaltam vigyazni, megis eszrevettem, hogy amire korabban ralegyinyettem, ma mar felduhit, es a hisztijeire en is kiabalassal reagalok, nem ismerek magamra!

Nincs mar annyi turelmem mint korabban, egyeduli kenyerkeresökent mindent kiteremtek a lanyomnak, buszken jarhat suliba es mindig teli a hutö de nem jut annyi szorakozasra jatekokra mint regebb es az apjara nincs kire szamitani

Nagyon sajnalom a lanyom hogy igy kiabalok csuf szavakat , azert mert szorongok a ramszakadt összes teher miatt. Mindene megvan de lehetne mindig több es sajnalom, hogy az a turelmes anya aki voltam mar nem tudok lenni

Iszonyatos lelkiismeretfurdalásom van minden este sirva fekszem le, mert rengeteget hisztizik mint mindig de regen erre pontot tettunk puszival, figyelemelterelessel, de most mar csak orditok , pedig nagyon szeretem ö eletem ertelme

Adjatok tanacsot kerlek

Sajnalom, hogy ennyi negativ hatas erte es nem tudom, ha boldog gyerekkorra fog visszaemlekezni, szamomra a szamlak kifizetese, az etel bevasarlasa, fözes, mosas , takaritas, minden eröm elveszi es sokat is aggodok, nem vagyok a regi

Utalom magam



2013. okt. 5. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Mért nem mész visza anyukádhoz?

Az ő részéről érthető a viselkedése elvesztete a nagyit, aztán az apját, anyu meg sokat dolgozik és folyton ideges nem ő tehet róla.

Probálj meg néha kikapcsolodni heti 1-2 alkalomal munka után hagyd a házimunkát és pár szendvicsel menjetek el egy parkba, hivj át egy gyerekes kollégát duncsizni a gyerekeknek inditsatok egy mesét.

2013. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Elsőnek igaza van, ki kell kapcsolódnod. Ha magaddal nem törődsz, akkor hogyan is lenne türelmed másokhoz? Ha teheted, tényleg jó lenne hazaköltözni, hogy legalább anyukád segítsen. A kiabálás pedig sajnos nem old meg semmit, csak a következetes nevelés. Törődj kicsit többet magaddal, ha levezeted a stresszt sporttal, vagy csak beülsz egyedül megnézni egy filmet, utána máris több energiád lesz. :)
2013. okt. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Belefáradtál abba, hogy csak te csinálsz mindent egyedül. Kéne neked segítség, akárhogyan is. Barátnő, másik férfi, anyukád. Vagy odahívsz egy takarítónőt, addig lazulsz amíg ő dolgozik, vagy takarítasz vele együtt hogy ne kelljen neki sokat fizetni, de már az is jó érzés, hogy valaki segít, mégha pénzért is. Ad egy kis lökést ahhoz, hogy bírd tovább csinálni. Meg az is kell néha, amit az előzők mondtak, hogy egy kicsit kilépsz a mindennapok rutinjából, bármilyen módon.
2013. okt. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Szia4

Írod, régen sok fájdalmad volt, és a kislányod érkezése ezt felülírta, ezért nem érezted a fájdalmaid. Írod, a kislány sokat hisztizik.

Nos, a fájdalmaid megvannak, amik őelőtte keletkeztek, és ezeket érzi ő, és ezekre reagál. Légy szíves, foglalkozz Magaddal, a lelkeddel, menj el terápiára, kineziológushoz, Hellinger-féle családállításra, stb.

A kislány meg fog nyugodni, kiegyensúlyozottabb lesz, ah a Te tudatalattid kitisztul, a traumáid feloldódnak.

2013. okt. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg a hisztiknek következménye kellene, hogy legyen, nem csak a fejét kéne simizgetni, mert akkor egy hisztis, akaratos kis sárkány lesz belőle, és ez az idő előrehaladtával csak rosszabb lesz. Lehet, hogy a hisztit kellene kinevelni belőle, nem pedig sírdogálni kellene, hogy 6+ év napi többszöri hiszti már megtépázta az idegeidet, és nem tudsz higgadtan reagálni, főleg egy válással és pénzügyi gondokkal megdobva. Szerintem nincs az a türelmes szülő, akinek egy idő után nem lesz elege a folyamatos hisztikből, de ha mégis, meg lehet nézni a gyerekét..
2013. okt. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az utolsónak nagyon igaza van.
2013. okt. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott rontottad el, hogy engedted hisztizni a lányodat. Nem az a jó anya, aki mindent megenged a gyerekének, eltűri a hisztijeit, hanem aki határokat szab neki.

Most már nagyon nehéz lesz leszoktatni őt a hisztiről. Ahogy kamaszodik, még hisztisebb lesz.

Nem kell neki mindent megvenni, nem kell minden kívánságát teljesíteni, akkor is lehet boldog gyermekkora.

2013. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ösnek és 7-esnek igaza van.

Ezt már rég elrontottad.A hisztire nem puszival kell válaszolni,hanem határozottan rászólni,esetleg meglegyinteni a popsiját,egyszóval fegyelmezni kell,különben nem elég h hisztis kis p*csa lesz,de téged sem fog tisztelni.

A jó szülő nem az,aki soha nem szól rá a gyerekre és megvesz neki minden szir-sz*rt,hanem aki tisztességes embert nevel belőle és megtanítja,hogy értékelje a pénzt,az ajándékokat amit kap(és ha mindig mindent megveszel neki azonnal,amire csak tátja a száját,nem fogja tisztelni az ajándékot és nem tudja majd a pénz értékét.)

Ne a pénzeszsákja és a "kis barátnője" legyél,hanem az anyja.Ez nem zárja ki,hogy majd ha nagyobbacska lesz,ne legyél a barátnője is,de az első szerep mindig az anyaság,és csak a 2. a barátnő.



Másrészt pedig próbálj néha-néha kikapcsolódni,engedj meg magadnak néha 1 szabad délutánt vagy napot,mert bele fogsz fásulni.

Anyukádhoz miért nem mész vissza?

2013. okt. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az eseted nem annyira reménytelen, mint gondolod.

Hiszen te pontosan látod a problémát.

Érthető, hogy elkeseredett vagy, mert csak magadra számíthatsz. De próbáld ezt kiverni a fejedből, és segítséget kérni valahonnan, ismerkedni, barátkozni más hasonló korú anyukákkal. Az is segítség, ha egyetlen órára vigyáz valaki a gyerekre, vagy csak sikerül kibeszélni magad, meghallgatják. Tervezz hétvégére egy-egy lustizós napot, amikor csak játszatok a gyerekkel, házimunka megvár. Kicsit adhatsz lejjebb a régi elvárásokból, ha nem szeretnéd azt, hogy kislányod arra emlékezzen a gyerekkorából, hogy anya folyton főzött, mosott, takarított. Megértelek, mert nekem is volt egy hasonló időszakom.

2013. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kösz a valaszokat, mind nagyon tanulsagosak es sokat segitenek.

Nehez, az biztos, de ezen tovabb kell lepni es folytatni, haza nem mehetek mert az utlevelet elvette a gyereknek, közös gyamsag atka.

Ha uj cuccot lat a gyereken, irigy lesz , hogy volt ra penzem, amig vele eltem addig is a szuleim segitettek anyagilag, kuldtek a penzt mikor kellett .

Nagyon nehez , az biztos, egy kisiskolas gyerek mellett meg mindig rengeteg a munka, kb ugyanannyi mint 2 eves koraban

2013. okt. 6. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!