Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek/mit mondjak apámnak?

Mit tegyek/mit mondjak apámnak?

Figyelt kérdés

Apám, a példaképem mindig azt mondta, hogy ha vmi elromlik meg kell próbálni megjavítani. 4 hónapja nem így tesz. Olyan mint ha kicserélték volna. 4 hónapja csalja anyámat (anyum tud róla), sokszor nem jön haza, amikor itthon van akkor csak chat-el a nővel(2 gyerekes, elvált), szarik rám és tesómra. Anyám nagyon belehúzott: nem ordibál, kedvesebb stb.(póbálja megakadályozni a család szétesését), később beszélt a nőjével, aki egy hasonló váláson ment keresztül(azt mondta h senkinek sem kívánja....). Nem történt semmi változás, fater ugyanúgy szarik ránk, későn jön haza/nem jön(ennyit arról, h a nő senkinek sem kíván hasonlókat). Beszéltem apámmal, elmondtam h ez mennyire sz@r nekem, erre azt mondta h: ne legyek ki mert még semmi sem biztos, nem biztos h elköltözik itthonról, próbál velünk többet lenni stb., ugyanúgy SEMMI változás.


egy 14 éves srác, aki elvesztette a példaképét



2013. okt. 8. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy néz ki, apád belezúgott abba a nőbe, és ez minden mást háttérbe szorított az életében. Nagyon tisztelem az anyukádat, hogy így áll a dolgokhoz, a nők többsége már rég elküldte volna a francba (jogosan). Szerintem jól csináltál eddig mindent, elmondtad, hogy bánt téged ez az egész helyzet, tudja, hogy min megy keresztül a családja a kis románca miatt. Ha tovább durvulnak a dolgok, mondd el azt is neki, hogy mennyire csalódtál benne és többé már nem tudod őt tisztelni. És addig is támogasd anyukádat ahogy csak tudod, mert biztos rettenetesen megviseli ez a helyzet.
2013. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Talán ezt mond el neki, amit le is írtál.

Mond el neki, mekkorát csalódtál benne, hogy a példaképe voltál, de most úgy érzed inkább akarsz bárki másra hasonlítani, csak nem rá.

Hidd el be fognak találni ezek a mondatok.


Amúgy nonszensz amit apád megenged magának, és az is, hogy anyukád ezt tűri a család miatt. Anyud lealázza magát azért, hogy nektek könnyebb legyen, ezért apádnak még annyit hozzáfűzhetsz, hogy megkéred anyudat váljon el, mert ez rendkívül méltatlanná teszi előtted.

2013. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnállak :'( Mond meg neki,hogy megmondod anyukádnak,ha nem fejezi ezt be,mert már eleged van belőle.Az én apám is szarik az egészbe,szabadnapjában folyton iszik,akkor,ha neki kell felmondani a leckét,annyira figywl,hogy még hablatyolhatnék is. -.-
2013. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:

Egy kapcsolat két emberen múlik.


"Anyám nagyon belehúzott: nem ordibál, kedvesebb"


Magyarul eddig ordibált és nem volt kedves. Én nem csodálkozom, ha ebből elege lett édesapádnak.


Ezzel együtt téged sajnállak, te nem tehetsz semmiről, de mégis te szívod meg az esetleges változást. De hidd el, ha valami nagyon elromlott, akkor mindenkinek jobb, ha változtatnak rajta és nem őrlik kényszerből egymás idegeit (meg a tiéteket) még évekig.


Persze a legjobb az lenne, ha megjavulna minden. Én drukkolok nekik (nektek).

2013. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

A szüleid házassága a szüleidre tartozik. Nekik kell megjavítani vagy lezárni. Lehet, hogy már nem szeretik egymást, de ettől még téged szeretnek.

Beszélj apukáddal. Mondd meg neki, hogy úgy érzed, már nem törődik veled. Mondd el neki, hogy szükséged van apa-fia programokra is. Attól még, hogy esetleg véget ér a szüleid házassága, az apukád az apukád marad, és az anyukád az anyukád.

Nekik is csak egy életük van, hadd legyenek boldogok. Ha kell külön-külön, ha kell, együtt.

2013. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

anyum sokat ordított vele

DE! általában jó oka volt rá pl.: 20x szólt neki 0 válasz......(jöjjön enni; mikor anyum meg volt fázva megkérte fatert h vigye fel a neocitrant végül 1,5 óra múlva én vittem föl neki stb.)

2013. okt. 8. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Ordítozni sosincs jogunk a párunkkal. És tényleg ne avatkozz bele ebbe, akármilyen nehéz. Szeresd a szüleid, és hidd el, majd ők megoldják a kapcsolatukat. Lehet, hogy újra összejönnek, lehet, hogy külön-külön élik tovább az életüket, de te akkor is a gyerekük maradsz.
2013. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!