Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mik a családbarát...

Szerintetek mik a családbarát szakmák?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, ami viszonylag jó időbeosztású (pl. nem kell későestig/hajnalig benn lenni), nem utasítanak el csak azért, mert gyereked van vagy mert fiatal vagy és terveztek gyereket stb... Létezik ilyen szakma, amit össze lehet egyeztetni a családdal?

2013. okt. 9. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógus állások egytől-egyig ilyenek, valamint a hivatali munkakörök. Ahol reggel 8-ra mész, 4-kor meg irány haza, és nincs hétvége.

Más olyan munkakör nem igen jut eszembe, ahol tekintettel lennének arra, hogy valakinek családja van.

Esetleg még egy-két irodai munka, ahol nincs hétvégén nyitva tartás, se túlóra. Bár ez utóbbi csak álom.

2013. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Cégtulajdonosnak kell lenni. Akkor te diktálsz.
2013. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem, miért lett lepontozva a 2., tökéletesen igaza van.
2013. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szakmától függ ez, inkább munkahelytől/főnöktől. Az én főnökömet pl. nem érdekli, hogy mikor hol vagyok, csak a munka határidőre legyen meg. Szerencsére olyan munka, amit otthon is tudok csinálni, így igazából be sem kellene járnom, csak a kollégák miatt teszem. Az se jó, ha az ember otthon dolgozik állandóan.
2013. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ahol tudsz otthonról is dolgozni, ha úgy adódik. A pedagógus nem jöhet el év közben, ha beteg a gyerek, hacsak nem cserél vele valaki. Inkább főnökfüggő a dolog, mennyire érti meg, hogy nem tudsz túlórázni és beteg a gyerek vagy anyák napja van és el kell menned korábban.
2013. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám pedagógus, és mindig ő volt otthon ha beteg voltam. Ugyanúgy van betegszabadság mint máshol. Amúgy szerintem is ez a legcsaládbarátabb munka, mert mindig akkor van szüneted mikor a gyereknek. De ezenkívül minden más munka, ahol te oszthatod be az idődet és nem rúgnak ki mert el merészeltél menni egy napra betegszabira.
2013. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutatói munkák közül sok a kötetlen. Ehhez persze felsőfokú végzettség kell. Viszont gyakori hogy elnézőek s részben otthon is lehet munkát végezni. Hátrány hogy nem mindig fix a munka, nem mindig határozott időre szól, s ha lejár új pályázatokat, ösztöndíjakat, stb. kell elnyerni. Ugyanakkor kaphatsz ott tanácsokat is, mit kell tenni hogy újra elnyerd vagy ép hosszabbítsanak. Bevált munkaerőtől nem akarnak megszabadulni.
2013. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Az informatikus mérnököknek is elég jó ebből a szempontból (is), főleg nemzetközi multiknál. Általában kötetlen meló, jönnek-mennek, amikor csak akarnak. Otthonról is lehet dolgozni, szóval attól, hogy beteg a gyerek, még nem kell kiesniük.
2013. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem szakma függő hanem cég függő...


Pl: nálunk apa mérnök és szinte csak este szoktam találkozni. Hiába vannak olyanok akiknek jó helyük van mint írja a 8as

2013. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
meg feleség függő...
2013. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!