Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja a szüleimet,...

Miért zavarja a szüleimet, hogy dolgozom?

Figyelt kérdés

Még júniusban kezdtem vigyázni egy 4 hónapos kislányra,akinek az apukája elég elfoglalt,az anyukája nem velük él (bonyolult).Akkor ráértem egész nap és 9-től estig dolgoztam szinte.

Sokat kerestem vele és jól is éreztem magam.

A suli mellett már kicsit bonyolultabb ezt az egészet kivitelezni,de sikerült.A jegyeim sem romlottak és pénzem is van.

De apáéktól csak azt hallgatom,hogy sose vagyok itthon,teljesen megváltoztam.Ma reggel is mondtam,hogy itthon leszek egész nap,erre elkezdték anyával mondani,hogy 'hát ezt meg kéne ünnepelni','írjuk be a naptárba,hogy több időt töltök itthon,mint 2 óra',stb.

Régen,amikor kértem tőlük valami drágább dolgot,azt hallgattam napokig,hogy mégis milyen igényem vannak,tudjam már,hol tartok és ehhez hasonlók.

Nem értem,semmi nem jó nekik.


Mit csináljak,hogy befejezzék??


17,L



2013. okt. 30. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet, hogy többet gondolnak bele, mint egyszerű gyerekvigyázást? Lehet, hogy féltenek, tudod annyi mindent hallani manapság.
2013. okt. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zabmester ***** válasza:
Abban talán igazuk van, hogy így nagyon leterheled magad, a családod is szeretne látni. Meg lehet, hogy attól is féltenek, hogy túlságosan bevonódsz a család életébe, hogy ez már nem csak simán munka neked, hanem személyesen is érintett leszel a dolgokban, ami nem túl jó. Próbálj meg olyan munkabeosztást megbeszélni, ami mellett a családodra, barátaidra is jut időd, na meg persze a sulira.
2013. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Girgoy ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező! Készülj: egész életedben ehhez hasonló problémákat kell kezelned, és meg kell tanulnod úgy beosztani az idődet, hogy lehetőleg mindennek meg tudj felelni! :)


Egyszerűen gondold át, hogy mi mennyire fontos, mi hogyan fér bele, milyen beosztásban. 17 évesen még nem kell az egész életedet a családon kívül tölteni, tehát ekkor jön az többoldalú egyeztetés, hogy akkor tudsz-e esetleg innen oda és vissza átrendezni időegységeket. :)


Én pl. irodai munkát végzek, mert ezzel tudok pénzt keresni, de reggel még munkaidő előtt vannak magántanítványaim, mert ennek a munkának meg van értelme és szeretem. De az irodai munkát muszáj mozgással kompenzálni, emiatt minden nap negyed 6-kor kelek, edzek, majd elkészítem a családnak a reggelit és elmegyek órára, majd melózni, majd délután a gyerekeimmel vagyok, ha ők lefekszenek, akkor van kb. fél órám, hogy megnézzem az emailjeimet, mert az le van tiltva a melóhelyen. Aztán lefekszünk, mert korán kell kelni. Az órákra a tömegközlekedésen utazva készülök fel, mert máskor nem fér bele. Itt szoktam olvasni is, mert azért sokminden érdekel. Hétvégén pedig minden időt együtt tölt a család.

Dióhéjban. Szóval: hajrá, üdv az életben és sok sikert hozzá! :)

2013. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes, hogy haragszanak érte, holott örülniük kéne. Kivéve, ha valami okuk van rá, amit veled nem osztanak meg. Gondolok olyanra, hogy félnek, összejössz az apukával, pl. Vagy azt látják, hogy túlterheled magad.....
2013. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jut időm a kicsi mellett szinte mindenre.

Délután,amikor elmegyünk sétálni,találkozok a barátnőimmel vagy ha nem megyünk sehova,akkor telefonon beszélünk.A jegyeim is jók.

Azért szeretem ezt a munkát,mert minél kevesebbet kell itthon lennem...Gyűlölök itt lenni,csak a veszekedés és az üvöltözés megy,vagy velem veszekszenek vagy pedig egymással.

Nem mondom,hogy a férfi nem kezd ki velem,de tudom kezelni a helyzetet és erről a szüleim nem is tudnak.

2013. okt. 30. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
A választ meg is adtad. Otthon elég nagy gondok vannak szüleiddel. valószínűleg nehezen viselik egymást, veszekednek, és Te mint villámhárító vagy a rendszerben. Ezért igénylik a jelenléted, de persze emiatt újabb veszekedés stb...17 éves embert nem kell már annyira félteni, főleg ha minden rendben van vele. A Te szitudban sajnos Te vagy a felnőtt és a szüleid a rajtad marakodó gyerekek. Talán le kellene ülnötök 3-asban (ha van tesó akkor ő is) megbeszélni az egészet. Nem tudom használ-e mert sajnos gyakran a gyereket lehurrogják, pedig van hogy ő a legbölcsebb a családban...
2013. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hány éves az a férfi hogy kikezd veled??
2013. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!