Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megítélik így is a rokontartást?

Megítélik így is a rokontartást?

Figyelt kérdés
Én vagyok az apa ebben a történetben.Van egy 18 éves lányom,akivel 3 éve sajnos,nem tartjuk a kapcsolatot,mert az édesanyjával ők közösen így döntöttek.De itt most nem is ez a lényeg!Ezen a dolgon már túl vagyunk...Én időközben az ügyvédemen keresztül beadtam egy kerestet a bíróságra,hogy a gyerektartást változtassák át rokontartássá.A lányom jelenleg 12-ik évfolyamos a suliban,érettségi előtt áll.Tudom,hogy addig amíg befejezi a közép sulit addig jár neki havonta a pénz,de utána tudomásom szerint egy OKJ tanfolyamra akar menni 2 évesre.Kérdésem annyi lenne,hogy érettségi után is kell tovább fizetnem majd rokontartás formájában?
2013. nov. 19. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az első szakma megszerzéséig kell fizetni. De az ügyvédet biztos jobban tudja.
2013. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az OKJ nem számít nappali oktatásnak. Ezen kivül ha nem tartja veled a kapcsolatot, akkor ezzel érdemtelenné válik a tartásra, szóval nem kell fizetned.
2013. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az OKJ képzés is nappalinak számít ha nappali képzésen csinálja és így fizetned kell majd továbra is
2013. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó információm az volt az OKJ képzéssel kapcsolatban,Hogy csak hétvégente kell majd járnia rá.Többet nem tudok,mert kutakodni én személyesen nem szeretnék utána az iskolában.
2013. nov. 19. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
majd be kell kérni egy iskola látogatásit és akkor kiderül, hogy napaplira jár e
2013. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jár de a rokontartást ő is kérheti nyilván kérni is fogja.
2013. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Addig kell fizetni, amíg nappali tagozaton tanul, és magasabb szinten, mint a már meglévő végzettsége. Tehát ha nappali tagozaton végez OKJ képzést, fizetned kell. Ha elvégzi, és belekezd egy második OKJ képzésbe, már nem kell fizetned. Ha egyetemre, főiskolára menne (nappalira), akkor fizetned kell tovább.

Biztosan így van, saját példámból tudom.

2013. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem tartja veled a kapcsolatot, mert "nincs kedve hozzá", akkor ezzel érdemtelenné válik a rokontartásra, ezért ennek alapján kérheted a tartási kötelezettség megszüntetését.


De ettöl függetlenül olyan képzés, ami csak hétvégéken van, nem számít nappali oktatásnak.

2013. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet érdemtelenségre hivatkozni, de ennek nagyon nehézkes a bizonyítása. A bíróság általában a gyerek mellé áll.
2013. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A keresetednek úgy kell kinéznie, hogy amíg nem fejezi be a 12. évfolyamot, addig gyermektartást, a végzés évének június 30.-ai napjától kéred a rokontartás összegének megállapítását.Itt azért kevesebb összeget szokott megállapítani a bíróság, mint kiskorú esetében a gyermektartás összege.Figyelembe fogják venni, hogy rajta kívül kell-e még eltartanod más kiskorú gyermekedet, mekkora a jövedelmed.Abban nem osztom az előttem hozzászóló véleményét, hogy a bíróság nem szüntetheti meg adott esetben a rokontartást, ha a nagykorú nem akarja tartani a kapcsolatot. Elsőfokon ha nem is, de másodfokon nagy a valószínűsége a megszüntetésnek is ilyen esetben.
2013. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!