Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a gyerekemnek?

Hogyan mondjam el a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Daganatot találtak a mellemben. Hogyan mondjam el a gyerekemnek, hogy korhazba kell mennem miatta? Nagyon érzékeny, borzasztóan kétségbe esik mar akkor is, ha kicsit súlyosabb megfazas kap el.
2013. nov. 20. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
biztos nehéz ilyet elmondani, ültesd le és nyugodt hangon hogy el kell valamit mondanod, de ne ijedjen meg, mert minden rendben lesz, de ez meg ez van... vettek mintát? tudod már hogy jó vagy rossz daganat? vagy kiveszik és utána derül ki?
2013. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn kell mennem mammografiara meg ultrahangra, utána csinálnak biopsziat. Délutánra lesz meg az eredménye, hogy jo vagy rosszindulatú, de mivel az orvos elég nagynak találta, mindenképpen el kell távolítani.
2013. nov. 20. 09:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a gyereked?

En semmi esetre nem hazudnek neki,ha kiderul akkor az nagyon sulyos csapas egy erzekeny gyereknek,de a daganat szot kerulnem. Elmondanam,hogy azert megyek korhazba,hogy megelozzek egy betegseget,dr semmi aggodnivaloja nincs,jol vagyok,ez egy egyszeru ovintezkedes,hogy kesobb se legyen bajom. Ilyesmit mondanek.

2013. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem pici mar, 10 eves. Retteg a kórháztól.....
2013. nov. 20. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
szorítok hogy minden rendben legyen... nekem is volt még tini koromban akkor kiderült hogy csak egy kis zsírcsomó, és terhességem alatt elmúlt... szerintem ha látja rajtad hogy te nyugodt vagy (már ha el tudod hitetni vele hogy az vagy mert kétlem hogy az lennél :/ ) akkor ő se fog annyit idegeskedni... majd meséld el neki a vizsgálatokat is, milyen volt, mit csináltak, hogy csinálták, hogy lássa mindent elmondasz neki, nem titkolózol... mert ilyenkor szerintem a legnagyobb félelmük, hogy nem mond el a szülő mindent és találgatnak... mutasd meg neki a leletet ha megkapod... bízzunk benne hogy semmi rossz nem derül ki, ha mégis, erre is fel kell készíteni mi fog történni... "1"
2013. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. nov. 20. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Főleg addig nem mig nincs eredményed.
2013. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!