Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a szüleim ha kérdezek valamit? (a többi lent)

Figyelt kérdés

ha kérdezek valamit a szüleimtől nem válaszolnak,még akkor is ha egy fontosabb kérdést teszek föl.....

elmondom van 10szer de nem mondanak semmit :O


2013. nov. 22. 16:56
 1/8 II.Dartheon ***** válasza:
83%

Lehet annyira kínos dolgot kérdezel tőlük, h inkább "nem hallják meg".. elég szánalmas viselkedés, el kell iserni.

De milyen jellegű kérdéséekről van szó?

még a normál "Anya kérsz teát?" kérdésre is ez a "válasz"?

2013. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor orditsd el nekik,biztos jövet menet megsüketültek.
2013. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Hát, az a kérdéstől is függ... tőlem pl. hiába kérdeznéd akár százszor is hogy "megveszed nekem az Eiffel-tornyot?" akkor se válaszolnék (röhögés közben nehéz)
2013. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom leginkább családi ügyekről van szó, vagy olyasmiről, hogy ez vagy az (a családban, és az ő életükben) miért van úgy.


Erre csak annyit tudok mondani, hogy vagy nem tudják/akarják neked megfogalmazni a "te szinteden" a választ, vagy egyszerűen úgy vannak vele, hogy még kicsi vagy hozzá. Ugye amikor a gyerek még csak néhány éves, akkor meg lehet vele csinálni azt, hogy nem válaszolnak neki, vagy elterelik a témát és annyiban marad a dolog. Sokszor a már tizenéves gyereküket is így kezelik az emberek, nem veszik észre, hogy már rendes választ érdemelne szerencsétlen.


Megértelek amúgy, mert nálunk is ez ment, már huszonéves vagyok, de még most is ez van sokszor pl. jön valami papír/számla, látom, hogy idegesek, megkérdezem mi a probléma, de azt mondják "hagyjuk, úgysem értenéd". Pedig bőven komolyabb dolgokat is megértek, ennyivel csak elboldogulnék, illetve én utána szoktam nézni a dolgoknak az interneten, megkérdezek szakembereket stb. De hiába mondom, hogy ne vita legyen, hanem mondják meg és megnézem mit lehet tenni, segítek, sosem mondanak el semmit. Pedig azt nem lehet mondani, hogy azért, mert kímélni akarnak, mert veszekedés az van folyton és néha pl. kijönnek akár behajtók is, mert elmaradás van, ez van, az van. Szóval "nagyszerű" az ilyen szülőkkel, együtt érzek veled!

Megpróbálhatsz velük higgadtan beszélni, hogy szépen kéred őket, jobban tiszteljenek, mert már nem vagy csecsemő, amibe lehet, abba avassanak be téged is, legalább érintőlegesen és ne kezeljenek le, mert már képes lennél megérteni a dolgokat. Ez persze csak a legritkább esetekben válik be, több ilyen kérdés is volt már, ott sem járt sikerrel a kérdező sajnos...

2013. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy miért nem válaszolnak, az tényleg nagyban függ a kérdés jellegétől... meg attól, hány éves vagy.
2013. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem mindegy hány éves a gyerek, és az is, hogy mit kérdez. Nem válaszolni és levegőnek nézni bunkóság, minden helyzetben, pláne ha szülők csinálják. Ha már tízszer megkérdezte ugyanazt, akkor is legalább egy annyit, hogy "ezt már megbeszéltük", vagy "majd máskor", bár mindig terelni is elég érdekes.
2013. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egész életemben a "majd máskor, most nem érek rá" ment... Az ordítozás sem segít, hiába veri ki az ember a hisztit ha már betelik a pohár, egyes szülők ezt tartják normálisnak, vagy nem tudom és mindig így viselkednek.

Ha még élnek a nagyszüleid, kérdező, akkor próbálj tőlük segítséget kérni, hogy mondják meg a szüleidnek, hogy azért valamit mondjanak már neked. Persze ebből is lehet, hogy csak a vita lesz, hogy minek "pletykáltál" a nagyszülőknek és felháborodnak majd a szülők, hogy ez nem tartozik a nagyszülőkre...

2013. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyszüleim ilyenek. Már föl sincs kedvem menni hozzájuk, mert minek, ha úgyis levegőnek néznek? Valószínű, te vagy a bűnbak, vagy csak egyszerűen palira vesznek.
2013. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!