Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érhetném el, hogy az...

Hogy érhetném el, hogy az anyám leszálljon rólunk és arról, hogy mi hogy nevelünk gyereket?

Figyelt kérdés

Sosem volt vele jó a kapcsolatom, amióta megszületett a lányom fél éve, még rosszabb.

Már a kezdetektől mindenbe beleszólt, miért kell magánklinika, miért tápszert kap, miért alszik különszobába, miért öltöztetem úgy, mint egy felnőttet, miért megyünk vele el folyton, itthon kéne legyünk, stb.

Kerülöm a vele való találkozást, ebben segít az is, hogy ő vidéken él. De így is beszélünk néha és olyankor csak azt hallgatom, mit csinálok "rosszul", nem tudunk gyereket nevelni, miért nem bízom soha rá és csak veszekedés lesz belőle.

Pénteken beszéltünk és mondta, hogy nem fogja hagyni, hogy ne lássa az unokáját, csak akkor, amikor nekem éppen olyan kedvem van és hogy ilyen fiatalon nem vagyok kész arra, hogy gyereket neveljek, segítségre van szükségem.


Mit csináljak?



2014. jan. 5. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
hát szerintem te el lettél nyomva gondolom a személyiséged nem anyádtól örökölted.ő szerintem hozzá van ehhez szokva.én azt tenném h beolvasok neki szemtől szembe.vaaagy megszivatnám vmivel:DD
2014. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, legjobb megoldás ha hív nem veszed fel, ha megy nem nyitsz ajtót.

Majd aztán rájön hogy ezt vagy befejezi és akkor kapcsolatban lesztek, de ha nem, akkor még jobban eltávolodtok egymástól

2014. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, a távolság miatt is: ne végy róla tudomást.


Előtte célszerű neki telefonon vagy élőben higgadtan elmondani, hogy ez nem megfelelő felnőtt/nagymama viselkedés, neked rosszul esik, és ha csak így képes kommunikálni, köszönöd, nem kérsz belőle.

Ha ezután telefonál, nem kell felvenni, ha odamegy, nem kell ajtót nyitni. Kicsit stresszes, de ez a mostani szitu is az.

Egyszer-kétszer próbaképp akár felveheted a telefont, de ha megint kioktat, ordibál, akkor nyugodt hangon meg kell mondani, hogy ebből a stílusból még mindig nem kérsz és letenni a telefont.

Nagyon hamar rá fog jönni hogy a stílusa nem vezet semmire. Ha pedig nem, ne bánkódj: valószínűleg egy életre szekált volna, jobb nélküle.


"Sosem volt vele jó a kapcsolatom" - az ilyen egyébként meg nem anya.

2014. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád bűntudatot akar kelteni benned, hogy tovább szívhassa véredet. Ne hagyd. Erre az a legjobb módszer, ha pontosan megnevezed a számára amit csinál. Ha bunkózik veled, mondd meg neki, hogy bunkó. Ha lekicsinyli az anyai hozzáértésedet, mondd meg neki, hogy észrevetted, hogy már megint csak meg akar alázni, és nem fogod hagyni magad. Aztán tedd le a telefont, és ne vedd fel egész nap, had gondolkozzon.


Ülj le, gondolkozz el azon, hogy amikor bűntudatod akar benned kelteni, milyen mondatokkal tudnád visszaverni a támadást. Ezeket írd fel magadnak, és ragaszd ki valahová, ahol látod telefonálás közben.


Ilyen mondatokra gondolok:


- Anya, már megint bűntudatot akarsz kelteni bennem?

- Anya, ez nem a te életed, találj már magadnak valami hobbit, ahelyett hogy engem kínzol!

- Anya, hagyj már békén minket, ne légy ilyen bunkó!

- Anya, már megint csak okoskodsz, azt hiszed jobban tudod mint a gyerekorvos?


Írd fel ahány csak eszedbe jut. Egy idő után már papír nélkül is menni fog.

2014. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
a tápszer és a különszoba gáz ....
2014. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bithorlo ***** válasza:
5-ös! Az gáz, hogy ezt írod!
2015. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!