Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van anyámból! Mit...

Elegem van anyámból! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már kezd nagyon betelt a pohár, már lassan ott tartok, hogy leüvöltöm a fejét..

Évek óta ezt hallgatom. Ő milyen fáradt, mennyire fáj a feje, meg ez, meg az. Esküszöm ha 3 percenként nem sóhajt hangosan és mondja, hogy jajj, akkor itt haljak meg ebben a pillanatban...


Reggel 7-kor kel, 4 órát dolgozik, 2 naponta főz, takarít, majd alszik délután kb 3 órát, este meg elmegy 8-9 körül aludni. És ő milyen fáradt...

(Hozzáteszem, hogy takarításmániás, napi 4x felporszívózik, pedig semmi szükség rá)


Nem bírom már elviselni ezt a folytonos panaszkodást, kb 4 éve napi szinten ezt kell hallgatnom! Komolyan ott tartok már, hogy még egy "jajj" és megmondom neki, hogy más 40 éves nők napi 8 órát dolgoznak egy szó nélkül, míg ő ilyen életképtelen..


Mit csináljak?!


2014. jan. 22. 14:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A látványos szenvedéseiről ne is beszéljünk. Mondja, hogy jajj mennyire fáradt, milyen nehéz az élet, látja, hogy nem érdekel amit mond, majd lehajtja a fejét, és úgy folytatja, mintha mindjárt elaludna..
2014. jan. 22. 14:51
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Költözz el akkor. Milyen választ vársz mégis?!
2014. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kittycica94 válasza:
Kérdező, mennyi idős vagy?
2014. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valahogy ki kellene zökkenteni ebből a tunya életformából. Gondolom lelkileg nincs rendbe, és a pihenésbe menekül, amit a fáj valamim jajgatással támaszt alá.


Két dolgot tehetsz.

Ha még iskolába jársz, akkor szépen kérdezd meg tőle, hogy mi az igazi baj, mert ha olyan beteg lenne mint mondja, már nem élne. Próbálj beszélgetni vele.


Ha már dolgozol, lehet nagyobb a szád, lehetsz erélyesebb.

Egy a lényeg, próbáld meg ebből a depiből kimozdítani.

2014. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
17 vagyok.
2014. jan. 22. 14:59
 6/14 anonim ***** válasza:

Ok nélkül biztos nem került ebbe az állapotba.

Valamilyen problémája, nehézsége biztos van, amely miatt ezzel próbálja magára vonni a figyelmet, tudat alatt segítségért kiáltva.

2014. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De semmire sem vevő. Neki sehova nincs kedve menni, pedig régen próbáltam kizökkenteni.

Akkor is csak sajnáltatta magát..


Sosem beszélgettünk komolyan, nincs jó kapcsolatunk.

2014. jan. 22. 15:00
 8/14 A kérdező kommentje:
De felnőtt nő, menjen el pszichológushoz és oldja meg. Ő sem segített nekem, amikor problémám volt.
2014. jan. 22. 15:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Hu de ismerős, mintha én írtam volna... Az én anyám kemény 4 évet dolgozott egész életében, aztán elment GYES-re és azóta detto ugyan ez, mint amit te írtál. Csak annyi még hogy apám állja neki a pénzt a shoppingoláshoz meg a barátnőzéshez. Hihetetlen néha, reggel felmegy Pestre, hazajön este, tele bevásárló szatyrokkal, majd apám is hazaesik tiszta éhesen, anyám meg kijelenti, hogy ő nem főz, mert fáradt...
2014. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Itt is apám áll mindent, mert anya nem keres jobb állást, mert neki még ez is megterhelő. 4 órát ülni egy szobában és kattintgatni...
2014. jan. 22. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!