Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia szeretne egy szintet...

Párom fia szeretne egy szintetizátort. Engem kért meg, hogy segítsek az apját rávenni arra, hogy megvegye. Hogyan?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 14:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted is jó ötlet, akkor egyszerűen vesd fel, hogy "Figyelj, vehetnénk a fiadnak egy szintetizátort, nagyon szeretne egyet."

Most így félévkor erős tárgyalási alapot jelent pl. egy jó félévi bizonyítvány.

Bár nekem nem kell külön ilyesmi, ha a gyerek szeretné, megveszem. Van is. Gondoltuk, legalább kiderül, van-e zenei tehetsége, és szeretnénk is, ha tanulna zongorázni. Itthon meg szintin tud gyakorolni.

2014. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%

csak akkor vegyetek, ha tudjátok taníttatni is. ha elmegy tőle a kedve akkor nem sokra mentek vele.

velem ez volt kb 7 éve. nagyon szerettem volna gitározni. meg is vették, nem azzal volt a baj, hanem hogy elém raktak egy könyvet, hogy tanuljak meg. pár akkordig eljutottam, de semmire nem mentem vele. sokkal jobb lett volna tanártól tanulni(még szolfézsre se jártam soha életemben)

2014. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyerek nem tudja mivel meggyőzni az apját. Amúgy a fiú anyai nagybátyja zenész, így biztos tehetséges a fiú is. Az is igaz, hogy egy ilyen hangszer legalább kétszázezer forint.
2014. jan. 28. 14:56
 4/35 anonim ***** válasza:
78%

He?... újonnan is van 30 E alatt is, hát még használtan....


Amúgy milyen célból szeretne?

2014. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
3. Te láttál már szintetizátort? Nem hiszem.
2014. jan. 28. 15:02
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy van zenész a családban még nem lesz tehetséges a fiú.

Előbb el kéne vinni pár zongoraórára,kipróbálni a dolgokat. 200 ezernél jóval olcsóbban is kaptok szintetizátort, nem a legdrágább helyen kell venni.

2014. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van sok szintetizátorunk komolytalantól a legkomolyabbig és egyik sem volt 200ezer, max 50.

Árulnak persze százezrekért is de egy gyereknek minek?

2014. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olcsóbb szintetizátorok is, nem kell a többszázezres.

De ha van rá keretetek, akkor mondd meg a párodnak, hogy ezt szeretné a fia, vegye meg.

2014. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja... 1 millióért is van szinti, jó, hogy nem olyat nézett ki...

Tanulni pont jó egy olcsóbb, aztán lehet venni egy komolyabbat, ha érdemes. Több év, mire megtanul rajta játszani.

Amúgy attól, hogy tehetséges a rokon, még nem biztos, hogy ő is az. Kezdjen el tanulni, aztán jöhet a hangszer, ha még fél év múlva is érdekli a gyakorlás.

Én is előbb kezdtem zongorázni, mint hogy ráköltöttem volna 200-at ez zongorára.

2014. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

A zongora és a szintetizátor két teljesen különböző hangszer.

Zongoratanuláshoz zongora kell, nem megfelelő arra a célra a szintetizátor, már csak az oktávok számát tekintve is nagy a különbség, és a testtartás is más, meg a billentés, hiszen szintetizátornál nem függ a billentéstől a hangzás, míg a zongoránál teljes mértékben attól függ.

Ezért kérdem, milyen célra kell neki.



Valamint 8 éves kor után már késő elkezdeni a zongoratanulást, ha szakmájának szeretné az ember, de általános műveltségszerzés miatt is legkésőbb 8 évesen szokás elkezdeni a zenetanulást, a tizenévesek már csak felnőttoktatás keretén belül iratkozhatnak be zeneiskolába tandíjasan, és nagyon kevés állami zeneiskolában van egyáltalán felnőttoktatás.

Ezért csak magánórákon lehet megoldani, aminek az óradíja igen borsos.

2014. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!