Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám másokhoz hasonlítgat,...

Anyukám másokhoz hasonlítgat, miért nem vagyok jó neki?

Figyelt kérdés
Egyedül nevel édesanyám, elváltak, apu agressziv volt. Rosszul esik, amikor a doktor lányához hasonlitgat. jó tanuló vagyok, de a doktor lánya ő jobb, ne menjek én a bartánőmhoz, csak a doktor lányával bartákozzak, akit én nem szeretnék barátnúmnek, és tudom, engem ott lenéznek. mi nem vagyunk doktor család, sem értelmileg, sem anyagilag.
2014. febr. 3. 09:24
 1/5 anonim válasza:
100%
Anyukád nagyravágyó. Finoman próbáld meg megemlíteni h téged ez zavar.
2014. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát mond el ezt neki!!!!!!!
2014. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád tényleg nagyravágyó, attól akarja többnek érezni magát, hogy olyan társaságba akar téged bekényszeríteni, ahova ti nem tartoztok. Kérdezz vissza, hogy miért nem ment hozzá akkor egy doktorhoz, vagy végezte el ő maga az orvosit, vagy valami más nagy társadalmi presztízsű egyetemet? Jó neki úgy, hogy lenéznek téged?
2014. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy érthető legyek, apukám autó-motor szerelő, és valóban az elromlott dolgokat hozzák hozzá, hogy megjavitsa. Miután elváltak, és apu nem törődik velünk, már nem az elromlott dolgok megjavítása légkörben nevelkedtem. ez nem azt jelenti, hogy mindent mindjárt kidobunk, szó sincs róla, kemény spórolás, megvarrjuk a lukas zoknit, az elszakadt ruhát, stb. Anyu hiába próbálja elválásuk után megadni nekem azt, ami apuval is lehetett volna, mert képtelen arra.
2014. febr. 3. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a tipikusan a „ha már nekem egyszer sz@r élet jutott, legalább neked legyen jobb, édes lányom” szindróma. Azt kellene vele megértetned, hogy neked ettől nem lesz jobb.

Attól lehet hogy jobb életed lesz, ha nem nyektet ezzel folyamatosan és normális önbizalommal, mindenféle komplexus nélkül sikerül, a tőled telhető legjobb eredmény elérni a tanulás terén, és így talán jobb munkád lesz majd, több pénzed stb. De attól, hogy olyan társaságba kényszerít, ahol azt tanulod meg, hogy egy kalap …-t, sem érsz, az biztosan nem visz előre.

2014. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!