Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok tippeket adni?...

Tudnátok tippeket adni? (Apa-lánya kapcsolatról lenne szó) Többi lent!

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy most tudtam meg nem rég, hogy az apám nem a biológiai apám. Az az ember aki nevelt engem 13 éven keresztül, az cserben hagyott a barátnője kedvéért. Van egy húgom, akivel ezek szerint féltestvérek vagyunk. Az apám (vérszerinti) verte az anyámat amikor terhes volt. Nem tudok róla semmit. Se a nevét, semmit. A húgomat a nevelőapám és a barátnője elhalmozza mindennel, megveszik őt kilóra. Én nekem elegem lett belőlük, így nem megyek hozzájuk már 3 hónapja. Ezek lennének a kérdéseim:

Felkeressem a biológiai apámat?

És ha igen, akkor hogy?

Anyumnak hogy számoljak be ezzel?

Az értelmes válaszokat köszönöm! 13/L



2014. febr. 18. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukáddal beszélj először erről a kérésedről.
2014. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem akarnám felkeresni az igazi apámat a helyedben, nem véletlenül nem ő nevelt téged ezidáig.
2014. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ok köszi válaszodat, csak az anyummal nem könnyű erről beszélni, mert anyum nem nagyon szeretné, ha felkeresném, meg félt engem.
2014. febr. 18. 18:44
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem teljesen értem. Te most kitől tudtad meg, hogy apukád nem a biológiai apukád? Nem anyukádtól?

Én megkérném anyukámat, hogy meséljen a biológiai apukámról. Lehet, hogy még nem keresném meg, mivel nagyon fiatal vagy. De idővel biztosan próbálnám megkeresni, már csak kíváncsiságból is.

2014. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De anyumtól tudtam meg csak a kérdéseket nem szeretném nagyon feltenni neki. Félt engem és szerintem attól fél, hogy hogyha elmond róla pár dolgot, akkor felkeresném...
2014. febr. 18. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el anyukádnak, hogy kíváncsi vagy az apukádra, de ez nem azt jelenti, hogy rögtön fel is keresnéd, csak szeretnél tudni róla, szeretnéd tudni, hogy miért alakult így. Aztán majd együtt eldöntitek, hogy mi legyen.

Szerintem már nem vagy olyan kicsi, jogod van tudni róla.

Persze nem kell elindulni felkutatni, arra még ráérsz. Meg lehet, hogy nem is akarod majd megkeresni, ha meg tudod, hogy mi történt, miért félt tőle anyukád.

2014. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudtad meg, hogy nem ő az igazi apád?
2014. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Akit eddig apádnak tartottál, az továbbra is többet tett érted, mint a biológiai apád.


2. Nem TÉGED hagyott cserben, hanem anyádat hagyta el - és ebben anyád is valamennyire hibás.


3. Ha te nem akarod vele tartani a kapcsolatot, az elég degradáló rád nézve, elvégre ha 13 évig megtett érted mindent, amit egy apának kell, akkor jogosan várhatna el töled némi viszonzást.


4. A biológiai apádat nem hiszem, hogy érdemes lenne megkeresni, mert aki egy terhes nöt rendszeresen ver, az nem ember. Szerintem anyádnak jó oka van, hogy nem akar vele kapcsolatot.


5. De a születési anyakönyvi kivonatban benne kellene lenni a nevének, ha nagyon akarsz, utána tudsz keresni.

2014. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Amúgy a nevelőapámmal tartom a kapcsolatot úgy ahogy, mert ha nincs ott a barátnője, akkor szívesen megyek hozzá meg minden.

Az anyakönyvemben nincs semmi.

Amúgy én csak később szeretném felkeresni, nem most rögtön.

2014. febr. 18. 19:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy én a helyedben nem keresném fel. Ha 13 év alatt egyszer sem keresett fel téged, akkor nincs miről beszélni.
2014. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!