Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e szó fesztiválozásról?

Lehet-e szó fesztiválozásról?

Figyelt kérdés
A lányom 17 éves és ma előállt,hogy szeretne menni a nyári szünetben fesztiválozni. Nem örültem a helyzetnek, de sosem adott okot bizalmatlanságra. Baráti társaságból a többséget ismerem, 17,18 évesekről van szó. A fesztivál 4 napos és fél órára utazásra van innen. Aki járt már ilyen cipőben elengedte gyermekét? Milyen tapasztalatai vannak? Hány éves kortól ideális engedni?

2014. febr. 21. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 17éves voltam és sorsforditó volt az életemben. Rengeteg jó arcot megismertem, és kikecmeregtem a rossz társaságból. Engedd el, főleg ha fél órányira van a fesztivál :)
2014. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ilyen választ is hallani.
2014. febr. 21. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyukám a 15 éves húgomat is elengedte, persze csakis velem, a nővérével. 21 éves vagyok. Épségben hazavittem, pedig 2 órás vonatúttal jutottunk el a fesztiválra. Ha megbízható a társaság, engedd.
2014. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

17 évesen már az lenne a ciki, ha nem mehetne, főleg, hogy csak fél órára lesz otthonról.


Én 13 éve, 15 évesen mentem a Szigetre, 200 km-t utazva, egyedül. A mai napig nem értem, hogy bízott meg bennem az anyám ennyire, de akkor ez nekem természetes volt, tudtam magamra vigyázni.

2014. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azerintem is engedd el..

Az, hogy mit csinál nem annyira a fesztiválon múlik, hanem azon, hogy eddig milyen nevelést kapott, és milyen társaságba keveredett , vagy hagytad keveredni.

Ha ismered azokat akikkel megy, és nem bajosak, akkor mg aggódnod sem kell...

Viszont hangsúlyozd neki, hogy bármi van, akár az éjjel közepén is hívhat, te mész, ne szégyeljen segítséget kérni...(ha valamelyik túlissza magát, akor tudnak pánikolni, és titkolózni kezdenek, de ha nyitott vagy, akkor számíthatsz rá,mhogy hozzádfordulnak, és ez a legjobb amit tehetnek)

2014. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó jót írt. engedd el, de kösd le a lelkére hogy ha bármi gáz van, akkor bizalommal hívjon téged, és ha kell, akkor kocsiba pattansz akár hajnali 3kor is.

persze nem hiszem hogy felhív, mert az ebben a korban ciki :), viszont tudja hogy van kire számítania, ha minden kötél szakad.


én ennyi idősen még nem voltam fesztiválon, de egy elég féktelen angoltáborban viszont igen. ittunk, buliztunk annak rendje és módja szerint, viszont semmi olyan nem történt ami rossz hatással lett volna rám.

2014. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én tavaly, 16 évesen voltam először fesztiválon. Válaszom talán lelombozó, de a többi válaszból arra következtetek, hogy egyedi eset vagyok ezzel.

A zene különösebben nem érdekelt, csak haverjaim beszéltek rá az egész fesztiválra, így pedig főleg csak inni mentem. Délelőtt 11 után már nem volt egyetlen józan pillanatom sem, de mindegyik színpad mellett volt kialakítva egy szabad rész, ahol biztonságban el lehetett feküdni, akinek az esett jól. Többször idegenek is odajöttek megkérdezni, minden rendben van-e, így szerintem szüleimnek sem volt aggódni valója. Különben is "csak" söröztünk, hiszen még az is 490 forint volt, nem hogy a rövidek. (De a sört is inkább Tescoban vettük, rögtön két litereseket, és helyben fogyasztottuk.)

Szóval a bepisilés jobban fenyegetett, mint az alkoholmérgezés.

Anyukámmal mindent meg tudok beszélni, kicsit színezve a történetet ezt is elmeséltem neki, szerencsére idén is elenged.

Na meg utólag én is rettentően megbántam, hogy egy halom pénzt költöttem már a belépőre is, és egy jó bulizás helyett semmire sem emlékszem, így az idei fesztiválon biztosan visszafogom magam!

Nem tudom elképzelni, hogy egy magyar (ergo viszonylag kicsi) fesztiválon valakinek is komolyabb baja essen, így szerintem engedd el a lányod. Kivétel talán a Sziget, de az meg úgysem az átlag magyar pénztárcákhoz van igazítva.

2014. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engedd el. Mi is 17-18 évesek vagyunk, és az osztály minimum fele megy mindenféle fesztiválokra. Ennyi idősen már ciki lenne ha a szülei miatt nem mehetne.
2014. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!