Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindent megkaptam a szüleimtől...

Mindent megkaptam a szüleimtől, de mégse szeretem őket. Ez hálátlanság?

Figyelt kérdés

Anyagi értelemben mindent.Jó suli(persze ahhoz az én tanulásom is kellett),magántanár,sport,táborok,mobil,ruhák,könyvek stb.


De viszont egyfolytában éreztették velem,hogy ők a felnőttek én meg egy kis senki vagyok.Úgy kezeltek mint valami teljesen életképtelen hülyét.Sose vették figyelembe a véleményem(pedig sokszor volt igazam),lehetetlen nekik megfelelni.A jelenlétemben kibeszéltek,úgy mintha ott se lettem volna,sokszor letorkoltak,leordítottak.

Visszahúzódó,félénk,merev valaki lettem.

De anyagiakban mindent megkaptam.

Hálátlanság ha képtelen vagyok szeretni őket?

Kedvelem őket,de mint 2 távoli ismerőst.

Olyan igazi gyerek-szülő szeretetet nem érzek.De rajtuk se látszik semmi ilyesmi..

18/F


2014. márc. 7. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmeidről nem tehetsz. Az nem hálátlanság, ha képtelen vagy érzelmileg bizonyos dolgokra. A hála és a hálátlanság a tettekben nyilvánul meg.
2014. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiiii ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy hálátlanság... velem is hasonló van, és sokszor érzem én is ugyanezt, sőt, én dühöt és gyűlöletet is szoktam. De közben valahol mégis szeretem őket... pontosabban nem őket, csak azt, hogy lehetnének az igazi szüleim... áh, ezt meg sem tudom magyarázni. Az biztos, hogy ez egy rettenetes érzés lehet Neked is...

Talán majd akkor, ha már külön élsz tőlük, és kevesebbet kell velük lenned, meg fogod őket szeretni. És biztos, hogy mélyen, legbelül mégis szeretet őket... még ha csak halványan is, de a szeretet csírája biztosan megvan Benned. Gondolj rájuk csak egyszerű emberekként, mintha nem ismernéd őket. Gondolj rájuk úgy, mint az emberiség két apró láncszemére, akik ugyanúgy nem tökéletesek, mint Te, vagy én, de megvan bennük is az esély a jóra, a többre, csak néha ők is gyerekek - átvitt értelemben gyerekek.

2014. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hálátlanság!

Ha nem szereted őket, arról ők tehetnek, mert ők csinálták azt, ami miatt nem szereted őket.

2014. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%

"Mindent megkaptam a szüleimtől"


Utána meg azt írod le, hogy tulajdonképp semmit sem kaptál, csak etettek. Nem csoda, ha így érzel :(

2014. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem dehogy. Lépjél túl rajta, és add tovább a te gyerekeidnek.
2014. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hálátlanság, hiszen pont a lényeget nem kaptad meg tőlük. Etettek, fedelet adtak a fejed fölé, mint egy jó fogadós, de érzelmileg semmit nem adtak.
2014. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az érzelem nem a hála kategóriája. Elég gusztustalan és manipulatív az a szülő, aki a szeretetet a hálával társítja.
2018. nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!