Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta babát várok, sokszor...

Amióta babát várok, sokszor fáraszt a férjem kislánya, pedig korábban sosem volt ilyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férjemnek már van egy ötéves kislánya, aki ugyan nem velünk él, de sokat van itt, minden hétvégén, és hétközben is 1-2 napot általában.


Eddig úgy gondoltam, hogy sajátomként szeretem, de mióta babát várok, már érzem, hogy a saját gyerekemhez teljesen másképp viszonyulok, pedig még meg sem született.


És sajnos azt vettem észre, hogy most már alkalmanként idegesít, hogy a kislány hússzor megkérdezi ugyanazt, vagy pedig egy adott dolog miatt többször is rá kell szólni. Pedig tisztában vagyok vele, hogy ez természetes, mert hát kicsi még. És nem is rossz gyerek, aranyos, értelmes, jól nevelt kislány. Korábban azt is természetesnek vettem, hogy amikor itt van a kiscsaj, akkor mindig minden úgy van, ahogy ő akarja, és lessük a kívánságait. De most már az is idegesít, hogy körülötte forog az egész világ. Mielőtt teherbe estem, sosem volt ebből gond, végtelen türelemmel foglalkoztam a gyerekkel.


És nagyon bánt, hoy ez most megváltozott, mert a kislány nem tehet semmiről sem. Nagyon igyekszem, hogy ő ne vegyen észre ebből semmit, de félek, hogy megérzi, hogy megváltozott a hozzáállásom.


Ez természetes reakció a részemről, és csak a terhesség miatt van, vagy pedig velem van valami baj? Mit tehetnék ez ellen? Nem akarom, hogy a kislány azt érezze, hogy vele másképp bánok, mint a saját gyerekemmel.



2014. márc. 25. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez a hormonok miatt van. Onuralom gyakorlasa a feladat :)
2014. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezek csak a hormonok! :)

Te, vagy a párod mondjátok el a kislánynak, hogyha esetleg nem kedvesen válaszolsz neki, az nem azt jelenti hogy rá haragszol, csak a kisbaba miatt most ingerlékenyebb vagy.

2014. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Akármilyen álszent is a világunk (nem te, hanem a mi nagy nagy civilizációnk), azért ne felejtsük el, hogy ösztönlények vagyunk. Az igazi anyaság az, amit a saját gyermeked iránt érzel. Amit egy másik anya kislánya iránt, az az anyai szeretetnek csak egy utánzata. Ez teljesen rendjén van. Így vagyunk megalkotva. Így tudunk erőnkön felül mindig és mindenhol mindent megtenni a saját gyermekeinkért.


Persze létezik emberi nagyság és blablablabla sok minden segíthet, hogy felülemelkedj az eredeti ösztönön...sok sikert hozzá!

2014. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Osztonlenyek vagyunk, es a Joistentol agyat is kaptunk, hogy hasznaljuk. Ezert az osztonok nem irhatjak felul a viselkedest ebben az esetben, kedves utolso.
2014. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk ugyanez a helyzet detto, a kislány is pont ennyi idős és én is babát várok. Annyi a különbség, hogy páromnál van a kislány elhelyezve és mi neveljük. Kéthetente látogathatná az anyja, de 3 éve nem láttuk. Én is ugyanezt érzem most mint te, hogy idegesíts sokszor a kislány. Eddig semmi baj nem volt vele, de elkezdte próbálgatni a határait amit én nem viselek olyan jól. Eddig ha valamit mondtam neki egyből ment, csinálta, eszébe nem jutott volna visszaszólni. Hát most elkezdett szemtelenedni. Nem durván, de azért próbálkozik sokszor. Az utóbbi időkben én neveltem nem is volt semmi baj, de most hogy babát várok engem is elkezdett idegesíteni. Mikor reggelente viszem oviba, vagy megyek érte, mikor vinnem kell külön programokra, dokihoz stb..akkor eszembe jut hogy ezekkel a dolgokkal az anyjának kellene bajlódnia nem nekem. Vagy amikor épp kinövi a ruháit, új harisnya, vagy most épp ez az angry birds nyavaja, mindig van valami amire költeni kell akkor is eszembe jut, hogy az én/mi pénzünk megy erre az anyja 1 forintot nem adott évek óta. És ez mostanában kezdett el zavarni, mikor belegondolok hogy ha majd ugyanennyi pénzünk lesz 2 gyerekre hát bizony lehet a sajátom előrébb lesz. Amúgy ilyen kérdéseket ide én nemnagyon tennék ki, mert amikor én ilyen témába írtam ide ki, mindig csak az osztásokat kaptam. AZt senki nem nézte, hogy a gyerek anyja szarik a kislányra, mindenki csak azt látja hogy én ilyen meg olyan vagyok.. Annyi könnyítésem van, hogy hétvégén sokszor a nagyszülők elviszik, de vasárnap dél körül már kezd gyomoridegem lenni, hogy nemsoká hozni kell haza. És 2 percig be nem áll a szája, csak mondja mondja, fürdés, meseolvasás stb.. Remélem én is hogy ezek csak a hormonok, de én úgy gondolom ha megszületik a babám ezek a dolgok csak fel fognak erősödni:( Próbálom a kislányt is úgy nevelni mintha saját lenne, hogy legyen partner a dolgokban, de neki se egyszerű, mert sokszor csúnya dolgokat mondogat a még meg sem született tesójára, másik pillanatban meg nagyon várja. SOkszor beszélgetünk erről, de féltem is a babát, hogy valamit ne agyja isten tesz majd a kisbabámmal és ez miatt is rossz érzésem van felé. Tudom, hogy testvérféltékenység sokszor van, de azt is tudom hogy tuti nagyon kiakadnék ha csak egy rossz mozdulatot is tenne a kicsi felé. Szóval ez nehéz nagyon. Eddig azt gondoltam ugyanúgy szeretem, mint a sajátomat, de egyre inkább rá kell jöjjek, hogy aranyos, kedves, kis cuki de nem a sajátom. Neked könnyebb a helyzeted, mert 2 hetente találkozol vele. EZt az egy-két napot kibírod. A lényeg, hogy bármit is gondolsz szeresd a kislányt. Nem kell úgy szeretned, mint a sajátodat ezt szerintem senki nem várja el, legalábbis én már így gondolom. Nálatok szerencsére ott az anyukája, neked nem kell őt helyettesítened. Te legyél csak a "barátnője", beszélgess vele sokat, játszatok sokat. Nagy könnyítés ha szervezel előre programokat arra a 2 napra. Én magamról tudom ha csak hazajövünk és elkezd lógni rajtam, hogy ezt vagy azt játszunk sokszor nincs kedvem és idegesít. Én ezt meg szoktam előzni, hogy ovi után kitalálok olyna programokat amihez nekem is kedvem van és akkor mind2-en jól érezzük magunkat, olyankor vele is könnyebb. Nála most az új őrület, hogy el szoktam vinni a szomszédos bevásárlóközpontba mozgólépcsőzni. Azt élvezi nagyon, hogy már egyedül is mehet rajta, addig meg barátnőimmel szervezek oda találkát. Vagy még télen elmentünk fagyizni. Azt is élvezte, hogy ő télen ehet fagyit, mert senki nem engedi neki. Vagy elmegyünk játszótérre, vagy a bevásárlást ovi utánra időzítem és szeret ő is jönni segíteni tolni a kocsit, megkeresni a polcon a kböző árukat. Szóval ilyen "kincskeresőt" játszunk. Vagy csinálok neki vicces feladatokat amikkel 1-2 órát elvan itthon mikor hazaér. Mire megcsinálja már mehet fürdeni, alvás. Szóval ilyenekkel tudsz könnyíteni, a lényeg hogy ne görcsölj rá és ne akarj az anyja lenni. Este pl. nálunk már 8kor mese, fekvés és alvás van. Éjfélig sose fekszek le és ott is még egy csomó időm van kettőnkre párommal. Bocsi ha hosszú lett, de szerintem teljesen normális amit érzel. Persze ott egy kislány aki sajnos ilyen helyzetbe került, de attól neked is lehetnek érzéseid.
2014. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

1. Teljesen természetes, hogy a sajátodhoz már most másként állsz, hisz benned nevelkedik, kettőtökből fogant,...

2. Feszült pedig a hormonok miatt vagy. Ülj le a lánykával és mondd el neki, hogyha rácsattansz, vagy türelmetlen vagy, nem az ő hibája, te szereted őt, csak a babád miatt változol. Persze az ő nyelvén :)

2014. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Na előjött belőled a jó öreg anyatigris :) Így vagyunk bekódolva, a saját gyereked mindig is fontosabb lesz, és ezzel egyáltalán nincs baj. Szerinted van olyan szülő ,akinek más gyereke fontosabb? Biztos nincs.

Az nagyon jó hozzáállás, hogy szeretnéd ha a kislány ebből minél kevesebbet vegyen észre. Vagy annyira intelligens szerintem, hogy ez sikerülni is fog. Nyilván most nehéz neked a fizikai változások miatt is, sokkal türelmetlenebb és idegesebb vagy. A gyerekkel jó lenne beszélned arról, hisz már nem kicsi, hogy nem mindig van kedved játszani. Tudod a gyerek nem hülye, megérti, sőt jobb ha már most készítitek fel ti is, hogy nem csak körülötte fog forogni a világ, hanem a testvére meg körülötte.

2014. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!