Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek van gyereke, őszintén,...

Akiknek van gyereke, őszintén, nem bántok máshogy a gyereketekkel csak azért, mert szebb vagy "csúnyább" a másiknál?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, de elgondolkodtam a következőn.

Néha igen nagy különbség van a testvérek külseje között.

Előfordul, hogy az egyik kifejezetten helyes, szép, míg a másik sokkal kevésbé jó

külső adottságokkal rendelkezik.

Hogyan állnak ehhez a szülők?



2014. ápr. 2. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Minden szülőnek a saját gyereke/gyerekei a legszebb/ek! Én még ilyen szülőről nem hallottam,és remélem nincs is!
2014. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem hogy olyan gyakori lenne emiatt megkülönböztetni a testvéreket. Velünk ugyan másképp bántak szüleink de annak semmi köze nem volt a külsőhöz, a jellmünkhöz annál inkább (nem ugyanúgy kellett nevelni engem a vadóc bizonyítási vágytól fűtött félelmet és saját határait nem ismerő hülyegyereket mint a csendes érzékeny húgom)


Egyébként szerintem egy normális szülő (itt azt étem hogy stabil párkapcsolatba, kiegynsúlyozott lelkivilággal rendelkező és tervezett gyerek esetén - ha nem is tervezett de szeretetben nevelt) szépnek látja a saját gyerekét.

2014. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Mivan?


miert erdekelne hogy mennyire szep/vonzo egy gyerek?? Nem a parom hanem a gyerekem, nem taplalok iranta bunos erzelmeket...


A gyerekem, es szeretem, ennyi!

2014. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek mindent a szülőtől örököl :)
2014. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

A nővérem nagyon szép volt mindig is, vékony, csinos, okos, szőke göndör haj, mindenki dicsérte állandóan.

Én duci, pattanásos, kancsal, kusza fogú, majd fogszabályozós voltam. Mindenki csùfolt.

Mindig úgy éreztem, hogy kivételeznek velem a szüleink, mindenben "messzebbre" mehettem el.

2014. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Két fiam van. A kérdés kapcsán elgondolkodtam, hogy milyenek is külsőségek alapján. Arra jutottam, hogy gyönyörűek :)


Az apámmal más volt a helyzet. Örököltem az apai nagyapámtól egy szembetegséget. Apám ki nem állhatta az apját, így engem sem. No mindegy én nem tudok különbséget tenni. Az egyik helyes, olyan lányok kedvence. Érzékeny, lelkis, az a hős szerelmes típus. A másik meg magas sármos, karakteres, és olyan szövege van, hogy halálra röhögöm magam mellette. Ha mindent összevetek egyszerűen mások, de nem jobbak vagy rosszabbak a másiknál.

2014. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén nem bánok máshogy velük emiatt.
2014. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

nem a külső alapján bánik így meg úgy a szülő a gyerekkel


ha pl a csúnya meg sokkal beszédesebb, talpraesettebb, akkor meg ő lenne a szimpibb? nem.


mindkettőt a saját képességeikhez mérten nevelik, segítik és támasztanak elvárásokat, és mindkettőn (vagy többön) egyformán aggódnak ha valami nem sikerül nekik, egyformán sajnálják, egyformán bátorítják is viszont őket.

mivel nevelni nem is lehet egyszer így, máshogy úgy.


a szülők ált. azt adják át, amit ők is kaptak anno.

2014. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
* megkülönböztetés azokra jellemző ahol saját ill nem saját gyerek is van. itt már inkább lenne helytálló a kérdés.
2014. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

nekem mindig elmondja anya, hogy ez csúnya rajtam meg az, húgomat meg dicséri hogy milyen csinos. köszi anya :(

17L

2014. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!