Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a fiam...

Mit tegyek, hogy a fiam megszeresse a páromat?

Figyelt kérdés
Öt éves fiam nem fogad szót a páromnak. Két hét múlva szülök, mi lesz velük amíg a kórházban leszek? A párom bármit mond neki mindig az a válasz, hogy "nem vagy az apám". Mit tehetnék?
2014. ápr. 3. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
"Nem az apád, vagyis nem kötelessége gondoskodni rólad, mégis megteszi." Ezt kéne korának megfelelően a fejébe ültetni.
2014. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom, minimum 9 honapja egyutt vagytok mar. Ha fiad eddig nem szerette meg, nem is fogja. Egyebkent is, nem tudsz csak ugy raparancsolni egy gyerekre, hogy valakit megszeressen. Csak azt nem ertem, hogy miert szulsz ilyen helyzetben. Sokszor a gyerekekek jobban kiszimatoljak igazan milyen is az uj par mint a szerelmes szulo.
2014. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem lesz gond, ha a gyerkőc észreveszi, hogy már egy-két napja nem vagy otthon villámgyorsan megváltozik. Egyébként te is tudatosíthatnád benne, hogy igenis az apja mégpedig a nevelőapja és a tiszteletet meg kell neki adni, mint ahogy ő is megkapja.
2014. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ha a párod meg akarná szerezni a kissrác szimpátiáját, rajongását, simán menne neki. Ennek legegyszerűbb módja az ajándékokkal való lekenyerezés (édesség, játék, szórakoztató program, ruha, stb.).
2014. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyereknek csak addig jó amíg vesz neki valamit. De, ha már valamit mond neki akkor már egyből nem az apja.
2014. ápr. 3. 13:55
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt a "nem vagy az apam" mashol hallotta. Miota vagytok egyutt a paaroddal?
2014. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Hát először is ennek az lenne az alapja, hogy téged szeret a fiad. Vagyis nem is a "szeret" szó a legjobb megfogalmazás ide, mert valamilyen szinten biztosan szeret. Hanem:

Fontos lenne, hogy közted és a fiad között igazi beszélgetős kapcsolat legyen, hogy bármiről tudjon veled őszintén beszélni, hogy te ne csak egy gyereknek tekintsd, akinek parancsolgatsz és szót kell fogadnia, hanem legyen hozzá türelmed, foglalkozz a lelkivilágával, legyél a bizalmasa, egyfajta barátság legyen köztetek.

(Ezt elvált anyák, akik éppen új párt keresnek/találtak, főleg ha következő gyereküket várják, ők előszeretettel felejtik el. Gondolom ez hiányzik nálatok is...)


Ha ez meg lenne, akkor simán meg tudnád vele beszélni, hogy bár nem az apád ez a férfi, de mostantól fogva ő fogja betölteni ezt a szerepet, és rá is hallgatnod kell... Illetve ha a gyerek megérzi, hogy nem jó ember (mert valóban, a gyerekek nagyon jól ki tudják szagolni az ilyet), akkor arról is tudnátok beszélni... Talán felnyitná a gyerek a szemedet, ha valóban erről van szó.

2014. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a nem vagy az apám mondatot kell átformálni a gyerek fejébe. Pl. így.


Teljesen igazad van. Nem vagyok az apád, nem is leszek az, hiszen neked már van apukád. Viszont én vigyázok rád, én vagyok most veled, így nekünk kell megoldani a dolgokat.

Ha szólok valamiért az azért van mert féltelek, vagy azért mert szükségem van a segítségedre. /ilyen kis korban ezek még nagy szavak. Nem igen tudják mit jelent, de nagyobbnak, fontosnak érzik tőle magukat./

Fontos, hogy szót fogadj nekem. Te segítesz nekem, én segítek neked. Ha én kérek valamit tedd meg nekem, ha te kérsz tőlem valamit én is megteszem neked. Rendben?


Ilyen kis korban akár egy csak általuk ismert kézfogás is közelebb viszi őket egymáshoz, vagy ha leülnek egyet játszani, vagy kettesben csinálnak valamit. Ez nem a gyereken múlik, hiszen nem lehet elvárni tőle, hogy kezdeményezzen. A párodnak kell lépnie, és minden nem vagy az apámra annyit mondani, hogy tudom, de most én vigyázok rád nekem kell szót fogadnod.

2014. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Minden alkalommal szolj raa gyerekre hogy fogadjon szot a parodnak. Muszaj melleallnod!
2014. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
A fiadnak semmi köze a "párodhoz". Attól még hogy téged dönget nem lesz az apja.
2014. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!