Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja állandóan ezt apa?

Miért csinálja állandóan ezt apa?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindig,minden álmomat szétrombolja,és soha sem tud támogatni. Csak azt tehetem,amit ő kigondolt/akar. Például: Most végzek a gimiben,és ugye jelentkeztem egyetemre,de mondtam neki,hogy egy évre kimegyek Angliába a nyelvtanulás miatt. Először egyetértett vele,de most mondta anya,hogy beszélt vele a héten és azt mondta,hogy nem mehetek. Azt hiszi,hogy az egyetem a minden,pedig a mai világban még a diplomások sem tudnak mind elhelyezkedni. Plusz ugye nyelv nélkül semmit sem lehet már csinálni. És pont ez idegesít...mert ezt ő is tudja. Állandóan azzal nyaggatott/nyaggat,hogy tanuljam az angolt,mert anélkül semmire sem megyek majd(mintha én nem tudnám.. pont ezért akarok kimenni,mert a magyarországi nyelvoktatás...inkább ne is nevezzük annak.). Most meg nem enged... De csak azért mert én ezt szeretném. Ha nem szeretnék kimenni ennyire,akkor tuti,hogy engedne. És ez csak egy dolog. De szinte minden így van. Sohasem tud támogatni,mindig lehülyéz,de várja,hogy én legyek a jó kislány,az okos,aki majd eltartja,ha megöregszik,vagy nem is tudom... De hogy várja el,ha állandóan ezt csinálja? Milyen alapon? És ezekkel totál lerombolta az önbizalmamat az évek során,ami amúgy sem volt túl sok... Nagyon elegem van belőle. Állandóan velem veszekedik,kiabál és volt,hogy meg is vert. Ezért is szeretnék innen elmenni,minél hamarabb.
2014. ápr. 6. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Amint betöltod a 18at, azt csinálsz, amit akarsz. Oda mész ahova akarsz, azt tanulsz,a mit akarsz. Mi a gond?
2014. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már 19 vagyok. Igen,tudom,de pénz nélkül azért elég nehéz elköltözni meg ilyenek... De külföldre aupairnek megyek ki,szóval nem kell majd az albérletre költenem,meg ilyenek. És igen,mindenképpen kimegyek. Nem érdekel,ha apa azt fogja mondani,hogy akkor soha se jöjjek vissza ide. Nem is akarok, és nem is fogok. Szívesebben lakok a híd alatt,de komolyan...
2014. ápr. 6. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam, ráadásul élt is kint rokonom... Anyám itt bőgött szó szerint, hogy ne menjek..., hogy végezzek el egy iskolát aztán utána oda megyek, ahová akarok. Azóta is suliba járok, gyűlölök minden napot, utálom, amit tanulok, és minden gondolatom az, hogy végre végezzek és mehessek :( Nem telik el nap, hogy ne bánnám az életem :( Elméletileg (ezen kívül) egy szakmai gyakos félévem van, és utána végre végee, engem már csak ez éltet.

Menj, amíg megteheted, utólag szörnyű érzés megbánni, arra gondolni, hogy mi lett volna ha...

2014. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2! Nálam apa ragaszkodik az egyetemhez,de én nem akarok menni és amúgy se tudom,hogy mit szeretnék csinálni. Jelentkeztem,de csak azért,hogy megnyugodjon és mondván "így könnyebben kienged,mert úgysem vesznek fel". De én mindenképpen megyek. Nem érdekel,ha összeveszek vele végleg. Köszönöm,hogy írtál! Így még biztosabb vagyok benne,hogy muszáj mennem,mert nem akarok úgy járni,mint te(már bocsi!). Köszönöm még egyszer!
2014. ápr. 6. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincsmit. Az évek csak mennek, soha vissza nem jönnek :( Az éltet, hogy utolsó félév és végee :) Annyi tervem van, ha felét sikerül megvalósítanom, már akkor is boldog leszek és elégedett :)

Az au-pairkedés jó ötlet a nyelvtanuláshoz, más kultúra megismeréséhez, nekem is van ismerősöm, aki középiskola után kiment. Szerencséje volt a családdal is. A lényeg, hogy nem szabad feladni az álmainkat, egy életünk van :) Kívánom, hogy minden jól alakuljon! :)

2014. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,teljes mértékben igazad van. :(

Igen.én is így gondolom. A családdal úgyis csak angolul fogok tudni beszélni,szóval úgymond "rá leszek kényszerítve",hogy angolul beszéljek. :) Köszönöm! Én is kívánom neked,hogy teljesüljön az a sok álmod,vagy csak a fele! ;) Nekem is elég sok álmom van,és ha már a fele teljesül is,én is boldog leszek! :)

2014. ápr. 6. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!