Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnatok segiteni? De ne...

Tudnatok segiteni? De ne pszichologust javasoljatok meg ilyesmit mert nem vagyunk olyan anyagi helyzetben

Figyelt kérdés
Apam alkoholista.Emiatt napi renden veszekedes van kozte es anyukam kozott amit mar nem birok.miattuk ingerult vagyok a barataimmal es nem tudok megbizni mar senkiben es lassacskan mar arra a szintre jutok hogy csaladot sem szeretnek miattuk.tudom hogy minden csaladban vannak veszekedesek de ami mar itt vegbemegy nalunk az nem mindennapos.minden aldott szent nap ez tortenik.es olyanokat mondanak egymasnak hogy szakadjon meg a nyakad meg bar sose ismertelek volna meg.es neha olyanokatis hallottm anyukam szajabol hogy miattam nm vallt el tole.es ez ugy jon le hogy en vagyok mindenert a hibas,emrt ha nem szulettem volna meg akkor nem lenne msot ilyen eletuk.es nem egyszer voltak mar verekedesek is foleg kisebb koromban es durvan sertegetnek engemis es nem egyszer elcsattant egy ket utes amit megsem erdemeltem...a siras nalam pedig mar megszokott es lasacskan amr nem tudom szinlelni masok elott a mosolyt..mit tehetnek?

2014. ápr. 12. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Háziorvostól kérsz beutalót, és INGYEN fogad a pszichológus.

Szüleidet nem tudod megváltoztatni, de saját magadat igen, és ehhez kell a szakember. Egyedül lehúznak a sárba, magukkal.

2014. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de egy kis falucskaban elek Erdelyben nem megy ez olyan konnyen.
2014. ápr. 12. 20:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Van külön szobád? Ha van, akkor kicsit könyebb a helyzet, mert becsukod az ajtót és felveszel egy fülhallgatót. Zárkózz el tőlük, lélekben is, és várd, hogy felnőjj. Amit hallassz, egyik füleden be, másikon ki, és tudatosítsd magadban, hogy te egyáltalán nem vagy hibás és azt is, hogy ők nem rontják el a te életedet, mert a te életed ott kezdődik, amikor majd elköltözöl tőlük. Tegyél meg addig mindent magadért de csakis magadért! Tanulj, képezd magad, hogy neked majd ne ilyen életed legyen, mint nekik. Ha lehet, ne kövesd el majd ugyanezt a hibát, ne menj hozzá alkoholista durva pasihoz. Lehet még boldog életed ne félj, csak bizakodóan várd a jövőd, és tudd, hogy ez a mostani helyzet nem tart örökké.
2014. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csak sajnos kulon szobam nyaron van csak mert sokba kerulne hogy 2 szobat futsunk telen.koszonom a biztatast
2014. ápr. 12. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
nem tudsz kollégiumba menni, vagy iskolát váltani, ahol van kollegium? Nicsenek rokonaid, vagy nagyszülők, akikhez elköltözhetnél?
2014. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
azert a helyzet nem epp ennyrie sulyos hogy elkoltozni kene ..csak erot kell vennem magamom. es imadkozom mindennap :)ennel tobbet egyelore nem tehetek
2014. ápr. 12. 20:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért a kollégium nem lenne egy rossz megoldás. Ezen gondolkozz szerintem is. Főleg így, hogy nincs külön szoba. :( Bár már mindjárt itt a nyár, hátha jobb lesz.
2014. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha többnyire szabadon mozoghatsz és nem túlzottan szigorúak akkor próbálj meg kicsit elszakadni otthonról.

Ha látod rajtuk, hogy rákezdenének menj és sétálj egy kört a faluban hátha lecsillapodnak a kedélyek mire hazaérsz.

Vagy ha ez nem megoldás próbáld meg kizárni őket, fejhallgató fel és egy jó könyv elő.

Egy jóbarátodnak pedig nyugodtan kiöntheted a szíved, neked is könnyebb lenne, ha nem egyedül kéne ezt a terhet cipelned, s még ha nem is élte át ugyanezt vagy nem tud használható tanácsot adni akkor is lenne valaki akihez fordulhatsz.

S persze kérj tőlük bocsánatot, ha rajtuk vezeted le a feszültséget.

Egyébként a koli sem rossz ötlet.

2014. ápr. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hala Istennek elenegdnk itthonrol ezzel nincs problema.koszonom szepen..de nagyonszegyenelm elmondani a brataimnak(meg ha akarmennyire jok is)
2014. ápr. 16. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudnál beszélni osztályfőnökkel, vagy másik tanárral, akiben megbízol? Ők biztosan tudnának segíteni, egy tanárnak nem csak az a feladata, h letanítsa az órát, hanem hogy odafigyeljen a gyerekre egy ilyen fontos fejlődési szakaszban, mint a kamaszkor. Hidd el, nem Te vagy az egyetlen, aki hasonló problémával küszködik. sajnos. Nem lesz tehát idegen a tanárnak ilyen sztorikat hallani, legyél bizalommal, és megsélj neki(k). Lehet, h már csak az is sokat fog segíteni, h beszélsz a gondjaidról, meghallgatnak, próbál tanácsokat adni, beszélgettek. Ugyanez történne a pszichológusnál is, csak szakszerűbben és drágábban. (amúgy a tanárok tanultak pszichológiát az egyetemen, szóval képzeld azt, h pszichológussal beszélsz :)
2014. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!