Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal olyan veszekedések...

Apámmal olyan veszekedések vannak, hogy számomra ismeretlen szitokszavakkal szid, de nagyon durván. Lexarja, hogy holnap iskola, ordít, pofázik. Nem hajlandó szedni a gyógyszereit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én is mondom aztán neki amit gondolok, de közel se úgy, ahogy ő. Egyszerűen nem tudok elaludni, az idegtől. Lelkiismeretfurdalás nélkül tudnám megölni. A józan ész, ami akadályoz. Idegbajos is, ahogy ordítozik látszik a fején, hogy nem tiszta. Ágyam mellett van egy fokos. Mindig attól tartok, hogy éjszaka megöl. Nem beszámítható, ön és közveszélyes. El lehetne vitetni? Amúgy jól keresne, de minden pénzét elszórja, sőt, még amit anyum keres abból is van hogy költ. Értelmetlen dolgokra, és ha anyum nem ad neki, akkor elkezd ordítozni, hogy csalja, meg dugdossa a pénzt. Közbe apám csalja anyámat. Anyám nem hajlandó elválni. Tőlem is al akarja szedni a pénzt, de már nem adom oda. Volt, hogy nekemesett. Átmentem a szomszédhoz (akivel csalta anyámat...) ő a kezembenyomott valami nyugtatót. Hogy én szedjem be. Azóta ott se voltam. Anyám nem is veszi tudomásul, hogy ez a féreg csalja. Pedig többen mondták már.
2014. ápr. 30. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Hány éves vagy? Amit apád csinál, az családon belüli bántalmazásnak számít. Van lehetőséged segítséget kérni, és szerintem fontos is lenne, hogy megtedd. Jelzed az iskoládban (megbízható tanár, pszichológus, igazgató), hogy otthon halálfélelemben élsz, és édesanyád sem tudja/akarja megvédeni magatokat (igen, magát sem).

Az, hogy ilyen indulatok forrnak benned, mutatja, hogy nagyon nagy a baj!

2014. ápr. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Irtad, hogy jol keres. Hova vesznek fel egy ilyen embert dolgozni? :O
2014. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy csak a családját "tiszteli" meg ezzel... annyi ilyen van sajnos.:(
2014. ápr. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
kettes. sajnos simán. sok ilyen emberről nem mondod meg kívülről hogy bántalmazó a családjával, vagy hogy bármi baja van mert jól tudják adni az ilyenek az arcot amit kell. Szerintem és főleg ha kiskorú vagy szólj a hatóságoknak. [link] itt találsz segítő számokat is.
2014. ápr. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszereket kéne szednie?
2014. ápr. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sürgősen kérj segítséget, nem tudnál valahova elköltözni barátnő, barát, rokonok? egy időre hátha apád észre venné magát a családi pénzt meg kérd ki a saját nevedre, mert amint olvasom apád elszórja (alkoholista? )
2014. ápr. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos át tudom érezni a gondod, na mindegy... Ülj le anyáddal, kérlek, és mondd el neki, ezzel nem csak magának, de neked is kárt okoz. Hogy el fog téged veszíteni, és hogy kaparja össze az önbecsülését, mert ember és nő, tartással és méltósággal, nem pedig egy darab rongy. Apáddal ne próbálj szerintem beszélni, azt nem lehet, csak térj ki az útjából és ne feledd, prevenció!
2014. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"sok ilyen emberről nem mondod meg kívülről"

Saját példámból tudom megerősíteni amit mondasz. Az én apám a munkahelyén egy "díszpolgár". Kedves, mindenkivel nyájas és előzékeny. Otthon meg egy féreg. Terrorizálja édesanyám. Ahol tud kiszúr vele, megalázza.

(csak egy példa: amikor nagy nehezen nyugdíjba ment édesanyám ezzel a 40 éves kedvezménnyel nagyon örült. Már nehezen ment neki a munka, gyorsan elfáradt, nehezen tudott koncentrálni. Egy megváltás volt neki a nyugdíjba vonulás. Amikor kiderült, hogy anyum nyugdíja több lesz az övénél az első dolog amit apám megjegyzett: -"Nem baj. Ha majd meghalsz annál több özvegyi nyugdíjat fogok kapni!". És ez csak egy a mindennaposból.) Közben az ismerősök szemében én vagyok a féreg, mert gyűlölöm és hangot is adok neki. Mindegy. Csak azt mondom, hogy tényleg van ilyen...

2014. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
sajnos tanacsot nem tudok adni(meg ne old, annyit nem er!!!!!), csak annyit irok a megcsalason kivul sajnos ismeros nagyon..... nalunk is hasonlo volt, rettegtem vele kimenni az utcara, orditott mindenhol, megalzta anyukamat , olyan szvakat hasznalt ,hogy .... volt hogy csipkedte almaban nehogy elaludjon, ha nem adott enki anyum penzt jott a nagyobb lelkiterror. Anyum mindennek ellenere sajnalta es nem valt el tole, turt. Az eredmeny attetes agydaganat .... 2012-ben temettem el.
2014. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Már nem nyúl hozzánk, megfogtam a kezét, és elővettem a telefont, hogy hívom a rendőrséget. Ekkor elment, és majd egy napig haza se jött. Egyéni vállalkozó. De munkatársat nem tűrt magamellett, mindig dobta heteken belül... Nem tudom a gyógyszer nevét. Darabig szedte, aztán kutalálta, hogy nem bolond ő, nem szedi tovább. El tudnék költözni, csak van valami, ami visszatart. Sajnos a nevén van, így el se vihetem. Ha azt vihetném mennék. Csak így a szívem szakadna meg, ha eladná... Családit anyám veszi fel. Nem alkoholista, egyéb problémái vannak. Semmi illegális, de ha kitalál valamit, értelmetlenül képes beleölni milliókat. Amikor más attól jobbat csinál 200 ezerből. Anyám mindig kiáll mellettem, de apámat se képes dobni. Nem ölöm meg. Tudom nem ér annyit. Ilyen szemetekért is annyit adnak, vagy még többet... Én szivesen eltemetném apámat. De lehet ő fog engem, mert az ilyenek 100 évig élnek.
2014. ápr. 30. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!