Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, mit tehetek,...

Mit tegyek, mit tehetek, kihez forduljak? Vannak még olyan önzetlen emberek, akik jószívűségük által segítenek a rászorúltaknak?

Figyelt kérdés

Első gyermekes apukaként rettegek! Mitől, mindendtől!

2 éves kislányom 3 stádiumban lévő rosszindulatú rákos, daganatos tumorral küzd! Nem csak műtéten, s az azt megelöző kemoterápián vagyunk tól, hanem már azokat követően sugárzáson is, s jelenleg hosszú kemoterápián veszünk részt!

Több, mint féléve nem volt vizsgálat, csak a kemo-kemo...s még több kemo. Orvosok szerint még több kemo, s majd ráérünk az mr-rel. REMÉNY! Botzasztó!

Anyagi helyzetem a föld alatt már! KI TUD SEGÍTENI??, BÁRMIBEN!



2014. máj. 2. 12:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Anyagilag: különböző segélyszervezetek, alapítványok.

Lelkileg: léteznek hasonló cipőben járó szülők, esetleg már gyógyult gyerekek szüleiből álló csoportok, ahol beszélgethettek az eseményekről, reményt kaphattok a sikertörténetekből, átélhetitek, hogy nem vagytok egyedül a világon a problémával.

2014. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Őszinte leszek az anyagiakat tekintve: Alapítványok!

Találtam 11 alapítványt gyermek támogatés véljából, itt elsősorban betek gyermekek támogatásáról van szó, s ebből a 11-ből 2-vel tudtam hosszabb távú kapcsolatot kialakítani, úgy, hogy az egyik havi 5 ezer Ft-tal támogatott volna, persze ezt visszaküldve számlák formájában nekik, de ők kiestek mert a NAV számláit zárolta, tudjuk így melyik Alapítvány az, s a másik pedig sajnos végűl nem tudott segíteni, s a többi, akik válaszoltak: teltház van, nincs pénz stb.

Valóban így lehet...néztem az éves elszámolásokat, melyik Alapítvány mennyi millióval zárt...s sokan leírják honlapukra is, hogy 350 család 235 millióra...hm...érdekes, s 5 ezer jutna 3 hónapra, ami 15 ezer Ft, s családdal szorozva, akár családonként 2 gyermekkel, s picit se közelíti meg a befolyt adomány összegét!

Minket senki nem támogat! Nem is kellett volna, egy éve harcolunk, de sajnos e közben a munka is megszűnt s a rongyos áplási segély, ami 25 ezer Ft egy hónapra, ez 2 emberre, rám és a picire! Mit mondjak erre. Vannak gyógyszerek, ütiköltség, számlák, rezsi stb...De ez a pénz élelemre sem elég!

U.I. valaki félre értené, akkor: Józan, káros szenvedélyektől mentes 26 éves, magyar, egyetemen tanult apuka vagyok.

Semmit nem találok, pedig keresek, s nem csak próbálkozom, hanem csinálom! Ennyit érünk Mo-on.

CSúnya, de temetést sem tudnék fizetni, de ha eddig eljutunk, akkor én sem fogok élni tovább!

2014. máj. 2. 12:58
 3/25 anonim ***** válasza:
A lakóhelyed szerinti illetékes családsegítő központnál próbálkoztál már? Kérdezz rá, azt hiszem valami minimális anyagi segítséget tudnak adni.
2014. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
egyházi segélyszervezetek
2014. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Családsegítő?---Igen, sőt tudják milyen a helyzetünk, s ami volt segély élelmiszer osztás, nem tudom mi volt a csomagban, sosem kaptam még ilyet...de most sem kaptam. Elmenni nyílván nem tudtam volna a kórház miatt, de átvettem volna szívesen, s nem értesítettek, hogy félre tették volna nekem. 1 kg cukor is sokat számít nekem, hiszen a pici kakaójába tenném.

Egyházat is próbáltam már. Mind hiába. Volt olyan egyházi szervezet, ami még tőlem kért volna 5 ezer Ft-ot, hogy ezzel bizonyítsam az én jóhiszeműségem. -Mondom, mi van?...A másik ilyen szervezet pedig valami istentiszeteleti alkalmakra kötelezett volna, melynek elsőkörében a hercegnőm bűneit akarták meggyónni. 2, ismétlem 2 éves!

Az önkörmányzattól kaptunk már egyszeri segélyt!

A pénz nem mindem. Nekem egy darab kis nyuszi is jól esett volna, akár a hivataltól is, amit neki adhattam volna, egy kis fűvel letakarva húsvét napján, vagy ilyesmi.

Mert sajnos az élelmet is nehezkés megoldani.

Bűntudatom van, hiszen nem érdemli ezt meg. Nagyon sok mindenen megy keresztűl, s legalább tudnék neki meglepetést okozni, de mindhiába.

2014. máj. 2. 13:34
 6/25 anonim ***** válasza:
Egyedül neveled a pici lányt? Istenem, a szívem összeszorul , két kislányom van, 3 , és 1,5 évesek... úgy szeretnék segíteni, merre éltek?
2014. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Munkát kéne találnod. Tudom, a gyerek, mellette akarsz lenni. De így? Wc-pucolástól magántanításon, korrepetáláson keresztül mindent meg kéne próbálnod.


Család? Úgy veszem ki a szavaidból, hogy az édesanyja nincs mellettetek, de nagyszülők? Testvéred?

2014. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
És továbbra is: meg kéne keresned azt a kört, önsegítő csoportot, ahol hozzád hasonló szülőkkel találkozhatsz, esetleg ők az anyagiak rendezésére is tudnak jobb megoldást, mint mi innét kívülről.
2014. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Most mellette dolgozni szinte lehetetlen lenne, de igen, valószínúleg, ha lenne valami, talán megoldható lenne!

Ugye állandó felügyelet kell, mert eleve pici és ma már mindenre oda kell figyelnem nap 24 órájában. Kemoterápát követően korházban viseljük a rosszullétet, majd 3 nap után itthon lábadozunk, s majd ujjabb 3 nap elteltével mikorra már tudunk picit enni, játszani stb...kezdődik minden előlről, s jön a következő kezelés.

Nem tudom, mennyire helyes nyelvtanilag az írásom, csak közben velem van ő is.

Netet bújom, ha van időm, még itthon, de ugye, ha nem fizetjük ez sem lesz. Sok mindenttől megválltam már, amit lehet eladok.

2014. máj. 2. 13:48
 10/25 A kérdező kommentje:

Szegény családból származom, ahol nekem kellett magamat igazgatni a világban, bár nyílván sokat köszönhetek nekik is.

Ők messze vannak tőlem, s jelenleg ők is küszködnek, mert sok a hitelük. Mikor elköltöztem szerencsét próbálni a nagy világba, s jó munkát, sok pénzt keresni, addig ők behitelezték a házat felújításra, s mára pedig a bankok ki akarják rakni őket. Apukámnak hol van, hol nincs munkája, de szegény gerincműtött, mivel mindig is fizikai munkája volt, annak ellenére, hogy rengetek szakmája van. Jelenleg nem hivatalos munkával keresi a betevőt, vagyis nincs bejelentve.

2014. máj. 2. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!