Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettenetesen félek a nevelőapá...

Rettenetesen félek a nevelőapámtól! Mit csináljak, hogy ez elmúljon?

Figyelt kérdés

Apám meghalt két hónapos koromban, azóta anyu egyedül nevelt engem. Három éve megismerkedett egy politikussal, és azóta is odáig van érte. Tavaly májusban összeházasodtak, mert ő is özvegy volt, már van két nagy fia, az egyik még néha hazajön, de különben kollégista, a másik meg már külföldön tanul. Addig sem szerettem, de most már egyenesen rettegek tőle. Bevezetett egy csomó hülye szabályt, ami addig, amíg anyuval éltem ketten, nem volt. Nem olyan nagy dolgok, de én nagyon nem tudom megszokni, hogy pl. két étkezés között nem ehetek egy almát sem. Anyu sokat dolgozott és sokat voltam egy nénivel, aki nem sokat foglalkozott ilyesmivel, kész legyen a házim, meg legyen vacsorám, aztán kész, tévézhettem, ő meg vasalt. Szóval bejött egy csomó hülye szabály, meg tanulóidőt vezetett be, elkezdte ellenőrizni a jegyeimet. Amikor a második hármasom megkaptam, akkor kezdte el mondogatni, hogy majd ő megnevel engem, és ha még egy ilyen lesz, előveszi a nadrágszíjat. Erre anyukám rámnézett és csak annyit mondott, hogy rám is fér, hogy valaki megneveljen végre. Akkor úgy éreztem, hogy anyut is elveszítettem, mert nem áll ki mellettem, és nagyon félek attól, hogy tényleg meg fog verni egyszer. Régen sose féltem semmitől, most minden doga előtt gyomorgörcsöm van, állandóan ellenőrzöm a szekrényem, hogy rend van-e, meg a cipőm egymás mellett van-e, meg ilyenek. Állandóan úgy néz rám, mintha bűnöző lennék, látom amikor nem tetszik neki valami, nem is kell csinálnia semmit, látom az arcán és nagyon félek tőle. Már amikor a dereka fele nyúl, görcsben van a gyomrom. Még sose vertek meg, lehet, hogy én viszem túlzásba, de már minden este sírok emiatt. Anyunak is mondtam, hogy félek tőle, de ő azt mondta, ha nem csinálok semmi rosszat, akkor nem fog bántani, csakhogy neki minden rossz! Rám fogja, hogy flegmán válaszolok, meg ilyesmi. Ráadásul ő egy ismert ember, meg anyu is komoly pozícióba an, szóval bárkinek célozgatok rá, hogy rettegek tőle, csak néznek rám furán. Amúgy még a kisebbik fiával tudtam erről legjobban beszélni, azt mondta, hogy majd menjek kollégiumba nyolcadik után, ez tartja bennem a lelket. Őket tényleg sokszor megverte mindenféle szarságért, de ő azt mondja, már nem érdekli, mióta kollégista, békén hagyja. De addig még három évem van :(. Annyira félek tőle, hogy már étvágyam sincs, amikor vele kell leülni vacsorázni.

11/L



2014. máj. 6. 18:04
1 2 3 4 5 6
 1/55 Őszödi Ferenc ***** válasza:
44%

Írd ki a nevét.

Ha a narancsos párt tagja, akkor felhasználhatjuk Orbán ellen. Május 25-én EP választások lesznek.

Te is jól jársz, és mi is.

2014. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
24%

előszőr is mivel még nem vert meg soha ebből adodoan nem tudhatod egyáltalán emgtenné e vagy csak fenyegetőzik , én abban látom a problémát hogy neked gyors volt ez hogy bennyire megváltozott az életed ez miatt még roszabbul érzed magad ,

probálj meg ugy viselkedni hogy ne tudjanak beléd kötni nehéz de ha ezt csinálod akkor békén hagynak mondjuk azt mondják takaritsd ki a szekrényed akkor csinálj valamivel többet az egész szobát vagy csak ugy magadtól mosd le a szekrényt meg ilyenek , nem lesz kellemes de igy az ember nem tud piszkálodni ,

ha gondolod irj üzenetet én szivesen beszélgetek veled :) 16 éves lány vagyok

2014. máj. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
87%
hogy hívják ezt a csládon belüli erőszaktevőt?
2014. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

" Anyunak is mondtam, hogy félek tőle, de ő azt mondta, ha nem csinálok semmi rosszat, akkor nem fog bántani"


Persze, mert van az az ok, hogy egy felnőtt férfi nekimenjen egy 11 éves kislánynak. Nem viszed túlzásba, jogos a félelmed.

Normális ember nem üt meg gyereket, meg nem terrorizálja így.

2014. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
offért bocs de muszáj ideírnom hogy ez nagyon dúrva :S gyakorlatilag rettegés az életed ? hogy valami hasznosat mondjak ebben az esetben megpróbálhatod a "flegmaság" dolgot megbeszélni velük hogy nem úgy szántad (mert nyílván nem csak úgy értették) de nem fog érni semmit legalábbis nálam volt ez egyik este hogy szólt apu menjek zuhanyozni mert késő van és sokat gépeztem már oké elindulok a fürdőszoba felé szól mégegyszer, megint mondom oké, már bent állok a kádban erre megint bekiabál hoyg menjek már el és kapcsoljam ki a gépet, és egy fokkal kicsit hangosabban mondtam hogy jó apa már rég elmentem !! erre odajön hogy mit képzelek és én így vele nem beszélhetek és ez rendben is van mert igaza van és tisztelem de másnap megpróbáltam anyával megbeszélni ezt a dolgot, elmondtam hogy félreértés volt erre azt mondja értem de nem beszélhetsz veünk ilyen hangon, szóval nálunk ezt megbeszélni se nagyon lehet + erre jön ha valami felidegesít vagy nem tetszik a dolog és "kicsit duzzogok magamban" akkor én vagyok az "idegbeteg hülyegyerek" . kamaszkorban a gyereknek kéne változni nem ? nálunk olyan mintha a szülők változtak volna 14/f
2014. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 acelsziv ***** válasza:
100%
Az iskolában kell legyen gyerekvédelmis. Vagy az osztályfőnököd. Mindenképp beszélj vele, mert az, hogy rettegésben élsz egyáltalán nem jó sem rövid -sem hosszútávon.
2014. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is osztályfőnök és iskolapszichológus. Mindenképp keresd meg őket. De mivel ismert emberről van szó, ráadásul politikusról... Ne csak egy valakit, hanem mindenkit keress meg, aki segíthet.
2014. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma Magyarországon akinek elég befolyása van, az megtehet mindent. Ha tényleg ismert politikus, akkor nincs az a gyerekvédelmis, ami érdemben lépni fog. Itt anyuka a legnagyobb bűnös, akinek a jó pozíció meg a f.rok többet ér, mint a saját gyereke. Ez valami mérhetetlenül undorító. Kislány, kitartás! Tényleg nem tudok jobbat, ha erőszakoskodik veled, akkor gyűjts valami bizonyítékot (hangfelvétel, bármi), és valaki biztosan segít eljuttatni az "ellenérdekelt" párthoz. Az ilyen mocskos férgek ellen csak a nyilvánosság használ.
2014. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
jesszum ki ez a vadbarom.Anyád se semmi ha nem szedi ki a szemét.Mi bajod lehetne egy almától.Egyébként is van anyád aki megneveljen.Nagyszüleid rokonaid vannak?Ha az én unokámmal ilyen lenne a nevelőapja a szemét is kiszedném,de még a menyemnek is.Ne hagyd magad kis csillag,nagy ember is nagyot esik.Neked a szád a fegyvered,mondd oda a magadét,nevelje a saját gyerekeit ne téged.
2014. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy én vagyok hülye, már azt se tudom, lehet, hogy én viszem túlzásba? Dehogy merem én leírni a nevét. Szerintem ha nagyon akarna, rá tudna jönni, hogy én irogattam róla. Én néha szoktam rá célozgatni az ofőnek is, hogy hát nem örülök a hármasnak én sem, meg a nevelőapám se fog örülni, de nem vesznek komolyan. Mert tényleg még nem csinált velem semmit, csak én valahogy már nem tudom megszokni, hogy most kezdjen valaki nevelni, amikor eddig is megvoltam nélküle. De én nem akarok tönkretenni senkit, már attól is sírok, hogy minek kell nekem ilyenekkel foglalkozni, én még csak gyerek vagyok és egyáltalán nem akarok politizálni sem meg tönkretenni sem senkit, csak élni akarom a saját életem. Nem akarok minden dolgozat előtt rettegni, meg azon gondolkodni egész nap, hogy nem hagytam-e elől a cuccomat a nappaliban, meg nézni az órám, ha késik a busz, hogy pontosan hazaérek-e. Így is egy nagy fos az életem, mindenféle különórára is járnom kell, barátnőm is alig van. Én attól félek, hogy amíg tényleg meg nem ver, addig senki nem fog komolyan venni, de utána is, én nem merek ezzel odamenni senkihez, tök égő, már most ég a fejem, ha csak rágondolok, hogy be kell kopognom a gyermekjólétishez. Miért nem tud békén hagyni engem?
2014. máj. 6. 18:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!