Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhatott ilyet a...

Hogy mondhatott ilyet a barátom? És mit jelentsen ez?

Figyelt kérdés
Összeszólalkoztunk, mert szerinte engem itthon elnyomnak a szüleim. Közben erről szó sincs, csak én olyan nevelést kaptam, hogy tisztelem őket és mivel felneveltek, tanítattak, stb, ezért az a minimum hogy eleget teszek a kéréseiknek. Erre mérgemben már azt válaszoltam vissza, hogy ő sem lenne olyan tiszteletlen az anyjával, aki egymaga felnevelte őt, ha kapott volna pár olyan istenes pofont, hogy a földön találta volna magát. Nem lenne akkor ekkora mellénye, hanem behúzná fülét-farkát, ha olyan van. Kaptam én is bőven fenyítést, nem azt mondom hogy ez jó és követendő, de azért nem is hímestojásként kell bánni a gyerekkel. Erre azt felelte, hogy ha csak rá merné emelni a kezét az anyja, ő járna élete végéig behúzott füllel-farokkal. Még ki is hajítaná a házból (ami nem is az övé, hanem az anyjáé). Oké, az anyja már nem nagyon tudja eltartani magát mert nyugdíjas, munkát se nagyon talál, így a fia fizeti a számlákat, na de azért az már túlzás, hogy akkor már úgy gondolja, hogy az övé ott minden...
2014. máj. 18. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha kiegyensúlyozott kapcsolatban akartok élni, akkor alapszabály, hogy elfogadjuk a másik családját olyannak amilyen és tiszteletben tartjuk a gyerekkorát, a neveltetését, az ottani szokásokat. Ezt mindkettőtöknek be kell tartani és akkor nem lesz veszekedés.
2014. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem ez a megnyilvánulása elég lenne a szakításra, mert aki ennyire nem tiszteli a szülöt, és ennyire agresszív, az soha nem lesz jó társ.
2014. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Amennyire az anyját tiszteli,annyira fog téged is.
2014. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Annak idején a nagyapám azt mondta anyukámnak, amikor már a fiúk kezdtek utána érdeklődni:kislányom, mindig nézd meg, hogy a fiú hogyan beszél az édesanyjával vagy a lánytestvérével, mert nagy valószínűséggel úgy fog a párjával is viselkedni.

59N

2014. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem kellene egyikőtöknek se beleszólni a másik magánügyeibe. Lehet hogy ő a te mércéddel mérve tiszteletlen,de nem tudhatod hogy milyen a valós köteléke az anyjával. Az én barátom és a szülei is elég nyersen beszélnek egymással (de ez oda-vissza is érvényes),simán b--zdmegolnak,mondják egymásnak hogy "bekaphatod ha nem tetszik valami" de imádják egymást,nagyon összetartó család ennek ellenére. Az meg,hogy kidobná a házból,biztos hogy csak a vita hevében csúszott ki a száján,túlzás volt.
2014. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mielőtt egymásnak esnek a kommentelők válaszolj egy kérdésre!


Téged bántalmaztak a szüleid???

2014. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha csak ez a baj akkor meg kell beszélni, hogy más-más család, különböző életszemlélettel, élettapasztalattal amit mindkettőtöknek tolerálni kell ha a másikuknál vagytok meg úgy alapba is. Lehet vele nem egyet érteni, de ha ilyen kicsi dolgokban nem tudtok elfogadóak lenni akkor nem is illetek össze.

Főleg azért kell az elején gatyába rázni a témát, mert későbbiekben, ha gyermeketek születik ez nagyon nagy probléma és veszekedés generáló dolog lesz, hogy hogyan neveljétek a gyereket.

2014. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező! Szerintem is a két végletet nyilvánítottátok meg a beszélgetésetekben. Én is beszélek sokszor úgy, hogy ráébresszem a beszédpartneremet arra, hogy egy végletet tart normálisnak, hogy szándékosan az ellenkező végletet nyilvánítom ki. A vita hevében mondottakat ne vedd készpénznek, egyszer egy nyugodt percében kérdezd meg tőle, hogy komolyan gondolta-e ezeket.


Engem is kiborítana, ha azt látnám, hogy a párom a szülei kéréseit teljesíti maradéktalanul, esetleg az én ellenemben - ugyanis egy felnőttnek már a párja mellett kell letennie a voksát akár a szülei ellenében is.

2014. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Én nem lennék egy ilyennel emberrel együtt. Ha megütné a saját anyját, azt hiszed téged nem fogna? Bár lehet, csak ideges volt, de akkor sem kéne ilyeneket mondania.
2014. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kár azon versengni, hogy ki milyen neveltetést kapott, és, hogy melyik a jobb...
2014. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!