Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindig megdöbbenek az ilyen...

Mindig megdöbbenek az ilyen és ehhez hasonló kérdéseken. Az apjára merjem-e hagyni a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem kétlem, hogy vannak olyan apák, ahol a kérdés jogosan merül fel. De én az utcán látottak alapján azt mondom, nem egy apában megfogalmazódhat a kérdés, biztonságban van-e a gyerek az anyjával?

Gyakran látok apukával sétálgató kicsiket, akiket az apjuk, ahogy mondani szokás, a széltől is óv.

Sajnos nagyon gyakran látom a következő szituációt: Anyuka kisgyerekkel. Semmi gond, amíg nem találkoznak "a" barátnővel! Onnantól a gyermek egyre kevésbé fontos. Anyuka figyelme már csak a "barátnőre" irányul. A halaszthatatlan fontosságú " Te, hallottad....?" szintű társalgásra. Szegény gyereket ilyenkor nemegyszer a járókelők mentik ki az autók közül és egyéb veszélyes helyzetekből. Szerintem nem az a fontos, hogy anyuka vagy apuk van-e a gyerekkel, hanem az, hogy milyen azaz apuka, anyuka.



2014. jún. 13. 09:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
73%

"Sajnos nagyon gyakran látom a következő szituációt:"


Ilyen hülye semmitmondó, fantáziavilágban játszódó kérdéseket írnak ki idióták.

2014. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
83%
Én ilyet még nem láttam, nemhogy gyakran.Egyébként semmi gond nem volt a kérdéssel.
2014. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
96%

Embere válogatja, ki mennyire béna szülő, nem befolyásoló tényező, hogy mi a neme.


Én ismerek jó anya, jó apa, rossz anya. rossz apa példát is.


Elmesélek egy esetet, pontosan 8 napja történt.

Egy plázában ültünk az emeleten épp a mozira vártunk, közben azzal szórakoztattuk magunkat hogy figyeltük az embereket, véleményt mondtunk a zoknis szandáljukról stb.

Észre vettem, hogy egy gyerek tök egyedül ül egy kis pénz bedobós mozgó vonatmicsoda játékban (tudjátok) és közel távolt senki aki a szülője lehetne. A gyerek kb. 3 éves volt.

Fel felállt a játékban nézte, hol van anyuci. Szemmel tartottam vagy 10 percig, de senki se jött érte.

Szóltam egy biztonsági őrnek, de közben megjelent az anyuci, aki addig egy barátnővel trécselt, hátat fordítva a gyereknek.


Most nem azért, de egy plázában, ahol óránként 1000 ember váltja egymást nem lenne célszerű vigyázni arra a nyamvadt gyerekre, ha már megcsinálta? Ott szaladgált lent, felmászott a kiállítási tárgyakra, anyuka meg neki háttal van. Simán kiszaladhatott volna a 20 méterrel arrébb lévő bejáraton, vagy simán elvihette volna valami perverz a feltűnően egyedül lévő gyereket.

2014. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
61%

Naaaa azért van bőven alapja annak, ami feldobott a kérdező:)

Az első reakciója bőven elmond mindent, azonnal behisztizett;)

2014. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Aki azt mondja, hogy ilyent nem látott, nem hallott,annak mondom, hogy én magam is kaptam már el kislányt az autók elől, akinek az anyukája nyugodtan trécselt közben a barátnővel.

A plázás példa nagyon jó. Az én lányom évekig dolgozott egy plázában. Bizony számos gyereket szedtek össze a kollégáival, akinek a szülője a legnagyobb lelki nyugalommal válogatta a ruhákat a pláza másik végében.

2014. jún. 13. 09:33
 6/46 anonim ***** válasza:
65%
Igen, előfordulhat, de hogy nagyon gyakran azt azért kétlem! Én 39 évem alatt nem láttam még, úgyhogy a nagyon gyakrant nem tudom értelmezni. Lehet te olyan körökben mozogsz, ahol megbízhatatlan anyák élnek, nálunk nem ez a jellemző. Amúgy abban igazad van, hogy az a fontos, mennyire megbízható a szülő. Az én férjem is olyan, hogy a széltől is óvja a lányunkat, pedig ő már azért sok mindent tud, hogy veszélyes, mert 6 éves.
2014. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
19%
Statisztikailag jóval nagyobb az esély arra, hogy az apa bántalmazza a gyereket...ez tény.
2014. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Egy közepes méretű városban élek. A gyakori nekem azt jelenti, hogy hetente biztosan találkozom hasonló esettel.

Aki azt írja, hogy 39 év alatt sem látott ilyet, azon csak mosolyogni tudok.

2014. jún. 13. 09:42
 9/46 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mosolyogj. :)
2014. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
73%
Egy férfinak könnyű dolga van, a munkahelyén egész nap felnőttek között van, beszélget, hülyéskedik, legtöbben haverokkal is eljárnak még ezen felül. Egy nővel szemben viszont az az elvárás, hogy minden percet a gyerekkel töltsön, szülés után szinte megszűnik önálló egyénként létezni, és már nem elsősorban nő, hanem anya. A férjek sokszor kibeszélték már magukat felnőttekkel, nincs igényük nagyobb otthoni beszélgetésre. A nő pedig szinte sosem tud értelmesen beszélgetni, senki sem kíváncsi már a gondolatira, így érthető, hogy teljesen magával ragadja a hév, ha véletlenül összefut egy ismerőssel "gyereksétáltatás" közben. Sokat segítene a dolgon, ha a férfiak is kivennék jobban a részüket az otthoni feladatokból, esetleg egy-két év után ők maradnának otthon a gyerekkel, az anya pedig visszamenne dolgozni. (Nem mintha számítana bármit is, de ezt férfiként mondom, mielőtt valaki lehisztisp*csázna)
2014. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!