Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az önuralmamat, türelmemet a gyerekekkel szemben?

Figyelt kérdés
Minden reggel elhatározom, hogy nem fogok kiabálni velük, és nem kapom fel hamar az agyvizet, de mégsem sikerül! Tudom, hogy el kéne számolnom 10-ig, mielőtt bármit mondok, vagy cselekszem, de egyszerűen olyan hirtelen történnek a dolgok, hogy akkor egyszerűen nem tudok gondolkodni!

2014. jún. 20. 10:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Próbálj meg magnéziumot szedni vagy valami növényi alapú nyugtatót. Mennyi idősek a gyerekek? Miket csinálnak, hogy nem tudod türtőztetni magad? Ugyebár minden gyerek más, vannak elevenebbek és kevésbé azok, az én lányom inkább a kevésbé elevenek, "rosszak" közé tartozik, de én is kiabáltam már vele, nem is egyszer, igaz inkább régebben, amikor a dackorszakában volt benne. Most is előfordul, hogy megemelem a hangom, de nem ordítok vele, illetve ha lehiggadok, akkor bocsánatot kérek a hangnemért, de higgadtan megbeszéljük, hogy mi miért volt. A lányom most 6 éves.
2014. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
2%

Akinek nincs önuralma, annak nem csak a gyerekekkel szemben nincs!

"hirtelen történnek a dolgok, hogy akkor egyszerűen nem tudok gondolkodni"


Keress fel pszichológust. Aki ennyire képtelen az önkontrollra mint te, annak más lehetősége nincsen!

2014. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
11 hónapos, és 3 éves! A nagyobbikkal szoktam kiabálni, mikor már 20x rúgja le a takarót magáról, és behív, hogy igazítsam már meg! meg mikor fáradt mindenbe beleköt! Nem úgy teszem le a cipőjét a helyére, ahogy éppen ő szeretné, odahív, hogy segítsek, és nekiáll ordítani, hogy miért csináltam meg helyette, mikor ő akarta stb stb.
2014. jún. 20. 11:12
 4/27 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom kérdező, most azt hiszed, hogy igazad van!

Nem, nincs igazad!

Nem a 3 éves gyermek a hibás, hanem te!

2014. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Gondolom a nagy dackorszakos, a kicsivel meg még sokat kell foglalkozni, talán most kezd felállni, ami miatt állandóan résen kell lenned. Jobb ötletem nincs, mint hogy próbáld meg a magnéziumot, hátha segít. A nagy napközbeni alvása hogy néz ki? Alszik még? Nem lehet, hogy most tér át arra, hogy nem alszik és azért nyűgös délutántól?
2014. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%

"Minden reggel elhatározom, hogy nem fogok kiabálni velük"

Te 11 hónapos gyerekkel kiabálsz???

Inkább le sem írom a véleményemet!

2014. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én vagyok a hibás, nem a gyerekek! Épp azért kérek tanácsot! A Kicsivel nem kiabálok! Rosszul írtam!
2014. jún. 20. 11:35
 8/27 A kérdező kommentje:
A magnéziumot mindenképpen kipróbálom!
2014. jún. 20. 11:35
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Mi lenne ha egyszerűen nem ugrálnál neki, mikor elfingja magát? Hadd ordítson. Ha lehiggadt, elmagyarázod neki, hogy addig nem figyelsz rá amíg így viselkedik. Ha kérni szeretne valamit, mondja szépen.

A gyereket kéne megnevelni, nem az önuralmadat fejleszteni elsősorban. Az anyja vagy, nem a szobaasszonya. Következetes nevelés kéne.

2014. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%

"elfingja magát"


Érted kérdező! Ő is hasonló anyuka, mint TE!!

2014. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!