Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a nevelési hiba, amit...

Mi az a nevelési hiba, amit úgy érzel, hogy elkövettek a szüleid?

Figyelt kérdés
Persze olyan történetet is megköszönök, aki már maga szülő és rájött, hogy eltolt valamit.
2014. jún. 29. 20:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Talán az hogy nem engedtek a maga idejében kibontakoznom. A jelenben ennek sajnos megvan a maga következménye : sokszor nem találom a helyen, úgy érzem hogy elcsúszik az idő mellettem, elillan vagy mi a szösz, nincs időm már a bulikra, mivel új elsőbbségek következnek : munka, párkapcsolat, család...
2014. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Nos Én úgy érzem hogy hibát nem követtek el,mert végül is felneveltek és köszönöm szépen jól érzem magam.Igaz mindenért mindig megdolgoztam és megdolgozom,de ezt nem is bánom a lényeg hogy a céljaimat eltudom érni! :)

Amúgy gyakorlatban minden ember a szüleiről veszi a nevelést,tehát ha valaki idióta és veri a gyereket az valószínűleg ő is ugyan ezt fogja csinálni mert ebben nőtt fel és ezt látta mintában.Gyakorlatilag ha elgondolkoznak a mostani szülők a dolgaikon sokmindenen nem hinném hogy változtattak,ami általában jellemző hogy mindig jobbat,nagyobbat,többet akarnak a gyerekeknek.

Ami szerintem helytelen nevelés:Mindent megengednek neki,de ennek a szöges ellentéte se jó,az a jó ha megvan az egyensúly.

2014. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem öntöttek belénk önbizalmat. Szerintem hatalmas hiba volt, hogy nem hallottuk állandóan, hogy ügyes vagy, megtudod csinálni.Főleg tini korban. Ennek köszönhetően ilyenek önbizalomhiányosak lettünk a tesómmal együtt.
2014. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Anyu nem vált el apámtól idöben (kivárta, hogy betöltsük a 18-at), emiatt tesómmal együtt úgy nöttünk fel mint az idegroncsok és mindketten képtelenek vagyunk normális párkapcsolatra.
2014. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Ja, mert alkesz volt, és terrorban tartott minket...
2014. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy neveltek, hogy mindentől félni kell, ezért nagyon gátlásos lettem. Próbálok tenni ellene, nem hagyom, hogy ez visszatartson komoly döntésektől, választásoktól, de nehezen megy. Úgy érzem, ha sok felesleges féltés helyett inkább önbizalomra neveltek volna, akkor sokkal könnyebb lenne az élet hétköznapi problémáival megküzdenem.

De azért nagyjából sikerült korrigálnom, az ismerőseim erősnek és magabiztosnak gondolnak. Sajnos én még sokszor inkább a kis gátlásos gyereknek érzem magam, hiába érek el bármit.

2014. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Apukam azt a hibat kovette el, hogy allandoan csak dolgozott es gyakorlatilag nem is volt otthon. Sosem lattam. Amikor taxizott, akkor ejszaka dolgozott, nappal aludt. Unnepnapokon szinten mindig dolgozott. Amikor kamionozott, akkor meg siman eltunt 4-6 hetre.


Anyukam pedig egyertelmuen a batyamat szerette jobban. Minden viszonylatban feleje kedvezett.


Van egy rettenetesen fajo emlekem. Amitol nem tudok szabadulni, hiaba telt el 20 ev azota...Ez volt az a pont, amikor minden elromlott, eltunt az osbizalom.:

Harmadik osztalyos voltam, amikor anyukam elfelejtett eljonni az anyak napi unnepsegre. Szamomra akkor osszetort a szep vilag es nem tudtam tobbe anyat igazan szeretni.

(Egyebkent kesobb se jott el semmilyen fellepesemre, felvetelimre, diplomaosztomra etc... vagy elfelejtette, vagy volt mindig valami fontosabb.


A gyerekeimnel ezert szamomra a legfontosabb, hogy ha mast eppen nem is tudok megadni, de a jelenletemre mindig szamithatnak. Mindig ott vagyok, eletuk minden kisebb lepesenel. (Persze tudom, ennek a szuloi magatartasnak is meglehet a negativ hatasa a szemelyiseg onallosodasa szempontjabol...de amig nem mutatkozik meg ez a negativ hatas, addig tapadok rajuk, mint a matrica...)

2014. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

"Amúgy gyakorlatban minden ember a szüleiről veszi a nevelést,tehát ha valaki idióta és veri a gyereket az valószínűleg ő is ugyan ezt fogja csinálni mert ebben nőtt fel és ezt látta mintában."

Az esetek nagy százalékában a bántalmazott, rossz körülmények között élő gyerekek, a saját gyerekeiknek mindent megadnak és náluk pótolják azt, amit ők nem kaphattak meg.

2014. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

kisebb lelki terrort kaptunk. soha semmi sem volt jó amit csináltunk. nincs önbizalmunk...

mindig a kedvétől függött a véleménye... ami ma jó holnap már rossz, ezért sose tudtuk hogy mit kéne tenni

az a szerencsém hogy hamar elköltöztem otthonról, 18 évesen. tesóm viszont még most is otthon van, anyánk tönkreteszi...

belénk nevelte azt hogy soha nem felelünk meg senkinek. rajtam a párom segített kissé, de sose fog elmúlni

21 vagyok tesóm 24

2014. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
4%
Látom itt mindenki elégedetlen és problémával küzd amivel a szüleit okolja.Vegyétek észre magatok!Felnőttek vagytok a saját életetek a tietek,ami kell a változáshoz az csak ti tudjátok elérni és nem más!
2014. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!