Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor fogja megérteni az...

Mikor fogja megérteni az anyám hogy felnőttem?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, de ezt ő szerintem nem akarja felfogni, mert úgy kezel, mintha 10 lennék. Ugyanúgy közös programokat szervez, hív hogy mikor megyek már haza. Nem érti meg, hogy dolgozom, és emellett nincs időm ilyenekre. De ezerféleképpen elmondtam már neki, és egyszerűen nem érti meg, mintha meg sem hallaná, folytatja ami benne van a fejében. Már nem tudok ezzel mit csinálni, és idegesít. Mondjuk ki is mondja, hogy ő neki mindig a kisgyereke maradok. Ezt hajtogatja. Igen, szoktam mondani, nyilván a gyereke maradok, ez elég egyértelmű, minek kell ezt egyáltalán hajtogatni, meg hozzátenni hogy "kis". Amikor másnak beszél akkor is "van két kisgyerekem". Értitek...már nem is tudok mit mondani, csak felb,assza az agyam. Mert egyébként nem történne semmi. Komolyan nem. Én szeretek hazajárni, havonta egyszer pár napra haza is szoktam, de igazából ez az erőszak fárasztó. Folyton magamat ismételgetni, hónapról hónapra.

2014. júl. 10. 15:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem értem, tényleg nem értem minek kell ezt. Mert amúgy minden normális lenne, minek kell ragaszkodni ehhez az anyuci szerephez, és kisgyerekként kezelni azokat, akik már nem azok. Ez így nem működik, már szintet kéne lépnie..
2014. júl. 10. 15:37
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Jobb ha tudod, hogy egyetlen szülőnek sem nő fel a gyermeke az Ő szemükben, ezért nem kell rá haragudnod. Épp ma beszélgettem egy idősebb nőcivel, aki későn szült és a 21 éves fiát úgy emlegeti, hogy "az én drága pici szőrös fiam" :-) Tényleg, próbáld ezt elnézni neki, nem egyedüli eset, én azt kívánom ez legyen a legnagyobb bajod édesanyáddal.
2014. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítólag kiszakadtál otthonról, felnőtt életet élsz, dolgozol. Ne bántsd érte, mond el finoman neki hogy nem érsz rá most vagy fáradt vagy. Örülj neki amíg van, anya csak egy van mégha közhely is!
2014. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Skorpió87 ***** válasza:
Én is hasonló cipőben vagyok. Anyám el is mondta, hogy amíg él, félteni fog. Mit csináljak Vele? Pedig külön élek, de így érez... Apám meg annyira aggódik, hogy helyettem ment el állást intézni és a nevemben jelentkezett be. Utólag közölte, hogy már mehetek is, nap, időpont le van fixálva. Hiába mondtam, hogy ez legyen az én dolgom, azt mondta, hogy segíteni akar, meg hogy dolgozzak már... De sehol se egy jó pont, ha egy szülő jelen van pl. a lánya munkavállalásánál. Most leszek 27. De tök mindegy. Nem lehet, nem tudom leállítani. Hál' Istennek van annyi eszem, hogy nem közlöm apámmal előre, hogy megyek állásinterjúra, mert képes lenne a hátam mögött győzködni a munkaadót, hogy vegyen fel. Kinek hiányzik az? Szerintem én durvább helyzetben vagyok. De ez csak EGY PÉLDA :)
2014. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es! Ez olyan jópofa volt. Kérünk még példákat! :)
2014. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Amikor felnőttként fogsz viselkedni, gondolkodni és érezni. Ha ő maga nem felnőtt, akkor te veszed észre, hogy nem érdemes többé vele sokat foglalkozni, mert minden szava csak bántás; ha pedig ő maga felnőtt (amit kétlek, mert egy felnőtt ember nem tart 10 éves szinten egy 25 évest), akkor azzal veszi észre, hogy felnőttél, hogy egyenrangú leszel vele: nem vagy többé gyerekes, felelősségteljesen gondolkodsz, tudsz várni, tervezed a jövődet, ellátod magadat, nem hisztizel stb.


Ha te felnősz, ő pedig nem, akkor sajnos kenyértörés lesz a vége: egy minden tekintetben felnőtt ember nemigen tűri azt, hogy egy infantilis szinten maradt (tehát erősen neurotikus) "felnőtt" ember parancsolgasson neki, vagy irányítgassa, leszólja stb., MÉG AKKOR SEM, ha ez a szülője.


Szülőnek lenni kiváltság, és nem ok arra, hogy zsarnokoskodjuk a gyerekünk felett, akit csak egy kis időre kölcsönbe kaptunk Istentől, hogy egy másik emberrel együtt testet adhassunk neki és felnevelhessük.

2014. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Tiszteld Édes Anyád, engem még most sem tisztel, se ő se más.. tehetek én bármit, sose voltam elég jó fia. Meguntam állandóan csak bizonyítani. Sose akart megérteni. Próbáld megbeszélni vele a dolgokat, ne utáld meg emiatt!
2014. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!