Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizikailag is érezhető lelkifá...

Fizikailag is érezhető lelkifájdalmat érzek. Édesanyám halucinál dolgokat és nagyon sajnálom őt. Elmúlik valamikor ez a lelkifájdalom? Miért érzem a nyomást a szívem körül is? Soha nem múlik el ha az oka sem szűnik meg? 23L

Figyelt kérdés
Pár éve kezdődött nála,mostanra rosszabb lett a helyzet."Figyelik őt,róla beszélnek, a szomszéd család,sőt fürdés közben is látják" Nem látok esélyt a javulásra,én már nem vele lakom családom van. De nem tudom élni az életemet annyira fáj! Hogyan legyek a támasza ha én sem vagyok stabil? A páromon kivűl senkisem hallgat meg,a testvéreimre sem én sem anyukám nem számithatunk.Mit tegyek hogy elmúljon a fájdalmam,ha már rajta nem tudok segíteni? (Néha káronkodik a folyosón de nem bánt senkit sem fizikailag)

2014. júl. 12. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak téged is, meg az anyukádat is.


Az anyukádnak pszichiáterhez kellene mennie, pláne, ha rosszabbodik az állapota.


A lelki bajok fizikai tüneteket, sőt betegségeket okozhatnak. Nem véletlen a szólás: a szívére vesz valaki vmit. Nálad is ez van: az anyukád rossz állapota viselt meg téged. Ha javul majd az állapota, meglátod, te is jobban leszel.

2014. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amit érzel, azt szorongásnak hívják. Meg esetedben valószínűleg van benne egy adag harag is a világra a tehetetlenség miatt. El kell fogadnod, hogy az élet nem mindig alakul úgy, ahogyan szeretnénk. A konkrét fizikai tünetek enyhítésére a testmozgás a legjobb, endorfint termel tőle a szervezet, ami ellazít és megnyugtatja a központi idegrendszert.
2014. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Korházban is volt már emiatt.Egy halom gyógyszert is szed. A remény most hagyott el 3-év után.Egy csoda lenne ha vissza kapnám az anyukámat. Köszönöm a válaszaitokat,és a mozgást kiprobálom.
2014. júl. 12. 23:40
 4/18 anonim ***** válasza:
ugy latszik nem hat a gyogyszer. en vinnem meg dokihoz. milyen gyakran latogatod? ha a gyereked nem, akkor mozgas se tud ugy elterelni
2014. júl. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Naponta telefonon beszélünk(olyankor is elmondja hogy pl.:egész éjjel az ablaknál álltak.) Mostanában heti egyszer látogatom, csak pedig közel lakom és időm is van.De már nem birom nézni!! És ezért most lelkiismeret furdalásom van. Havonta jár dokihoz,sajnos a recept irkáláson kivűl más nem történik.
2014. júl. 13. 10:27
 6/18 anonim ***** válasza:

Pedig szólhatna a dokinak, hogy nem jó ez, vagy te valahogy, ha vele mennél, vagy akár külön beszélni, ha jobb úgy neki, hogy nem tud róla.

A gyereked is látja így őt?

2014. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Többször is ellátogattam a pszichiáteréhez egyedűl.Azt tanácsolta ne vágjam anyukám fejéhez, hogy ezek nem valós dolgok. Most ismét megpropálom bejuttatni a kórházba.De ezt a kört is lefutottuk már ezért halt meg a remény bennem.Pár napja meglátta a lányom hogy sírok.Azt mondtam hogy fáj a fejem.Ő azt mondta hogy tudom hogy mamáért sírsz ,mert ő rossz dolgokat lát. :((((
2014. júl. 13. 17:57
 8/18 A kérdező kommentje:
A lányom 4 éves.
2014. júl. 13. 17:59
 9/18 anonim ***** válasza:

Paranoia, skizofrénia, esetleg demencia stb? Ha már van diagnózis akkor egy jobb szakemberhez kéne fordulni vele. Az is lehet hogy valamelyik gyógyszer rosszabbítja az állapotát. Én például napokig hallucináltam csak egy egyszerű dohányzást leszoktató gyógyszer miatt. Hihetetlen hogy mennyi minden van ezekben a sz*rokban.

Nyilván az ehhez hasonló latolgatásokat már sokat hallgattad ezért inkább téged féltelek így ismeretlenül is hogy ennyire fáj a szíved anyukád miatt. Én tohonya csaj vagyok de a mozgást én is tudom ajánlani! Remekül hat tényleg a közérzetre is ha ráveszi magát az ember. A másik dolog, ha nem is kívánod: próbálj meg jókat szexelni pároddal. Pár hónap múlva visszatér beléd a valódi igény a szexre férjeddel és az is egészséges, nagyon is. Nem viccelek.

2014. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor fog megszűnni, ha lekerül rólad ez a hatalmas pszichés teher.


Az édesanyádnak feltétlenül pszichiáterre van szüksége, mert a jelek szerint komoly problémái vannak (kezdődő skizofrénia vagy paranoid pszichózis), amelyekkel egészséges lelkű embernek is pokoli együttélni.


Ha te nem vagy stabil, akkor nem lehetsz támasza senkinek. Túl fiatal vagy ahhoz, hogy anyád tönkretegye az életedet, még ha ez nem tudatos vagy nem akaratos tett is nála.


Feltétlenül pszichiáterhez KELL vinni, és minél előbb meg kell ettől a tehertől szabadulnod, mert magad fogsz belebetegedni, és előbb-utóbb a párod is elhagy. Nagyon kevés olyan önfeláldozó, lovagias pasi létezik, aki tud és akar élni egy lelkibeteggé lett, instabil nő mellett, aki esetleg még évtizedekig kell, hogy a megőrült anyját ápolja.


Az anyukádnak vannak más gyermekei is, tehát ha felügyeletre szorul, akkor meg kell osztani a felügyeletet. Akár tetszik nekik, akár nem. De a legjobb volna édeanyádat egy szakintézetben elhelyezni, ha van rá mód.

2014. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!