Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szokása egyes szülőknek,...

Miért szokása egyes szülőknek, hogy szájon csókolják a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Láttam már nem egyszer, és kiakaszt. Nem csak kicsit (1-6 évest), de 10 éven felülit is. Nem gondolják, hogy ezzel később lelki traumát okoznak neki? Személy szerint örülök, hogy a hasonló csókomat először az óvodai szerelmemtől kaptam, és nem a szüleimtől.

2014. júl. 16. 13:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom hogy miért csinálják ezt egyesek, de tényleg ritka undorító szokás. Apósom is mindig szájon csókolja sógornőmék gyerekét. Szoktam neki szólni, hogy az arcát puszilja, de csak nevet rajta. Mivel a szülők előtt csinálja és őket nem zavarja, így már én se szólok neki. Biztos hogy nem engedném meg senkinek se hogy az én gyerekem száját csókolgassa!
2014. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Én meg azt nem értem, ezen miért kell hetente újabb kérdést kiírni.


Vannak területek, ahol ez a szokás, ez a természetes, és ezen hiába szörnyülködnek itt néhányan, ez ott továbbra is szokás marad.



Semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint az, ha egy családon belül a felnöttek teljesen meztelenül a gyerekek elött.


Ettöl sem lesz semmi baja a gyereknek, meg attól sem, ha náluk a szájrapuszi a szokás - minden ember meg tudja különböztetni ezt a szerelmesek közti csóktól illetve meztelenségtöl.

2014. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem gusztustalan.

De ha észreveszed 90%-ban fiatal ( 35 alatti ) nők csinálják.

2014. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Ez függ a családtól és a szokásoktól is. Az én nagyszüleim (Isten nyugosztalja őket) is mindig szájra puszival köszöntek és agyon ölelgettek, egy bizonyos kor után már furcsálltam, de nem zavart, mert szerettem őket. Most pedig örülnék, ha kaphatnék még egy olyan puszit és még egy olyan ölelést. :(

És erre nem szerelmes csókként kell tekinteni, hanem pusziként. Az anyai ági nagyapám kézfogással köszön (már ha köszön)... hidd el, jobban örülnék én azoknak a "csókoknak".

17/L

2014. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem hiszem, hogy lelki traumát okoznak a gyereknek ezzel, de mindenesetre én is viszolygok ettől, ha ilyet látok. Szájon csókolni a párunkat kell, nem a gyerekünket.
2014. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%
Istenem,nem unjátok még ?????????
2014. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nincs benne semmi rossz.

Vannak olyan országok, ahol a szájra puszi családtagok között olyan, mint nekünk a puszi az arcra. Semmi szexuális indíttatás nincsen benne.

Én személy szerint nagyobb korában már nem puszilgatom a gyereket szájon, de egyáltalán nem zavar, ha másoknál ez a szokás.

2014. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%
Passz, de nekem ezzel a fő bajom az volt, hogy a szüleim hírből sem ismerték a fogmosást, és még ők voltak kiakadva, ha felszólaltam a szájon csókolgatás ellen :S
2014. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%
Azért puszilják a szájukat, mert náluk szokássá vált. Kész, ennyi nincs mit magyarázni, ez olyan, mint hogy valakinek az furcsa, hogy te (pl.) nem úszósapkában úszol, vagy, hogy te nem 8-kor hanem 9-kor mosol fogat.
2014. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Na, azért nehogy már ez akkora traumát okozzon egy gyereknek! Ha zavarja, akkor szóljon.


Amúgy engem pl. még a sima puszi is zavart egész kiskoromtól, sosem engedtem. :) Szerintem minden gyerek tudja, hogy zavarja-e, és szól, ha igen.

2014. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!