Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti a 15 éves lányotokat...

Ti a 15 éves lányotokat nyáron befogjátok a házimunkába (konyha, takarítás) vagy ilyenkor hagyjátok őket "szabadon"?

Figyelt kérdés

2014. júl. 19. 22:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem befogom, ő is velünk lakik. Mi együtt élünk, közösek a dolgaink is, ebbe a takarítás is beletartozik.
2014. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
88%
Szia, én bizony a 15 éves fiamat(!) simán befogtam annak idején. Persze kell, hogy ösztönözve legyenek, hiszen Te is pénzért dolgozol. Nem kell sokra gondolni, de nálunk a zsebpénz nem jár csak úgy, meg kell dolgozni érte. Pedig nem állunk olyan rosszul. Csak arra kell vigyázni, hogy ne kérj t
2014. júl. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
85%
szóval ne kérj tőle túl sokat, legyen azért szabadideje.
2014. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mindenképpen be kell már.

Ès nem zsebpénzért, mert mikor kirepül otthonrol sem fogja zsebpénzért takarítani a saját dolgait.


Èn 15 évesen már büfében dolgoztam nyáron mert saját pénzt akartam. Ìgy otthon kevesebb dolgott kellett csinálnom.


Amit utáltam tini koromba, hogy alig kellett segítenem, söt sokszor anya azt mondta, hogy hagyjam majd ö... Majd mikor sokat dolgozott és mindenki koszt hagyott megüvöltött, hogy senki nem segít neki.


Nekem 2 kislányom van, de már most 2-3 évesen is segítenek. Együtt csináljuk, és nagyon ügyesek. Késöbb is úgy tervezem, hogy együtt csináljuk, pl választhatnak, hogy porszívoznak vagy felmosnak, bepakolják a szennyest vagy kiszedik... A lényeg, hogy rendszeresen apró dolgokat csináljanak és legyen hozzá szokva, de mindenképpen együtt.

2014. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a álaszokat. Nálunk úgy van hogy segít az ebédben. (A levest és a sütit általában ő szeretné csinálni). Ebéd után alszik (nagyon fáradékony mióta serdül.) Ha kipihente magát akkor a hangszereken szokott gyakorolni a délutáni idejét pedig ő osztja be. De általában akkor is vagy gitározik vagy rajzol. Ez így nagyon sok?
2014. júl. 19. 23:01
 6/26 A kérdező kommentje:
*válaszokat
2014. júl. 19. 23:02
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

A kérdést csak akkor tudnám értékelni, ha fiadat is befogod, ha van. NEM csak a lány feladata a házi munka.


Egyébként 15 évesen nem fognám be. A saját szobáját tartsa rendben, és ha önállóan ügyködik netán a konyhában, akkor hagyjon rendet maga után. Ennyi.

2014. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok csak nyáron mosogatnak a tinik? Mi is úgy élünk, ahogy az első mondta, együtt. Mindenki teszi, ami dolog épp van.
2014. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%

én fél év múlva leszek 15, fiú vagyok.

nem nagyon csinálok itthon semmit, csak a füvet levágom havonta 1x. mást nem, régebben indítottam párszor mosást. viszont ha anyu összetakarít, én meg összekoszolok, azt feltakarítom. szóval fűnyírás, meg néha porszívó, semmi több.

2014. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Számomra döbbenetes, hogy nem csak hogy ritka, hogy egy 15 éves takarít, de még fizetni is szoktatok érte. Miért? Hogy alakult ez így? Szerintem az első a normális családi élet, mindenki teszi, amit tud. A 15 éves is, akár van kedve, akár nem. Nekem sem fizet senki azért, hogy mosogatok. Ez az alapvető tennivalók része. Nem 'befogom', hanem velünk él.
2014. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!