Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondta el anyának, hogy...

Miért mondta el anyának, hogy hánytatom magam? Hogy hihetett neki ezek után? Hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

Volt egy fiú, akibe évekig bele voltam zúgva, de mindig ő volt a népszerű, sportos, helyes srác. Tavaly összejöttünk és úgy is működött a kapcsolatunk, hogy ő hol Moszkvában volt, én pedig Angliában (elvált szülők...).

Egy tökéletes nyarat töltöttünk együtt, és boldog voltam. Aztán augusztus végén közölte, hogy az anyukájának komolyra fordult a kapcsolata a barátjával és férjhez megy és elköltöznek. Utána rájöttem, hogy ez azt jelenti, hogy ő is költözik Sydney-be és ez a kapcsolat így nem fog működni. Mikor megkérdeztem, hogy jött ez ilyen hirtelen, kiderült, hogy nem hirtelen jött, ő már hónapok óta tudta.

Ő volt az első barátom, az egyetlen fiú, aki valaha érdekelt és becsapott.

Azóta nem beszéltünk, mert amikor itt volt (háromszor), én vagy "beteg lettem", vagy elhagytam az országot.


Most hazajött és kicsit meglepődött, mert megváltoztam, mióta elment. Lefogytam, elkezdtem sportolni és törődni az alakommal, nem a csendes, visszahúzódó lány vagyok, akit itt hagyott. Elkezdte mondani, hogy sajnálja, hogy ez történt, stbstb és hogy újra kezdhetnénk, mert hazajön, mivel rájött, hogy a magántanulás nem neki való és az utolsó 2 évben megint osztálytársak leszünk. Én fogtam magam és otthagytam, az egyik ismerősünk meg mondta, hogy most tuti megyek enni, majd hányok egyet és így jött rá, hogy a stesszes helyzetekben néha ezt teszem (mikor már nem bírom a diétákat). És ma elmondta anyának, aki hitt neki, mert a srác mindenkit az ujja köré csavar 2 perc alatt.

De nem értem, hogyan, amikor tudta, hogy mennyit szenvedtem miatta, hogy hónapokig nem jártam sehová és szerintem alap, hogy nem kezd el jópofizni a lánya exével.


Vacsoránál mondta, hogy feltűnt neki az utóbbi időben, hogy folyton tornázok, vagy futok és alig eszem, de ez csak azért volt, mert hallottam, hogy a srác itt lesz és a legjobb formámban akartam lenni, ami sikerült is.

Meg megtudta, hogy a fiú visszajön és hogy most már tudja, miért akartam egy félévet kint tanulni és most rám szállt, hogy igenis beszélnem kell a volt barátommal, hisz ő csak jót akart nekem akkor is, amikor elment és nem kéne azzal bántanom, hogy a haverjaival kavarok és flörtölök az orra előtt, mert ő még szeret. Aha, persze.



Mit tegyek, hogy az anyám békén hagyjon és rájöjjön, hogy anélkül is tudok élni, hogy sms-ekkel bombázna, hogy jól vagyok-e, ettem-e már és próbálna rám nyitni a fürdőben, vagy úgy figyelné, hogy mennyit eszek, mintha valami rab lennék.


16 (hamarosan 17)/L



2014. júl. 28. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Azzal tisztában vagy, hogy amit csinálsz az betegség és tönkreteszed vele az egészséged? Aggódnak érted és jogosan teszik.
2014. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Attól, mert havonta pár alkalommal hányok, semmi bajom nem lesz.

Az károsabb lenne, ha túlsúlyos és kövér lennék és a lépcsőn alig bírnék feljönni.

Ez olyan, mintha hétvégén sokat innék és a piától hánynék.

2014. júl. 28. 21:54
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Talán azért mondta el, mert aggódik?

Talán anyukád azért hisz neki, mert igaz?


Talán veled van a baj??

2014. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Amit most művelsz, egyenes út a bulémiához majd az anorexiához. Szerinted valaki csak vékony és kövér lehet? Rendkívül egészségtelen a világnézeted. Elvékonyodnak a hajszálaid, csúnya és fakó lesz a bőröd. Ráadásul ezzel szép lassan tönkreteszed a nyelőcsövedet és a fogaidat, és ne adj' Isten, később rákos megbetegedésed is lehet tőle.
2014. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Nos, beteg vagy. Egyrészt komoly étkezési és testkép zavarod van, és lelkileg is nagyon instabil vagy. Bár ez a kettő nagyon szorosan összefügg.


Anyukád csak aggódik, bár valóban nem a legjobb eszközöket választotta.


Én a volt barátodat hanyagolnám anyukád helyében, és pszichológushoz vinnélek, mert nagyon nagy szükséged van rá.

2014. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ne aggódjon értem, neki már semmi köze sem hozzám, sem az életemhez.

Ha nem tette volna ezt velem, nem változtattam volna ennyire az életemen, magamon.

Már régen nincs joga ehhez.

Egyáltalán nem igaz semmi, amit mondott anyának. Elmondta, hogy olyan, mintha nem is én lennék, alig ismert rám, sosem gondolta, hogy egyszer ilyen leszek és olyan lány lettem, akit régen gyűlöltem volna és látja, hogy nem vagyok boldog így. Könyörgöm, hogy lennék boldog???

Ő volt az egyetlen, aki iránt bármit éreztem és hazudott nekem, mert neki úgy egyszerűbb volt, most meg visszajött, mintha csak egy hétvégét töltött volna ott.

Nem vagyok boldog, de attól még nem fogok egyedül ücsörögni, szomorú zenét hallgatva és várva, hogy csoda történjen.

Nem hánytatom magam gyakran, kb. annyiszor, mint ahányan mások az alkohol miatt hánynak. Nem vagyok mániás, de néha szükségem van arra, hogy egészségtelen dolgokat egyek addig, amíg tele nem vagyok teljesen. Ez általában akkor van, ha nagyon magam alatt vagyok.

2014. júl. 28. 22:12
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Igazuk van.


Mennyi biológiát tanultál te? Azt hiszed, ha hánytatás csak úgy működik, hogy lenyeled a kaját, majd visszajön, és csókolom? Akkor már inkább meg se edd!


Nem véletlen, hogy olyan ritkán hányunk! Ez is egy olyan "vészreakciója" a szervezetnek, amit akkor használ, mikor mást már nem tud. Nem helyes dolog ezt mesterségesen előidézni! Ez olyan, mintha ahelyett, hogy lekapcsolnád a villanyokat, kikapcsolnád a számítógépet és a tévét - egyszerűen lecsattintod a főkapcsolót. Működni működik, de hosszú távon szart csinál.


Nézd meg a fogaidat 5 év múlva. A gyomorsav teljesen szét fogja marni őket, rondák lesznek. A nyelőcsövedet nem fogod látni, de azzal is ugyanez lesz a helyzet, alig fogsz bírni nyelni.


Szerinted az emberek vagy hánytatják magukat, vagy kövérek lesznek? A zöldség-gyümölcs evés, sportolás, levegőre járás manapság már nem divat? Végül is, könnyebb felöklendezni a vasárnapi ebédet, mint elmenni és lekocogni 2-3 km-t.


Édesanyádnak nagyon igaza van. Ha ez lenne a természetes mód arra, hogy megőrizzük a jó alakot, akkor magától így működne a szervezetünk. De nem így működik, ennek valami oka is lehet, nem gondolod? Fejezd be most, amíg nem késő, nagyon kérlek!

2014. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

"Ne aggódjon értem, neki már semmi köze sem hozzám, sem az életemhez. "


De igen, te kiskorú vagy, és ő felel érted.


Súlyos depresszióban szenvedsz, amiből egyedül nem fogsz tudni kijönni.


Sajnos Anyukád nem túl határozott, hogy elcibáljon egy orvoshoz.

2014. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

De nem naponta/hetente teszem ezt. Csak néha, mikor már úgy érzem, nem bírom.


Sportolok (futógépezés, pilates, torna itthon, néha úszás), általában folyton diétázom, de néha akkor is muszáj ennem valamit, ami egészségtelen és tényleg annyit eszem belőle, amennyit akarok. Ez havonta egy-két alkalom kb.


Miért felelne az exem értem? Semmi köze hozzám, nem az apám.

2014. júl. 28. 22:23
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Mindegy a gyakoriság, akkor is hánytatod magad. Egy egészséges ember szerinted mégis milyen gyakran teszi? 22 éves vagyok és kb 6-7 évesen hánytam utoljára. Amit te csinálsz, a veszted fogja okozni.
2014. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!