Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudok valamit tenni? Kihez...

Tudok valamit tenni? Kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Pár hete kérdeztem ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Azóta mindig végzek házi munkát itthon is teljesen rendes vagyok mindenkivel, a barátnőm ugyan igy és gondoltuk, hogy be tartjuk azt, hogy 3 tól 7 ig találkozunk:(

De a szüleim állandóan vitatkoznak és üvöltöznek velem minden ok nélkül, mindig belém kötnek...általában nem szoktam késni csak pár percet!!!kb 5 perc.

Ma fel hivtam anyumat 7 kor, hogy nem e lenne baj az, hogy maradnék még 10 percet mert vacsorázunk és azt mondta, hogy nem hazaértem és megint el kezdtek velem veszekedni és azt mondták, hogy mától csak 6 ig találkozhatunk...

Mért csinálják ezt??Mindent megteszünk tényleg és semmi rosszat nem csinálok...

Kihez tudnék fordulni?Mit tehetnék?mert szerintem ez igy nagyon nincsen rendben!

15/F


2014. júl. 31. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp én azt mondom neked hogy jelentsd fel őket.
2014. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogy??Hogy kell az ilyet? Vagy bármiii
2014. júl. 31. 19:54
 3/7 A kérdező kommentje:
És mire lenne jó az?
2014. júl. 31. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj a gyámhivatalhoz és ott. Szerintem is túlzásba estek a szüleid . Reméljük le csukják mind a kettőt.
2014. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehogy már higgyél az előttem válaszolóknak. Sajnos, amíg fiatak korú vagy, a szüleid határozzák meg, hogy mit tehetsz, és mit nem? Ők osztják be az idődet is. Ebbe bele kell törődnöd.
2014. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Amikor anyukádnak nyugodtabb perce van, állj elé, és:

"Anya, kérlek, hallgass végig, szeretnék valamit mondani. Úgy gondolom, hogy itthon segítek, amiben tudok, nem teszek semmi rosszat, nem viselkedem rosszul. A barátnőmmel szeretünk együtt lenni, nem csinálunk semmi rosszat együtt, csak beszélgetünk. Mivel nyári szünet van, szeretném, ha legalább most több időt tölthetnék vele. Megértem, hogy aggódtok, de nekem nagyon rossz, hogy pár perc késés miatt, amit még be is jelentek, büntetésből levonsz egy órát a közös időnkből. Kérlek, engedj egy kicsit többet, mert úgy érzem, igazságtalan ez a korlátozás."

Mindezt halálosan nyugodtan, higgadtan, értelmesen.

Ha ő ordít, akkor is. Ha vonít, akkor is. Te maradj higgadt.

Lehet, hogy már túl vagy pár ilyen körön. Elhiszem. De sajnos ettől jobb módszer nincs. Baromi nehéz nem fölemelni a hangod, mikor a másik ordít. De hatásosan csak akkor érhetsz el valamit, ha:

1. harcolsz a céljaidért, nem adod fel

2. ezt higgadt stílusban teszed, különben csak tovább szítod a helyzetet és azért se fognak engedni.

Egyébként sajnálatos, hogy ilyenek veled, de sehova nem fordulhatsz, mert ez még nem bántalmazás. Ez az a harc, amit magának kell, hogy megvívjon az ember.

Átestem ezen, tudom, miről beszélsz... Szorítok!

2014. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanuld meg az asszertív kommunikációt és alkalmazd. egyebet nem tehetsz.
2014. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!